Politikai stabdo policijos pažangą
Vakar, vasario 18 d. Policijos departamente įvyko Lietuvos policijos metinis pasitarimas, kuriame pristatyti praėjusių metų darbai ir ateinančių prioritetai. Anot pareigūnų, būtina ne tik imti pavyzdį iš kaimyninių valstybių, toliau eiti pažangios teisėsaugos link, bet ir sulaukti politikų apsisprendimo.
Policijos generalinis komisaras Linas Pernavas metiniame pristatymepasidžiaugė didžiausiu per pastarąjį dešimtmetį visuomenės pasitikėjimu policija, korupcijos mastų mažėjimu, įvykdyta Kriminalinės policijos reforma, padidėjusiais žemiausių grandžių pareigūnų atlyginimais, operatyvesniu reagavimu į pagalbos šauksmą, kokybiškiau ir operatyviau tiriamais nusikaltimais, darbo aplinkos gerinimu, šakinės kolektyvinės sutarties pasirašymu ir kitais pasiekimais.
Politikams ir aukščiausiems šalies vadovams trūksta ryžto
Nacionalinio pareigūnų profesinių sąjungų susivienijimo (NPPSS) pirmininkas Vladimir Banel teigimu, policija yra teisėsaugos sistemos lyderiu, tačiau ant laurų užmigti negalime – svarbiausi darbai dar priešakyje, laukti laiko nebėra. Skaidri karjera, lyderystės skatinimas, skaidrūs procesai, atviras bendravimas, socialinio dialogo stiprinimas turi tik stiprėti.
„Policijos pažanga akivaizdi, tačiau panašu, kad politikai su ja nesuspėja ir gerokai atsilieka nuo teisėsaugos. Trūksta ryžto priimti Vidaus tarnybos statutą, Policijos veiklos įstatymą, kurie suteiktų galimybę gerinti viešojo saugumo būklę, stiprinti visų Vidaus reikalų ministerijai pavaldžių tarnybų veiksmingumą, efektyvumą, didinti pareigūnų motyvaciją ir lojalumą. Labai viliuosi, kad pavasario Seimo sesijoje įstatymai bus priimti.
Svarbu pabrėžti, kad statutas mums nereikalingas be finansavimo, o finansavimas be statuto, todėl tam reikia kompleksinių sprendimų. Čia galime pasimokyti ir iš savo kolegų estų, kurie sėkmingai įgyvendino projektą „1000“, visiems pareigūnams garantuojantį minimalų 1000 eurų atlygį“, - siūlė V. Banel.
Profesinių sąjungų teigimu, aukščiausi šalies vadovai ir politikai turi nedelsiant imtis svarbių darbų, būti principingi ir pagaliau apsispręsti, kokio policininko mums šiandienRusijos grėsmės akivaizdoje reikia ir kryptingai veikti ta kryptimi.
„Praėjusiais metais Prezidentūros Nacionalinio saugumo grupė savo viešame komentare teigė, kad, sustiprinus kariuomenę, bus stiprinamos Vidaus reikalų institucijos. Tikimės, kad tai neliks tik tuščiais žodžiais ir bus siekiama kokybiškų pokyčių stiprinant vidinį šalies saugumą.
Kad ir kaip būtų sprendimų priėmėjų motyvacija po rinkimų greitai išblėsta, o priešrinkiminiai pažadai taip ir lieka neįgyvendinti. Mūsų praktika parodė, kad geriausi vaistai – įvairios protesto akcijos ir protestai, todėl, situacijai nepasikeitus, neatmetu ir tokios galimybės“, - svarstė NPPSS vadovas.
NPPSS ir toliau sieks, kad aukščiausi šalies vadovai ir politikai priimtų reikiamus sprendimus, o Vidaus tarnybos stututas ir Policijos veiklos įstatymas būtų kiek įmanoma greičiau priimtas.