Prasideda akcija „Lydeka 2021“: siekiama sustiprinti lydekų apsaugą

2021-02-02, aad.lrv.lt

Prasideda tradicinė kasmetinė akcija „Lydeka“. Šia akcija norima užtikrinti lydekų apsaugą prieš jų nerštą ir neršto metu, todėl nuo vasario 1 d. iki balandžio 20 d. įvedamas draudimas gaudyti lydekas.

Lydekos – plėšrios gėlųjų vandenų žuvys, savotiškos vandens telkinių sanitarės, „išretinančios“ smulkias ir menkavertes žuvis, taip sudarydamos palankias sąlygas daugintis ir vystytis vertingesnių rūšių žuvims. Priklausomai nuo oro sąlygų lydekų neršto laikotarpis prasideda kovą ir trunka iki balandžio.

Šių žuvų populiacijos žvejybos draudimas (vasario 1–balandžio 20 d.) galioja visuose Lietuvos Respublikos vandens telkiniuose ir taikomas tiek žvejams mėgėjams, tiek verslininkams.

Norint apsaugoti lydekas neršto metu, bus organizuojami reidai, vyks reguliari verslinės, mėgėjų ir specialiosios žvejybos kontrolė. Pareigūnai stabdys ir tikrins, ypač tamsiu paros metu, asmenų, įtariamų žvejybą reglamentuojančių teisės aktų pažeidimais, transporto priemones.

„Galima suskirstyti „Lydekos 2021“ kontrolę į kelis etapus – žvejų kontrolė žiemą ant ledo ir per pavasarinį nerštą ištirpus ledui. Jei išsilaikytų šaltesni orai ir ledas neištirptų, lydekos vis vien išnerštų, tik šiuo atveju po ledu ar artimiausiose aptirpusiose vandens telkinių pakraščiuose. Taigi lydekas apsaugoti šiuo laikotarpiu itin svarbu, kad išlaikytume jų populiaciją ir palaikytume įprasta telkinių ekosistemą“, – teigia Gamtos išteklių apsaugos skyriaus viršininkas Kęstutis Motiekaitis.

K. Motiekaitis priduria, kad esant reikalui bus pasitelkta ir kitų institucijų pagalba (Policijos departamento, Valstybės sienos apsaugos tarnybos, Viešojo saugumo tarnybos)..

  Už draudžiamu metu sugautą lydeką pažeidėjams gresia administracinės baudos nuo 120 iki 300 eurų su pažeidimo padarymo įrankių ir priemonių konfiskavimu. Taip pat už kiekvieną draudžiamu metu sužvejotą lydeką teks atlyginti 240 eurų žalą žuvų ištekliams. O lydeką sugavus gamtinių rezervatų ar ichtiologinių draustinių vandens telkiniuose, žala skaičiuojama taikant trigubą žalos apskaičiavimo įkainį.

Visuomenei bus reguliariai pranešama apie rezultatus, taip pat bus teikiama aplinkosauginė informacija vietiniams gyventojams ir per reidus tikrinamiems asmenims.


Straipsnio komentarai

jo2021-02-02
kūdra buvo pilna gyvybės, žuvyčių...
Įleidus pora lydekų, dingo žuvytės, varlytės...
Komentaras patinka Komentaras nepatinka
..2021-02-02
nu va išsiduodama kad dar nieko aplinkos apsaugos srityje nėra pasiekta. dar tik siekiama. per visokias "akcijas", kurių nėra įstatymuose numatyta. Tai yra įstatymas kažką reglamentuoja, bet jeigu to įstatymo interpretacija pakliūva į raguotų gražulio kelninkų nagus tai jums jie ir organizuos tik garbėtroškinius paradus. Nu analogiškas pavyzdys. Va yra visokios "valstybinės" šventės, kurios musiškiams visiškai nesuprantamos, nes pas juos visos dienos kaip šventės. Įstatymas sako kad kalėdos yra ne darbo diena, bet įstatymas nieko nesako apie eglučių kirtimą ir puošimą. Čia būtų analogiška "akcija". Nu kad aiškiau jums būtų, kažkas apie tai į kokius puodus šventikai nušventina tuos šventėms skirtus pinigus. Tai yra dėl jūsų norų. Tai dovana jums, nes buvote "geri", kabutėse. įsivaizduojate sakytų siekiama sustiprinti batų raištelių sutvirtinimo mazgą, nes jūs kai vaikštote vis griuvinėjate. Problema yra tame kad jūs basas. O tie raišteliai tai pančiai. Ir apskritai Aplinkos ministerija yra kažkoks baisus biurokratinis monstras. Ten taip mažai žydi vienybės, tiek susiskaldymo, vien skyriai, kur matyt perskiriama kažkokios raudų jūros, departamentai, inspekcijos, agentūros, tarnybos, įmonės, įstaigos, net ir muziejai ir uabai, valdybos, tt. Ir jeigu panagrinėti pavardes tai akivaizdu kad čia kažkoks karinis aparatas kuris rūpinasi kažkokia sauga kuri yra aplinkui lietuvą. Kas ta lietuva? Globalizuotame pasaulyje okupuotame baisios c ž v gestapo citrininės partijos tai tik žodis. Komentaras patinka Komentaras nepatinka