Už keletą gramų „žolės“ – aštuonerių metų „atostogos“ belangėje
Tauragės AVPK Kriminalinės policijos organizuoto nusikalstamumo tyrimo skyriaus pareigūnai baigė ikiteisminį tyrimą, kurį Klaipėdos apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroras perdavė į teismą. Kaltinimai pareikšti trims asmenims, iš jų dviem, gim. 1999 m., vienam, gim. 1996 m.
Ikiteisminis tyrimas buvo pradėtas dar praėjusių metų kovo mėnesį, kai pareigūnams į akiratį įkliuvo jiems žinomas 24-erių Šilutės rajono gyventojas, kuris buvo įtariamas narkotinių medžiagų disponavimu ir galimu platinimu. Pilietis buvo pastebėtas važiuojantis automobiliu „Audi A100“. Pareigūnams jį sustabdžius buvo nuspręsta jo vairuojamą automobilį patikrinti.
Pasirodo, kad narkotikų minėtas pilietis turėjo ir juos gabeno gana išradingai - paslėpęs savo bate. Pas vaikiną rasti trys folijoje susukti lankstinukai narkotinės medžiagos – kanapių, kitaip vadinama „žole“.
Pareigūnai netruko išsiaiškinti ir tai, iš kur šias narkotines medžiagas jaunuolis gavo. Jo telefone rasti susirašinėjimai tik palengvino pareigūnams darbą. Netrukus buvo surastas šias narkotines medžiagas vaikinui pardavęs 21-erių Šilutės rajono gyventojas. Kratos metu jo vairuojamame automobilyje „BMW 530D“, pareigūnai po sėdyne aptiko 22 folijos lankstinukus su psichotropine medžiaga – amfetaminu.
Kitą dieną pareigūnai jau beldėsi į Klaipėdoje gyvenančio vaikino duris, turėdami pagrįstų įtarimų, kad tai jis „atsakingas“ už narkotikus, kurie buvo rasti pas minėtus Šilutės rajono gyventojus. Vaikinas dar bandė priešintis atvykusiems pareigūnams, bet buvo sulaikytas, o atlikus kratą jo namuose rasta ir įkalčių. Pareigūnai rado ir paėmė apie 140 g kanapių ir apie 2 g kokaino. Vaikinui teks atsakyti ne tik už narkotikų laikymą ir platinimą, bet ir už pasipriešinimą valstybės tarnautojui. Dėl šio atvejo jam pareikšti papildomi kaltinimai.
Už neteisėtą narkotinių ar psichotropinių medžiagų disponavimą, turint tikslą jas platinti, Lietuvos Respublikos baudžiamasis kodeksas numato laisvės atėmimo bausmę nuo 2 iki 8 metų.
Vadovaujantis Lietuvos Respublikos Konstitucijos 31 str., asmuo laikomas nekaltu, kol jo kaltumas neįrodytas įstatymo nustatyta tvarka ir pripažintas įsiteisėjusiu teismo nuosprendžiu.