Menstruacinės taurelės: nepaklyskite tarp mitų

2021-01-11, Pranešimas spaudai

Nors kai kurie skeptiškai vertina į visas gyvenimo sritis „koją kyštelinčias“ naujausias technologijas, verta pabrėžti, kad didžioji dalis jų tikrai palengvina gyvenimą, suteikia daugiau galimybių, komforto. Štai kad ir menstruacijos – ilgą laiką tai buvo didžiulis moterų galvos skausmas, apribojantis mėgiamas veiklas, suteikiantis skausmą, diskomfortą ir neigiamai veikiantis gyvenimo kokybę tomis dienomis. Tačiau štai pasirodo inovacija – menstruacinės taurelės – ir moterys turi progą išvengti daugelio mėnesinių metu lydinčių nepatogumų.

Tačiau ir šios taurelės neišvengė tiek palankių, tiek skeptiškų nuomonių, tad yra apipintos įvairiausiais mitais. Padėsime atskirti, kurie iš dažniausių teiginių yra mitai, o kurie – tiesa. Tik žinodamos tiesą ir gebėdamos teisingus teiginius skirti nuo klaidingų galėsite priimti teisingiausius sprendimus.

Menstruacinė taurelė sukelia nepatogumų, skausmą, diskomfortą. Mitas. Ne paslaptis, kad merginos bei moterys tikrai siekia išvengti skausmo ir  šios taurelės tokiu atveju yra puikus pasirinkimas – jos yra gaminamos iš ypač aukštos kokybės elastinių medžiagų, todėl ir jos perima šias savybes. O tai reiškia, kad makštyje jos tobulai prisitaiko prie makšties sienelių ir yra visiškai nejaučiamos. Išimtis galima tik tuo atveju, jei pasirinksite per didelę taurelę – tuomet galimas šioks toks nepatogumas.

Menstruacinė taurelė – ekologiška priemonė. Tiesa. Vertinant menstruacijoms skirtas priemones (tamponus, taureles, įklotus), tai menstruacinė taurelė yra ekologiškiausia priemonė. Jei tinkamai naudosite, ji Jums tarnaus net iki 5 metų ar ilgiau. Nenaudojama ji bus perdirbta, jei pagaminta iš kokybiškų, perdirbti tinkančių medžiagų.

Taurelė makštyje gali būti 12 valandų. Tiesa. Ir tai tikrai įneša kur kas daugiau komforto į moters gyvenimą. Tačiau taip pat nereikia pamiršti, kad tai priklauso nuo menstruacijų gausumo. Todėl itin gausias mėnesines turinčioms moterims gali tekti taurelę ištuštinti kiek dažniau nei toms, kurių mėnesinės nėra gausios. Bet visiška tiesa, kad makštyje menstruacinė taurelė gali būti net iki 12 valandų, o tinkamai ją ištuštinus vėl toliau naudojama.

Menstruacinė taurelė ir kontraceptinė spiralė – nesuderinama. Mitas. Taurelę gali naudoti kontraceptinę spiralę turinčios moterys, tik reikėtų šiek tiek daugiau atidumo taurelė įdedant ir išimant.

Menstruacinę taurelę sudėtinga įsidėti ir išimti. Iš dalies mitas. Dėmesį verta atkreipti į tai, jog vienos  dailiosios lyties atstovės ypač greitai perpranta, kaip taurelę įsidėti ir išimti, o kitoms prireikia kelių ciklų, kad  išlavintų reikiamus įgūdžius. Tačiau šis procesas nėra sudėtingas ir įpratusios moterys džiaugiasi lengvu bei labai paprastu taurelės naudojimu.

Persipildžius taurelei kraujas grįš atgal į gimdą. Mitas. Tai fiziologiškai neįmanoma, todėl kraujas tikrai nesubėgs atgal.

Menstruacinė taurelė gali išslysti. Mitas. Makštyje taurelė tobulai priglunda prie sienelių ir dėl makšties bei taurelės elastingumo ji ten įsitvirtina tikrai patikimai, todėl  galimybių, kad iškris – tiesiog nėra.

Menstruacinė taurelė mažina skausmą ir / ar trumpina menstruacijų trukmę. Mitas. Menstruacinė taurelė skirta surinkti kraują menstruacijų metu, užtikrinti, kad jis nepratekėtų, 

padėti moteriai gyventi visavertį gyvenimą tomis dienomis. Tačiau nei menstruacijų gausumui, nei jų trukmei taurelė jokios įtakos neturi.

