Jauno vairuotojo Šilutės pėsčiųjų perėjoje mirtinai sužalotos moters byla – jau teisme

2021-01-23

Klaipėdos apygardos prokuratūros Tauragės apylinkės prokuratūros prokuroras Raimundas Aukštakalnis baigė ikiteisminį tyrimą ir teismui perdavė baudžiamąją bylą, kurioje, manoma, 21-erių metų vaikino vairuojamas „Mercedes Benz“ automobilis mirtinai sužalojo per pėsčiųjų perėją ėjusią moterį, pranešė prokuratūra.

Avarija įvyko praėjusių metų spalio 9 dieną, Šilutėje. Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnų, siekusių išsamiai bei objektyviai ištirti eismo įvykio aplinkybes, duomenimis, vaikinas pažeidė Kelių eismo taisyklių reikalavimus. Jis, artėdamas prie nereguliuojamos pėsčiųjų perėjos, įtariama, nepasirinko saugaus važiavimo greičio. „Mercedes Benz“ vairuotojas nesulėtino automobilio, nesustojo prieš kelio ženklą „Pėsčiųjų perėja“, kad praleistų pėsčiųjų perėjoje iš dešinės pusės pagal jo važiavimo kryptį ėjusią pėsčiąją.

Ikiteisminio tyrimo duomenimis, avariją sukėlęs vaikinas teigė, jog buvo apakintas ryškios saulės šviesos, todėl nepastebėjo per perėją einančios moters. Avarijos metu vairuotojas buvo blaivus. Jis savo kaltę pripažįsta visiškai.

Baudžiamasis kodeksas už kelių eismo saugumo ar transporto priemonės eksploatavimo taisyklių pažeidimą, jeigu dėl to įvyko eismo įvykis, dėl kurio žuvo žmogus, baudžiamas laisvės atėmimu iki aštuonerių metų.

Byla perduota Tauragės apylinkės teismo Šilutės rūmams. Bus sprendžiamas avariją sukėlusio vairuotojo kaltės klausimas ir kokias baudžiamosios atsakomybės taikymo priemonės paskirti.

15min.lt


Straipsnio komentarai

..2021-01-23
Nu jo lietuvos konstitucijoje kažkaip labai daug kalbama apie neliečiamybes. turėtumėte pagalvoti kažką ir apie neliečiamųjų kastas.
20 straipsnis: "Žmogaus laisvė neliečiama."
21 straipsnis: "Žmogaus asmuo neliečiamas."
22 straipsnis: "Žmogaus privatus gyvenimas neliečiamas."
23 straipsnis: "Nuosavybė neliečiama."
24 straipsnis: "Žmogaus būstas neliečiamas."
Nors čia ir kažkokios beletristikos, po to prasideda dar įdomesni makaronai. Neliečiamybės kurios yra neliečiamybingesnės
62 str: "Seimo nario asmuo neliečiamas."
86 str: "Respublikos Prezidento asmuo neliečiamas"
104 str: "Konstitucinio Teismo teisėjai turi tokią pat asmens neliečiamybės teisę kaip ir Seimo nariai."
Ir prie kiekvieno straipsnio paaiškinama kas per "neliečiamybė" turima omenyje ir kuo tos vienodai skambančios neliečiamybės skiriasi. Nu nelogiška. Tarsi tie aukštesnio lygio veikėjams skirti konstitucijos straipsniai rašomi su ta mintimi kad seimo nariais, prezidentais ir konstitucinio teismo teisėjais gali būti kažkas kas nesiskaito kaip žmonės. Vienodi žodžiai, vienodas maišas, bet tame maiše sukišta visai kitas krovinys. Ką reiškia "neliečiamas"? Niekas nėra kaltas tuo kuo tu kaltini kol tu neįrodysi teisme kad tave kažkas lietė. Vadinasi tau atrodo kažkas. Jeigu konstitucija garantuoja, kad viskas neliečiama, ir jeigu tau atrodo kad tave "liečia" vadinasi tu nesupranti apie ką eina kalba. Ir dėl to tu negali skaitytis žmogumi. Ir tada konstitucija vėl teisi, net jeigu tave pasigavęs patvoryje liečia pats konstitucinio teismo pirmininkas.
Komentaras patinka Komentaras nepatinka
walodia2021-01-23
Tu čia ka užstoji keliu gaidelius gal priklausai ju kastai Komentaras patinka Komentaras nepatinka
..2021-01-23
čia ne byla, bet kažkas įdomaus. stot rūmai eina. rūmunui reikia nustatyti ar teisingai prokurorai baigė išvirti ikirūmuninį tyrimą, kuriame kažkas "manoma". Jugi tenais ant stulpo brangi policijos stebėjimo kamera buvo įrengta, kuri stebi visą sankryžą. Kodėl vartojamas žodis "manoma"? Tarsi čia žvanginami eilinės rezonansinės bylos lawfare ginklai. Komentaras patinka Komentaras nepatinka