Kaip Vainuto seniūnijos gyventojai pasitiko valdžios atstovus?

2015-02-21, Gerda BELOKOPYTOVA
Nemažai Vainuto seniūnijos gyventojų atvyko išklausyti rajono vadovų ataskaitų.
Nemažai Vainuto seniūnijos gyventojų atvyko išklausyti rajono vadovų ataskaitų.
Šį kartą savivaldybės vadovai savo metų veiklos ataskaitas pristatinėjo Vainuto seniūnijoje. Gyventojų ir valdžios atstovų susitikimas praėjo be didesnių ginčų. Vis dėlto pastarajame lankėsi ir bene gausiausias – net dešimties – politikų būrys. Matyt, įdomu, kaip gi mero V. Laurinaičio gimtoji seniūnija gyvena?

Apie seniūniją

Kaip ir dera, pirmasis apie seniūnijos gyvenimą 2014 metais papasakojo seniūnijos šeimininkas Vitalijus Mockus. Šiuo metu Vainuto seniūnijoje gyvena 2 038 gyventojai. Pasak V. Mockaus, per pastaruosius 10–15 metų žmonių sumažėjo net apie 2 000. Sumažėjo ir seniūnijai priklausančių kaimų – jų liko 14. Čia įkurtos 7 seniūnaitijos, 4 bendruomenės. „Visi bendruomenių pirmininkai yra labai aktyvūs, rašo daug projektų“, - džiaugėsi savo seniūnija V. Mockus. Praėjusiais metais, anot seniūno, Vainuto seniūnijoje vykdyta bene didžiausia viešųjų darbų programa. Įdarbinti 42 asmenys – 18 žmonių 1 mėnesiui, o 24 asmenys darbavosi po 2 mėnesius. Su kuo susijęs toks didelis skaičius? Ogi Vainuto seniūnijoje nėra didelių įmonių, kuriose galėtų įsidarbinti žmonės. Čia daugiausia visi pragyvena iš žemės ūkio, taigi jų „įmonės“ – stambieji ūkininkai.

Kaip ir visose rajono seniūnijose, taip ir Vainuto, sudarius socialinių išmokų gavėjų stebėjimo komisijas, sumažintas jas gaunančiųjų skaičius. Taigi sutaupyta apie 213 tūkst. Lt.

Praėjusiais metais iš viso išnagrinėti 2 857 raštai, parašytos 134 charakteristikos (daugiausia dėl neblaivių vairuotojų, siekiančių atgauti vairavimo pažymėjimus anksčiau laiko, - aut. pastaba). Išduota 540 gyvenamosios vietos deklaracijų pažymų. Reikėtų pasidžiaugti, kad apie savo atvykimą gyventi seniūnijoje deklaravo 63 asmenys, o apie išvykimą – tik 27.

Išduoti 42 leidimai laidoti seniūnijoje esančiose kapinėti, 6 iš jų – kitame rajone gyvenantiems asmenims. Seniūnas apgailestavo, kad atsisakyta mirčių registravimo paslaugos. „Dabar žmonės turi važiuoti į Šilutę, tačiau tai daug kam sukelia nepatogumų“, - kalbėjo V. Mockus.

Vainuto seniūnijoje užregistruoti 572 pareiškėjai, deklaravę žemės ūkio naudmenas. „Tai parodo, kad mūsų kraštas yra žemės ūkio kraštas“, - sakė seniūnas.

177 gyventojams suteiktos lengvatos už komunalines paslaugas, išmokėta 1 820 vienkartinių pašalpų. 126 šeimoms mokamos socialinės išmokos. 306 asmenys gavo paramą maisto produktais, 43 šeimoms suteikta kieto kuro kompensacija. Seniūnijoje gyvena ir keturios šeimos, globojančios vaikus. Iš viso seniūnijoje yra 19 socialinės rizikos šeimų.

Vainuto seniūnijoje – drausmingi vairuotojai

Praėjusių metų Vainuto seniūnijos kriminogeninę situaciją pristatė Tauragės AVPK Šilutės rajono PK Viešosios policijos skyriaus viršininkas Alvydas Balandis. Anot pareigūno, seniūnijoje 2014 m. užfiksuoti 122 administracinės teisės pažeidimai. Tiesa, vyrauja neblaivių asmenų pasirodymas ir alkoholio vartojimas viešose vietose. Iš viso net 61 atvejis. Taip pat fiksuoti gyvūnų laikymo taisyklių pažeidimai, 10 chuliganizmo atvejų, 6 naminės degtinės laikymo ir gabenimo atvejai, dukart melagingai iškviestos specialiosios tarnybos.

A. Balandis pabrėžė, kad Vainuto seniūnija išskirtinai saugi eismo įvykių atžvilgiu – pernai fiksuotas 1 eismo įvykis, sužeistas 1 žmogus.

2014 m. užfiksuota 41 nusikalstama veika. Bene daugiau iš jų, kaip ir kitose seniūnijose, fiksuota vagysčių.