Tiesa, verta prisiminti ir tai, kad moters ciklas gali keistis sulaukus 25–30 metų amžiaus. Gali kisti menstruacijų gausumas, trukmė, skausmingumas ir pan. Tai gali sutapti su laiku, kai moteris pradeda naudoti menstruacinę taurelę, todėl gali atsirasti nepagrįstų prielaidų, neva tai – menstruacinės taurelės įtaka. Tačiau taip tikrai nėra.

Su menstruacine taurele galima maudytis. Tiesa. Naudojant menstruacinę taurelę galima maudytis duše, vonioje, lepintis jūra, mėgautis baseinais ar kitomis vandens pramogomis. Ir ne tik tai – ši taurelė tokia patogi, kad galėsite drąsiai leisti į žygius pėsčiomis, važinėti dviračiu, žaisti tenisą ar kitus aktyvius lauko žaidimus, sportuoti.

 Menstruacinę taurelę reikia išsiimti šlapinantis, tuštinantis. Mitas. Netiesa, kad taurelę reikia išimti naudojantis tualetu. Ji visiškai netrukdo, iškristi taip pat galimybių neturi, todėl šlapinantis ar tuštinantis taurelės išsiimti tikrai nereikia.

Kaip matyti, šis gaminys tikrai gali paversti jūsų gyvenimą patogesniu ir kokybiškesniu. Na, o, jeigu jau panorote išbandyti menstruacinę taurelę, tiesiog užsukite į cupid.lt asortimente – didelis pasirinkimas ir labai patrauklios kainos kiekvienai!


Straipsnio komentarai

apsireiskė2021-01-11
vetiranorius visuomenės švietimo reikalams prie raj. savivaldybes. Praktikuoja anonizmo srityje ir teikia konsultavimo paslaugas. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
..2021-01-11
jeigu visi keliai veda į romantiką, tai čia irgi tos pačios kolumbeikių rašomos pergalingos istorijos, kur visada keliaujama nugara į ateitį. Nu ir va buvo aborigenai, kurie net savo tautinių kostiumų nemokėdavo nusiausti ir pasisiūti. Turėdavo kolumbeikiai aborigenams tuos tautinius kostiumus pagaminti kur nors kinijoje ir atvežus aprengti. Ir klumpes išdrožti. Nes tie aborigenai nemoka net vinies įkalti. Va kokios inovacijos lytinio gyvenimo srityje, kur tas lyčių gyvenimas kažkoks nelygus. Nuolatos kraujuojančios žaizdos. Galima laiką skaičiuoti, nereikia nei mėnulio nei saulės. Galima ir po žeme gyventi. Va kas įdomu tai tiek naujovių ir civilizacijos pasiekimų paberia kaip perlų aborigenams ir čia rimtai labai daug kažko apčiuopiamo ir pačiupinėjamo, ne tik istorijos lobiai kuriuos tingi baltarankiai aborigenai patys pasilenkti ir susirinkti. Matyt labai išdidūs. Nors gal akli. Turbūt dėl to ta pozicija ir skaitosi "misionieriška" nes tik misionieriai turi pakankamai saugumo susikūrę kad gali sau leisti tokį luksusinį gyvenimą. Aborigenai turi tenkintis kališka padėtimi, kaip kaliniai. Kas blogai su tomis misijomis kad vėl misionieriai nenaudoja jokių apsaugos priemonių ir užkrėtė aborigenus visokiomis ligomis, infekcijomis, pandemijomis, tt. Ir vėl visi aborigenai išmirė tarsi musės. Tarsi kažkaip būtų atvirkščiai su tuo valymu. Nu bet čia tik anekdotizmai. Nu patys pagalvokit kad ir apie tą taurelę, kuri derinasi prie menstruacinės spiralės. Ta spiralė tai vario vija, kurios veikimo principas matyt ir pagrįstas tik tuo kad tenais sukuriamas kažkoks elektromagnetinis laukas ir srovė. Gal ir ta taurelė, tai kažkokia tau skirta relė įsikomponuojanti į automatikos schemą. Jo tos mėnesinės nesuprantama ir prieštarauja "evoliucijos" teorijai. Nuolatos liejasi kraujas... Turbūt baisu eiti į mišką. Ar pas vilkes, tigres, liūtes, pumas, tt irgi būna mėnesinės? Kaip jos atskiria kur kvepia savas kraujas ir kur svetimas? Čia užuomina apie aiškeriagystes, kur kašpirovskiams kažkas matosi apie garsus. Jiems nereikalinga spėlioti ir naudoti aklos vaizduotės, kuriose viskas grįsta žodžiais. Komentaras patinka Komentaras nepatinka