Aplinkosaugininkai primena: sulą leiskite atsakingai

2021-03-03, aad.lrv.lt

Aplinkos apsaugos departamentas primena, kad valstybei priklausančioje žemėje sulą leisti galima iš ne plonesnių kaip 20 cm skersmens medžių, kurie bus kertami ne vėliau kaip po 5 metų. Jei medžiai bus nukirsti ne vėliau kaip po metų, sula gali būti leidžiama ir iš plonesnių medžių.

Toje vietoje, kur bus gręžiama skylė, leidžiama nepažeidžiant luobo nudrožti žiauberį. Skylės sulai leisti gręžiamos ne aukščiau kaip 1 m nuo žemės paviršiaus. Skylių skersmuo neturi viršyti 2 cm, o jų gylis medienoje – 3 cm. Tarpai tarp išgręžtų skylių turi būti ne mažesni kaip 10 cm. Baigus leisti sulą, skylės turi būti užkemšamos. 

Privačios žemės savininkams, leidžiantiems sulą asmeniniam naudojimui, apribojimai netaikomi. Asmenims, ketinantiems leisti sulą privačioje žemėje, leidžiama leisti sulą tik gavus žemės savininko sutikimą.

Laukinės augalijos išteklių naudojimas pažeidžiant nustatytą tvarką užtraukia baudą asmenims nuo 10 iki 30 eurų.

Kuriuos medžius, augančius valstybei priklausančioje žemėje, planuojama kirsti, gali pasakyti miško, žemės ar želdynų ir želdinių savininkai, valdytojai ar naudotojai.

Apie aplinkos apsaugos pažeidimus galite pranešti elektronine sistema https://aakis.am.lt/. Apie skubaus reagavimo reikalaujančius įvykius praneškite telefonu 112 arba AAD Pranešimų priėmimo tarnybos telefonu (8 5) 273 2995.


Straipsnio komentarai

..2021-03-03
Nu čia vėl makaronai. Aiškinama kad valstybei priklauso žemė, bet jeigu nori sužinoti kuriuos medžius planuojama kirsti negali klausti valstybės. Į tokius klausimus gali duoti atsakymą tik valstybinės žemės valdytojai ar naudotojai. Valstybė kaip žemės savininkas negali už save kalbėti. Tarsi valstybė yra neveksni ir nepajėgi atstovauti savo teises ir interesus. Nu valstybė guli komoje, merdėja reanimacijoje, tt. Kitas įdomus aspektas ir su privačia žeme. Kažkaip neaiškiai išsireikšta naudojant žodį "žemė" kaip daiktavardį, bet ne kaip būdvardį šalia žodžio "sklypai". Tas pats ir su "valstybine žeme". Tai irgi sklypai, o ne žemė (planeta). Dabar skaitant lietuvos įstatymus susidaro toks įspūdis kad kalbama apie dvi, tris ar dar daugiau skirtingų planetų. Nu patys pagalvokit: žemės sklypo savininkui nuosavybės teise priklauso viršutinis žemės sklypo sluoksnis. Kur baigiasi viršutinis, aukštaitinis, aukštaičių, tt žemės sluoksnis ir prasideda apatinis, žemutinis, žemaitinis, tt? Jeigu va stovi beržas privačiame žemės sklype, bet giliomis šaknimis siurbia sulą iš valstybinės ar tarptautinės žemės. Tai kaip tai pavadinti? Vagystė. Čia panašiai kaip tie konfliktai kai naftą siurbia per sieną išsigręžę skersą gręžinį. Komentaras patinka Komentaras nepatinka