Savanorystė – savanoriška veikla ir karjera
Šilutės socialinės globos namai džiaugiasi visu būriu savanorių, kurie baigė savo savanorystės kelią įstaigoje, gavo savanoriškos tarnybos pažymėjimus, dalis pasiliko neterminuotam laikotarpiui savanoriauti.
Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministras 2018 m. sausio 22 d. patvirtino įsakymą dėl jaunimo savanoriškos veiklos organizavimo. O jau 2018 m. rugpjūčio 31 d. Šilutės socialinės globos namams buvo suteikta akreditacija, kaip jaunimo savanorius priimančiai organizacijai.
Įstaigoje šiuo metu lankosi 2 savanorės - Eglė ir Ieva. Globos namuose yra vadovo paskirtas asmuo, kuris atsakingas už savanorius, už jų veiklos organizavimą ir koordinavimą, t. y. savanorių kuratorius. Įstaigos vadovė Evelina Rimkutė teigė, kad labai džiaugiasi savanorėmis, jų bendradarbiavimu, lankstumu, planavimu, iniciatyvumu, darbu ir nepriklausomu veikimu.
Prasidėjęs karantinas tapo iššūkiu ne tik įstaigos gyventojams, darbuotojams bet ir savanorystei. Tačiau pastarasis laikotarpis atskleidė ir naujas galimybes šioje srityje. „Išmokome daugiau dirbti savarankiškai, strateguoti, kurti ir bendrauti nuotoliniu būdu. Mes, kaip organizacija privalome rūpintis savanoriais, esame pilnai už juos atsakingi, už gerą tarpusavio mikroklimatą, turime ir privalome juos lydėti visos savanorystės metu“, - kalbėjo pašnekovė.
Jaunimo savanoriška tarnyba (JST) - tai intensyvi 6 mėn. trukmės programa jauniems žmonėms, kurios metu jaunuoliai 40 valandų per mėnesį ir 240 val. per 6 mėn. savanoriauja įstaigoje.
Atrodytų, savanoriška veikla ir karjera – tai du nesuderinami dalykai: neapmokamas darbas kitų labui, tačiau daugumai tai kelias į sėkmę, į savęs pažinimą, kito žmogaus kaip asmenybės ir individualybės pažinimą bei priėmimą. Kaip galima suderinti tokius skirtingus dalykus? Ir kaip iš savanorystės gauti naudos? Pasaulis juda pirmyn, keičiasi žmonių mąstymas, suvokimas ir požiūris į kai kuriuos dalykus, taip pat ir į savanorystę. Ji vis dažniau praktikuojama, tampa vis populiaresnė ir vis plačiau pripažįstama bei užtariama pasaulyje. Jau senokai žinoma, kad užsienio darbdaviai savanorišką veiklą vertina itin gerai.
Savanorystė duoda supratimą, kad egzistuoja labiau paprasti gyvenimo dalykai, išgrynina tikrąsias žmogaus vertybes, sužadina tokius jausmus, kaip dėkingumas, empatija, džiaugsmas, išsiskyrimo liūdesys, draugystės ir artumo jausmas, bendrai pasiekto tikslo rezultato džiaugsmas ir daug kitų dalykų, apie kuriuos mes tiesiog dažnai neturime laiko pagalvoti ar net išjausti.
Jaunų žmonių įsitraukimas į savanorišką veiklą sudaro jiems sąlygas ugdytis pilietiškumą, didinti visuomeninį aktyvumą, be to, dalyvaudami šioje veikloje jie įgyja ir tobulina tokius dalykus kaip asmenines, socialines ir kitas kompetencijas.
Lietuvos Respublikos švietimo, mokslo ir sporto ministrė pasirašė įsakymą, kuriuo patvirtinta, jog stosiantys į Lietuvos aukštąsias mokyklas galės gauti 0,25 papildomo balo už ilgalaikę savanorystę.
Šilutės socialinės globos namai džiaugiasi visu būriu savanorių, kurie baigė savo savanorystės kelią įstaigoje, gavo savanoriškos tarnybos pažymėjimus, dalis pasiliko neterminuotam laikotarpiui savanoriauti.
„Jei nori save labiau pažinti, pažinti mus, mūsų kasdienybę, mūsų bendruomenę, turi motyvacijos ir noro, nedvejok - mūsų namai atvirti, esame tam, kad šitą pažinimo kelią eitume kartu“, - baigė pokalbį kvietimu įstaigos direktorė Evelina.