Pareigūnas pasidžiaugė, kad seniūnijoje įkurtos „Saugios kaimynystės“, o Gorainiuose gyvena ir du policijos rėmėjai. Anot A. Balandžio, su pareigūnais bendradarbiauja Vainuto gimnazija – nuolat organizuojami mokinių ir pareigūnų susitikimai, vyksta paskaitos ir pan.

Iš mero ataskaitos

Susirinkusiesiems seniūnijos gyventojams Šilutės r. savivaldybės meras V. Laurinaitis pristatė Savivaldybės dabartinę situaciją. „Šiuo metu mūsų tikslas – pasiruošti 2014–2020 metų finansiniam periodui. Parengta Šilutės miesto integruotos teritorijos vystymo programa. Šilutė yra pakliuvusi į tikslinių teritorijų sąrašą, kur skirta daugiau kaip 24 mln. Lt“, - kalbėjo V. Laurinaitis. Savivaldybės vadovas susirinkusiesiems paaiškino, kad jau parengta galimybių studija dėl gatvių apšvietimo atnaujinimo ekonomiškais šviestuvais visame rajone.

Meras pasidžiaugė, kad jau gautas finansavimas Vainuto gimnazijos patalpose bei lauko erdvėse įrengti vaizdo stebėjimo kameras. „Taip pat dvejus metus siekta gimnazijos energetinės renovacijos. Šiuo metu jau pasirašyta finansavimo sutartis“, - kalbėjo V. Laurinaitis. Meras informavo, kad pavyko sumažinti savivaldybės skolą 5 mln. Lt. „Jeigu mūsų daugumai nebūtų reikėję skolintis 3 mln. Lt tam, kad atsiskaitytume už senesnius įsipareigojimus, tai skolą būtume sumažinę 7 mln. Lt“, - kalbėjo rajono vadovas.

Keliams – didesnis dėmesys

Kalbėjęs administracijos direktorius Sigitas Šeputis džiaugėsi, kad Vainuto seniūnijoje sumažėjo asmenų, gaunančių socialines išmokas, skaičius. Tokiu būdu, anot politiko, sutaupyti pinigai gelbsti ekonominiu atžvilgiu. „Štai pagal Kelių plėtros ir priežiūros programą jūsų kelių tvarkymui, greideriavimui ir pan. bus skirta 30 proc. daugiau nei praėjusiais metais“, - džiugią žinią pranešė S. Šeputis.

Vainuto seniūnija Šilutės vandenims atnešė pelno

Ataskaitų pateikimo seniūnijų gyventojams metu dažnai tekdavo išgirsti, kad UAB „Šilutės vandenys“ vis patirdavo nuostolių. Tačiau Vainuto seniūnijoje situacija kiek kitokia. Anot bendrovės direktoriaus Alfredo Markvaldo, 2014 metus seniūnija užbaigė su 2 000 Lt pelno. Vis dėlto pabrėžė, kad Vainute nežinia kur „išgaruoja“ 16 000 kubinių metrų vandens.

A. Markvaldas susirinkusiuosius ragino paskubėti prisijungti prie nuotekų sistemų, mat šiuos darbus atlikti patiems gyventojams, be techninio projekto, bus galima iki 2016 m. pabaigos. „Nuo 2017-01-01 norint prisijungti prie nuotekų tinklų teks rašyti prašymą, rengti projektą ir gauti statybos leidimą. Tad nuo to laiko kaina padidės 30 procentų“, - įspėjo A. Markvaldas.

Aistras kelia komunalinių atliekų mokestis

Nors valdžios atstovų ir gyventojų susitikimas vyko gana sklandžiai, vis dėlto neišvengta viso rajono opaus klausimo dėl mokesčio už komunalines atliekas. Gorainių bendruomenės pirmininkė Salomėja Pakalnienė kalbėjo gyventojų vardu: „Žmonės piktinasi, kad už komunalines atliekas reikia mokėti tokius didelius pinigus, nors atiduodamų atliekų kiekiai nėra dideli.  Ar nebūtų įmanoma sumažinti šios kainos?“. Anot mero V. Laurinaičio, daroma viskas, kad tik gyventojui sumažėtų šis mokestis: „Nuo gruodžio mėnesio sumažinome kainą 3 centais už kvadratą. Taigi per metus išėjo nemaža suma.  Vis dėlto labiau sumažinsime kainas, kai žmonės pradės rūšiuoti atliekas. Taip sumažės buitinių atliekų svoris, kris Klaipėdoje esančio KRATC vartų mokestis ir taip mažės kaina gyventojams“, - kalbėjo meras V. Laurinaitis. Jis pasakojo, kad jau šį pavasarį vienbučiuose namuose gyvenančius žmones pasieks 5 000 rūšiavimo konteinerių komplektų.

Vainute gyvenantis ugniagesys taip pat turėjo priekaištų UAB „Šilutės vandenys“ direktoriui dėl esą netinkamai įrengto hidranto, iš kurio ugniagesių automobilio cisterną užpildyti vandeniu užtrunka labai daug laiko.

 

 


Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!