Žinių konvertavimas į pinigus, kaip tai įmanoma?

2021-03-08, Pranešimas spaudai

Žinios – nepamatuojama vertė, kuri naudinga visais atžvilgiais.

Nuo mažens žmonės ugdomi, jog reikia mokytis. Kad norint turėti gerą darbą reikalingos atitinkamos žinios. Dar gi sakoma – „ką išmoksi, ant kupros nenešiosi“. Bet maža žinoti, reikia sugebėti tinkamai išnaudoti žinias.

Tačiau ne tik žmogui, bet ir įmonei žinios yra labai svarbios. Todėl, kad tai ne vieno, o visų darbuotojų nuolatos kaupiamos žinios ir patirtis, kurias tinkamai išnaudojus gaunami ekonominiai rezultatai.

Įmonė – nėra vien patalpos, technika ir vykdoma veikla. Įmonė – tai darbuotojai, kurie turi žinias, įgūdžius ir patirtį. Tai ir yra didžiausia įmonės vertė, kurią reikia vertinti, tobulinti ir tinkamai panaudoti.

Šiais laikais žinių konvertavimas į pinigus geriausiai vykdomas panaudojant informacines technologijas. Tad IT sprendimai ir darbuotojų žinios – du pagrindiniai dalykai, į kuriuos turi investuoti įmonės norėdamos nuolatinio tobulėjimo, kad pelnas dar labiau didėtų. Išsivysčiusiose šalyse tokios investicijos didesnės už kitas. Juk žinios susietos su IT – tai bene svarbiausias įmonės aktyvas. Besidomintys IT sprendimais apsilankykite svetainėje.

Tai kas gi yra žinios ir kaip jas valdyti?

Esti tokia hierarchinė piramidė DIKW (ang. Data, Information, Knowledge, Wisdom) – liet. duomenys, informacija, žinios, išmintis. Kai duomenys yra perprantami, informacija suvokiama, o žinios paverčiamos veiksmais ir įgaunama patirtis.

Pavyzdžiui, įmonėje dirba puikus kolektyvas, darbuotojai geba gerai dirbti ir spręsti sudėtingas užduotis. Tačiau nėra nepakeičiamų žmonių, be to, juk jie – ne robotai. Tad ateina nauji, irgi turintys žinių, įvaldę technologijas, bet nesugebantys išspręsti paskirtos užduoties. Todėl atsitinka taip, kad jie tiesiog turi per mažai patirties ir atsiranda žinių pritaikymo praktikoje trūkumas.

Tokiu atveju ir yra reikalinga žinių valdymo sistema turinti savyje: duomenų bazes, filtrus greitesnei informacijos paieškai, programos vidiniam naudojimui, įrankiai pagreitinantys verslo procesus, instrumentai palengvinantys darbus, medžiagos sąranka ir analitika (duomenys, informacija, geroji patirtis, klaidos, atlikto darbo rezultatai,...). Visa tai kaupiama įmonės viduje ir skirta tik įmonės vykdomai veiklai. Tai būtina įmonės plėtrai, vystymuisi, nuolatiniam tobulėjimui. Be to, tai neleidžia nė akimirkai sustoti nei vienai verslo proceso grandinės daliai.

Tad judėkite į priekį „įdarbinę“ kaupiamas žinias.


Straipsnio komentarai

..2021-03-08
Žinių konvertavimas į pinigus yra kažkas panašaus į tą pasaką kur alibabos žinojo "sezamai atsiverk" olą kurioje sudėti pinigai. Kas yra žinios? Tai ko nežinai. Tie kas žino tos jų žinios jų pačių atžvilgiu nėra žinios. Va čia ir įdomu kaip tai kas žinoma pavirsta "žiniomis" visokiuose vadovėliuose, enciklopedijose, žodynuose, laikraščiuose, knygose, tt. Nu kalba eina apie spausdinimo presų priespaudą, kur supresuojama, sufasuojama ir sukuriamas intelektualistinis "produktas". Jeigu laikraštis perskaitytas tai daugelio skaitytojo požiūriu tas laikraštis stebuklingai pavirsta į makulatūrą. Jeigu laikraštis išspausdintas kita kalba kurios nemokate tai jūs tų žinių atžvilgiu būsite kaip kūdikis. Galėsite pažiūrėti į paveiksliukus vertus tūkstančio žodžių ar hieroglifų. Va perskaitėtė laikrašti ir nors tos žinios buvo labai įdomu prieš 10 minučių, dabar ta informacija jau yra pasenusi, nuobodi, nebeįdomi, tt.. Negali "žinių" pardavinėti tiems kurie tas žinias žino. Kodėl anekdotas nebejuokingas antrą kartą? Tada galbūt pramoga nebent pasižiūrėti "reakcijos" jeigu pasakojama kitiems kurie dar to anekdoto negirdėjo. Nu ir mes prieiname prie to kad žinių visuomenėje žinios turėtų būti viešos ir nemokamos, o tai kas mokama neturėtų skaitytis kaip žinios. Nes dabar yra ne žinių visuomenė, bet kažkokių žiniuonių visuomenė, kur viskas slapta tam kad galima būtų tas žinias po kruopelyte parceliuoti. Kaip suprantama kad žmogus kažko nežino ir kad jam tai ko jis nežino galima "parduoti", nes tai jam "reikalinga", įdomu, tt..? Va stovi koks nors ąsilas nu aišku kad jis nieko nežino, bet jam nieko "greitai" neparduosi išskyrus morką ar panašiai. Tarsi žinojimas tai "matosi" kad nėra įminta kažkokios pėdos ar įstatyti ragai. Kad žinios tai ne tik turinys bet ir forma. Nu su vaikais tai atseit aišku jie ten nieko nežino išskyrus tai kad jie nežino nieko. Vaikams tik atrodo viskas. O jeigu kažkas atrodo vadinasi tai iš karto veidrodžių karalystės problema, kur ir regėjimas yra aklumas. Ir nėra svarbu ar veidrodžiai rodo kreivai ar tiesiai, ar sveiki ar suskilę. Komentaras patinka Komentaras nepatinka