Prevencinės priemonės artėjančiam potvyniui pasirengti būtinos

2021-02-24, vrm.lrv.lt

Šiandien vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė inicijavo pasitarimą su savivaldybėmis ir atsakingomis tarnybomis, kad būtų kuo geriau pasirengta galimam pavasario potvyniui. „Šiemet mums svarbu laiku atlikti parengiamuosius darbus. Žinome, kad pavasarį savivaldybės susiduria su didesniais ar mažesniais potvynio mastais, tačiau mūsų tikslas – užtikrinti, kad visos tarnybos būtų pasirengusios“, – kalbėjo ministrė A. Bilotaitė.

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas prie Vidaus reikalų ministerijos informuoja, kad šiais metais galimas didelio masto potvynis. Birštono, Jurbarko rajono, Kauno rajono, Kėdainių rajono, Klaipėdos rajono, Kupiškio rajono, Pagėgių, Panevėžio rajono, Šilalės rajono, Šilutės rajono, Tauragės rajono gyventojai raginami ruoštis galimai vandens stichijai. Minėtose vietovėse potvynio grėsmė yra didžiausia, nors ji galima ir kitose savivaldybėse. Anot Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos, pagal orų prognozes sniegas jau pradėjo tirpti visoje Lietuvoje. Tikėtina, kad vanduo telkiniuose pradės kilti pirmąją kovo savaitę, o piką pasieks apie kovo vidurį.

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas, siekdamas tinkamai pasirengti galimiems potvyniams, kreipėsi į savivaldybių administracijų direktorius, kad būtų peržiūrėti ir prireikus patikslinti savivaldybių ekstremaliųjų situacijų prevencijos priemonių ir valdymo planai bei kiti veiklos planavimo dokumentai. Be to, atsižvelgiant į situaciją ir hidrometeorologines sąlygas, prireikus būtų inicijuoti Ekstremalių situacijų komisijų prevenciniai posėdžiai, kad būtų aptarti pasirengimo galimiems potvyniams klausimai.

Prireikus virš savivaldybių gali skraidyti sraigtasparniai ir dronai, siekiant apžiūrėti teritorijas ir galimus kylančius pavojus dėl besikaupiančių ledo sangrūdų. Kylant vandens lygiui, gyventojams bus siunčiamos perspėjimo žinutės.

Dalyvavę pasitarime savivaldybių vadovai bei kiti atstovai pasidalijo patirtimi ir aptarė būtiniausius žingsnius. Anot savivaldybių, su gyventojais nuolat palaikomas ryšys, atnaujinami kontaktiniai duomenys, kad jeigu reikės, su jais galima būtų greitai susiekti.

Prieš prasidedant potvyniui, gyventojams patariama pasirūpinti, kad jie kelioms paroms turėtų maisto produktų, geriamojo vandens, degtukų, malkų. Taip pat reikėtų gerai izoliuoti visus elektros laidus, saugantis trumpojo jungimo. Iš rūsių patartina išnešti daržoves, kitas maisto atsargas, vertingus daiktus, o lengvesnius daiktus, kuriuos gali sugadinti vanduo, perkelti į viršutinius aukštus, pastoges.

Esant potvynio tikimybei, reikia užsandarinti šulinius, kad į juos nepatektų užterštas paviršinis vanduo. Norint apsaugoti namus nuo ledo sangrūdų, būtina įkalti apsauginius stulpus, taip pat patartina pažymėti vėliavėlėmis ar kitais ženklais kelią, kuriuo galima privažiuoti iki sodybos.


Straipsnio komentarai

..2021-02-24
Atėjo naujas užpakalis į seną kėdę ir "rūpinasi" tarsi ta kėdė ir suteikia sparnus plasnojimui ir plazdejimui. Viskas jau apgalvota iki smulkmenų nuo degtukų iki malūnsparnių ir SMS žinučių. Jeigu semia kojas pasitikrint SMS kur turbūt patvirtins ar paneigs jog vanduo tikrai šlapias, geltonas, tt. O ką daryti žmonėms jeigu neturi telefono? Dabar būna telefonų baterijos laiko mėnesį ir ilgiau. Būna telefonai kur nebijo vandenėlio. Ar yra kažkoks spec ryšys, kur galima būtų antavilių bitutėms susikalbėti be kažkokios įrangos? Ir čia reikalinga labai nesusiprasti. Nes jeigu kalbama apie minčių skaitymą tai kalba eina apie durnių laikymą savo durniaus vietoje, kur tiems durniams ir skaitomos kažkokios mintys.Kodėl VSD ataskaitose apie grėsmes niekada neminima jokie potvyniai. Reikalinga atkreipti dėmesį kad VSD savo ataskaitose aiškina kažką apie grėsmes ne lietuvos saugumui, bet "nacionaliniam saugumui". O lietuvoje ypač nemuno deltos užliejamose pievose tas ne biblinis tvanas būna vos ne kas metai. Negalima vadinti ir bilotaitiniu tvanu. Tai būtų netikro pranašo garbinimas. Bet ką ten šaltakraujiškos žiemos triūsai gali pašokinėti prieš vienybės žydėjimą. Nu jeigu galvoti kad visos lietuvos upės gal ir pasaulio taip ir sugalvotos. Nu kad čia kaip tos istorijos apie marso ar mėnulio kanalus. Ir va nors atseit nemunas yra didžiausia lietuvos upė, yra nemuno delta, bet joks nemunas niekur neįteka. Nemunas neįteka į jokias kuršių marias. Nemunas baigiasi ties rusne duodamas pradžią atmatai, skirvytei, pakalnei, tt. Kodėl guantanamo kalėjime irgi yra Delta "stovykla"? Komentaras patinka Komentaras nepatinka