Mandato naikinimo procedūra – naujausias K. Komskio galvos skausmas
Pats K. Komskis dar anksčiau tokią iniciatyvą pavadino politiniu susidorojimu ir neigė supainiojęs viešus ir privačius interesus. „Šilokarčemos“ archyvo nuotr.
Ketvirtadienį Pagėgių savivaldybės taryba pradėjo Kęsto Komskio šalinimo iš Tarybos procesą. Politiko mandato atėmimo procesas pradėtas po „Sienos“ tyrimų. K. Komskio mandatą naikinti siūloma dėl supainiotų viešų ir privačių interesų bei Tarybos nario priesaikos sulaužymo.
Posėdyje suformuota speciali komisija, kuriai pavesta iki kovo 15 dienos ištirti K. Komskio mandato naikinimo klausimą ir pateikti siūlymus dėl tolesnių veiksmų. Už komisijos sudarymą Taryba pasisakė bendru sutarimu. K. Komskis ir jo bendražygiai balsavime nedalyvavo.
Vienas procedūros iniciatorių, Pagėgių vicemeras Edgaras Kuturys posėdžio metu pabrėžė, esą šis procesas „nėra žaidimas“. Anot jo, K. Komskio mandato naikinimo procedūra gali tapti labai svarbiu precedentu ir parodyti, kad politikai privalo rimtai žiūrėti į viešųjų ir privačių interesų kolizijas.
Komisiją sudaro keturių Savivaldybės tarybos frakcijų atstovai, jos pirmininku paskirtas tarybos narys Vladimiras Gorodeckis. K. Komskio vadovaujama frakcija nepasinaudojo galimybe komisijoje turėti savo atstovą. Sudaryta komisija spręs, ar dėl besikartojančių įstatymo pažeidimų šalinti K. Komskį iš Savivaldybės tarybos. Tarybai nusprendus naikinti K. Komskio mandatą, galutinį sprendimą turės priimti teismas.
Pats K. Komskis dar anksčiau tokią iniciatyvą pavadino politiniu susidorojimu ir neigė supainiojęs viešus ir privačius interesus.
„Aš galiu pasakyti tikrai: verslas ir Savivaldybė – mes neturim nieko bendro. (...) Buvo pasirašytos sutartys, tai, na, galiu pasakyti, tai yra geras pakištukas Savivaldybės. (...) Aš manyčiau, kad jis yra formalus. Jeigu pažiūrėtumėm per Lietuvą, tai bet kurioj Savivaldybėj tarybos nariai tą patį daro, pasirašinėja ir viskas. Ar aš pasirašysiu, ar kažkoks darbuotojas, kuris man bus pavaldus pasirašys – esmės nekeis. Tai yra tik formalus pažeidimas. Aišku, jeigu būčiau žinojęs, kad taip negalima daryt, tikrai būčiau nedaręs“, – aiškino K. Komskis.
Siena primena, kad iniciatorių teigimu, procedūra pradėta po to, kai Vyriausioji tarnybinės etikos komisija pripažino, kad K. Komskis supainiojo interesus, dirbdamas Pagėgių savivaldybės taryboje ir vadovaudamas Pagėgių biudžeto maitinamai įmonei „Kalibrus“. Etikos sargai taip pat siūlė Pagėgių savivaldybei naikinti sandorius su „Kalibrus“ arba „imtis prevencinių priemonių“.
Anot E. Kuturio, K. Komskio mandatą siekiama naikinti būtent dėl VTEK sprendimų. Mat politikas per mažiau nei metus du kartus pripažintas pažeidęs Viešųjų ir privačių interesų derinimo įstatymą.
Mandato naikinimo procedūra - naujausias K. Komskio galvos skausmas, politiką užgriuvęs po „Sienos“ tyrimų. Savivaldybės tarybos nariui jau pareikšti įtarimai dėl bendrovės „Agrolira“ nusikalstamo bankroto bei turto iššvaistymo. Įtariamojo statusą čia turi ir politiko sūnus, buvęs „Agroliros“ direktorius Algirdas Komskis. A. Komskis taip pat jau sutiko „Agrolirai“ sugrąžinti 20 tūkst. eurų – penktadalį sumos, kurios per teismą reikalavo įmonės bankroto administratorius.
Teisėsauga taip pat tiria galimą dokumentų klastojimo epizodą. Šis tyrimas pradėtas po vicemero E. Kuturio kreipimosi. Politikas į teisėsaugą kreipėsi po „Sienos“ tyrimo, kuris nustatė, kad K. Komskio įmonė „Kalibrus“ Pagėgių savivaldybės konkursus laimėjo pateikdama pažymą apie neva atliktus darbus Ugniui Kiguoliui priklausančiame Lentvario dvare. Paaiškėjo, kad K. Komskio darbininkai ten nepajudino nė plytos.