COVID-19 atkeliavo ir į globos namus Macikuose

2020-12-29, „Šilokarčemos“ informacija
Asociatyvi pixabay.com nuotr.
Asociatyvi pixabay.com nuotr.
Pasak Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Klaipėdos departamento vadovo Raimundo Grigaliūno, pandemijos židiniai yra įsižiebę dviejuose globos namuose – Doviluose ir Šilutės rajone, Macikuose.

„Doviluose buvo patikrinimas mūsų, radome nemažai taisytinų dalykų. Informuota Klaipėdos rajono savivaldybės administracija, įstaigos administracija. Pasigendame bendradarbiavimo su įstaiga. Administracija keistai žiūri į reikalavimus. Nėra sudarytos sąlygos darbuotojams apsirengti, nusirengti apsaugos priemonių, chalatų, pirštinių, nėra vaizdinės informacijos, kaip teisingai tai daryti. Nesureguliuoti darbuotojų srautai. Žmonės, pritrūkus priemonių, vaikšto į kitus aukštus.

Didelė problema, kad nėra galimybės tinkamai izoliuoti tuose pačiuose namuose susirgusių asmenų. Raštą parašėme, kad būtų sprendimas dėl hospitalizavimo. Nėra atskiro bloko sergantiems asmenims. Pakankamai sudėtinga... Papildomai konsultuoja mūsų specialistai, neriasi iš kailio, kad kažką padarytų, bet atgalinio ryšio pasigendame. Viskas išplito nuo darbuotojų“, – kalbėjo R. Grigaliūnas.

Dar vienas židinys, pasak vadovo, užfiksuotas Šilutės rajone, Macikų socialinės globos namuose. Čia nustatyti penki sergantieji, trys iš jų – iš administracijos.

„Įstaiga pakankamai gerai tvarkosi, rekomendacijas vykdo. Jie atsakingai žiūri, patys stengiasi, yra galimybė atskirame bloke izoliuoti ligonius ir apsaugos priemonių turi. Viskas labai atsakingai“, – kalbėjo R. Grigaliūnas.

Gruodžio 22 dienos rytą Macikų socialinės globos namuose susirgusių ten gyvenančių asmenų skaičius šoktelėjo iki 11, o darbuotojų – daugiau nė trys.

Antradienio ryto duomenimis, praėjusią parą Lietuvoje registruota daugiausia mirčių nuo pandemijos pradžios. Nuo COVID-19 pirmadienį šalyje mirė 54 asmenys. Iki šiol didžiausias mirčių skaičius buvo registruotas gruodžio 15 dieną, kai nuo koronaviruso mirė 44 žmonės.

Naujų užsikrėtimo koronavirusu atvejų praėjusią parą, palyginti su ankstesnėmis dienomis, šiek tiek sumažėjo - jų pirmadienį registruota 1 871.

Sergančiųjų koronavirusu skaičius Lietuvoje viršijo 60 000. Šiuo metu serga 60 514 žmonių.

Šilutės rajone gruodžio 22 d. sergančiųjų buvo 792, praėjusią parą susirgo dar 18 gyventojų. Iš viso pasveikusių – 516. Koronavirusas pasiglemžė 16 šilutiškių gyvybių. Sergančių COVID-19, bet mirusių nuo kitų ligų – 12. Antradienį saviizoliacijoje buvo 1 187 asmenys.


Straipsnio komentarai

..2020-12-31
Labai keistas straipsnis. Ką reiškia "buvo patikrinimas mūsų"? Ar buvo tikrinami mūsiškiai ar tikrino mūsiškiai ar dar kažkaip? Va macikuose "užfiksuotas" židinys. Matot naudojama tie patys žodžiai kur būna kūrimai ir kūryba pvz pasakose apie joniukus ir grytutes, kūrė kažkokią pirtį vaikams įkalinus juos atseit saldumynų pilnuose namuose. Kaip kuriami krematoriumų "židiniai"? Kaip kuriama buvo ablingos ar katynės židiniai? Kas įdomu nepaminėta kada tas židinys macikuose buvo pastebėtas. Gal praeitame amžiuje? Bet va gruodžio 22 susirgusių skaičius šoktelėjo iki 11, bet su darbuotojais iš viso siaubinga situacija: susirgusiųjų yra "daugiau nė trys". Nu tai nėra skaičius. Jeigu visi darbuotojai iki vieno susirgę tai irgi galima sakyti kad susirgusiųjų yra "daugiau nė trys". Ir čia turėtų aklųjų žvilgsnis iš karto ir krypti į NVSC. Nu gerai jiems nesimato. Tada jų kurčios ausys turėtų kreipti dėmesį į patį pavadinimą kuris labai rėžia ausį. Kas čia per sveikata, kuri yra visuomenės ir ne lietuvos, ir net ne "valstybinės" (kitas būdvardis kurį jie mėgsta naudoti), bet "nacionalinė"? Kurią naciją turima omenyje? Jeigu rūpinamasi visų nacijų sveikatomis, tai tas žodis yra nekorektiškas jeigu taip galima išsireikšti. Ir tas centras yra nemaža įstaiga. Tenais dirba 600 centruočių, kurių vidutinė alga yra virš 2000 eurų. Tai yra per mėnesį lietuva nureketuojama virš milijono eurų kur susimokama už kažkokios nacijos sveikatingumą. Nu tie centruočiai va užimti, jie žvalgydamiesi rūpinasi savo visuomenės nacionaline sveikata, ir matyt turi ir kažkokias valdymo priemones. Juos tas darbas "išlaisvina". Ir čia atseit durnynuose problema. Kur jie pridiagnozavo žmonėms visokių "neįgalumų" kur tie žmonės atseit negali savimi pasirūpinti, bet jie lygiai tokie patys. Irgi negali tais žmonėmis pasirūpinti kad tie žmonės nesirgtų ir neskęstų ligų balose.. Komentaras patinka Komentaras nepatinka