Rusnėje – aistros dėl iškirstų medžių: tyrimą atliekantys aplinkosaugininkai jau suskaičiavo tūkstančius kelmų

2021-03-12

Pastarosiomis dienomis Rusnėje darbuojasi Aplinkos apsaugos departamento (AAD) aplinkosaugininkai – skaičiuoja, kiek ir kokių medžių buvo išpjauta per Rusnės seniūnijos įvykdytą Atmatos pakrantės valymą. Rusnės seniūnė Dalia Drobnienė 15min teigė, kad medžiai bei krūmai buvo iškirsti norint vairuotojams atverti vaizdą į upę, o rusniškiai tuo yra patenkinti. Bangas esą kelia Rusnėje nė negyvenantys žmonės – jie, pasak seniūnės, ir parašė skundą aplinkosaugininkams.

Informacija apie vasario paskutinėmis dienomis pradėtą medžių kirtimą pirmiausiai pasklido asociacijos „SOS Šilutės medžiai“ feisbuko paskyroje. Grupėje patalpintoje vaizdo medžiagoje matyti didelėmis krūvomis prie kelio iš Rusnės į Uostadvarį sukrauti įvairaus dydžio medžiai bei krūmai. Iš pateiktos medžiagos matyti, kad buvo iškirsti tūkstančiai mažesnių bei visai brandžių medžių. Triukšmą sukėlusį medžių kirtimą Atmatos upės pakrantėje inicijavo Rusnės seniūnija.

D.Drobienė: atsivėrė vaizdas į upę

Rusnės seniūnė D.Drobnienė 15min pasakojo, kad kelią, kuriame vyko kirtimai, labai mėgsta svečiai, vykstantys į Uostadvario senąjį švyturį. Seniūnė pridūrė, kad keliu važiuoja daug dviratininkų, o upėje žvejoja žvejai mėgėjai, be to, rengiamasi statyti 30 metrų aukščio apžvalgos bokštą – laukiama didelio žmonių srauto.

„Toje atkarpoje nesimato Atmatos upės. Vienas užmanymas, kad atsivėrė vaizdas į upę, o ten buvo krūmynai, išvirtę medžiai, sausuoliai, žaibo trenkti, jaunuolynai tokie, kur gluosniai iš kelmo auga. Jie buvo išvalyti“, – pasakojo ji.

Seniūnė patikino, kad Rusnėje neigiamo nusistatymo prieš kirtimus nėra.

„Sujudimą jūs galite matyt iš organizacijos „SOS Šilutės medžiai“, kuri parašė aplinkosaugai skundą, nuo to prasidėjo. Tarp rusniškių tikrai nėra tokių, nematau nei vieno, kuris man išreikštų kokias nors pretenzijas“, – teigė ji.

Rusnės seniūnė teigė, kad kiek ir kokių leidimų reikėjo – ji viską turi.

Tiria, ar nenukirto saugomų medžių

AAD atstovė Jurgita Jasiūnienė 15min antradienį patvirtino, kad dėl Rusnėje iškirstų medžių departamentas pradėjo tyrimą. Anot jos, Šilutės aplinkos apsaugos inspekcija pastaruoju metu atlieka išpjautų želdinių kelmų matavimo darbus. AAD duomenimis, įvairūs medžiai ir krūmai buvo iškirsti 6 kilometrų ruože, o praėjusios savaitės viduryje aplinkosaugininkai išmatavo 2500 įvairių kelmų 3 kilometrų ruože.

„Ar yra pažeidimas, bus galima spręsti išmatavus visus kelmus, suvedus rezultatus, pagal kelmų matmenis apskaičiavus augusių medžių aukštį ir nustačius, kurie nupjauti medžiai turėjo būti priskirtini saugotiniems“, – 15min nurodė J.Jasiūnienė.

Jos teigimu, buvo apskaičiuota, kad iš viso kelmus reikia išmatuoti 37,52 ha plote. Praėjusį penktadienį Rusnėje dirbęs 15min fotografas rado besidarbuojančius aplinkosaugininkus – jie matavo kelmus ir juos žymėjo.

„Penktadienį Šilutės aplinkosaugininkai vėl organizavosi bendrą talką ir toliau matavo. Liko apie 3,46 ha ir dar šiuo metu apsemti plotai – juose darbą bus galima tęsti vandeniui nuslūgus. Išsamią informaciją galėsime pateikti baigę tyrimą“, – 15min teigė AAD atstovė.

Saugomi juodalksniai ir gluosniai

Šilutės rajono savivaldybės administracijos direktorius Virgilijus Pozingis 15min patikino, kad medžių šalinimo darbams savivaldybės leidimo nereikėjo, nes jis reikalingas tik saugotinų medžių kirtimui.

Kiek anksčiau „Šilutės žinioms“ pateiktame atsakyme V.Pozingis paaiškino, kad, pagal Vyriausybės nutarimą, pakrantės apsaugos juostoje saugotinais laikomi didesnio kaip 20 centimetrų skersmens 1,3 metro aukštyje juodalksniai ir didesnio kaip 30 centimetrų skersmens tame pačiame aukštyje gluosniai. O rekreacinio naudojimo žemės sklypuose – juodalksniai ir gluosniai, kurių kamieno skersmuo 1,3 metro aukštyje yra didesnė kaip 20 centimetrų. „Medžių ir krūmų nukirsta tiek ir tokių, kad nebūtų nusižengta Vyriausybės nutarimo reikalavimams“, – patikino administracijos direktorius.

15min.lt


Straipsnio komentarai

Otas2021-03-14
nu baisu kaip taip vyksta Komentaras patinka Komentaras nepatinka
uodai2021-03-13
veisiasi vandens telkiniuose...prie ko čia krūmai... Komentaras patinka Komentaras nepatinka
.. @ Savas2021-03-13
Seniūnė yra skiriama ir pavaldi administracijos direktoriui. Aišku jeigu valstybė butaforija - tai tik biurokratija ir formalumai. Kitas reikalas kad seniūnai kaimiškose vietovėse gali atlikinėti ir notarinius veiksmus ir seniūnijos patalpose ir važinėti po namus jeigu yra reikalas pvz dėl ligos ir pan. Nu seniūnas savo funkcijomis ir yra kažkas panašaus į "kunigus". Aišku aborigenai nesupranta nei tų nei anų žodžių tai kaip karas lygus taikai taip ir seniūnas lygus kunigui, na o seniūnaičiai tai turbūt kaip kunigaikščiai. jugi ne krūmuose uodai veisiasi ir gyvena, bet vandenyje. Man kažkaip nesmagu kad nemunas baigiasi ties rusne. Atseit didžiausi lietuvos upė, bet ties rusne be gailesčio sukapojama į gabalus. Rusnės saloje yra 10% miškingumas, kuris palyginus su lietuva 33% labai mažas ir jie toliau pjauna šaką ant kurios sėdi. Ir toks "trumparegiškumas" rodo kažką kitką. Nu kad visos kalbos apie tuos turizmus irgi yra makaronai. Nes kalba eina apie turizmą į kažką ką jie pastatys. Nu čia yra užuomina apie tai kaip galbūt sugalvota ir užšifruota mirties ir gyvybės reikalai panaudojant reliatyvumo teorija. Jeigu jūs neturite vizos ar bevizio režimo į ateitį, tai jūsų gegučių lizdų "pasieniečiai" pro tą sieną nepraleis. Ir čia įdomu ir keista tos visos kolumbeikių atbulininkystės. Tarsi jie patys neturi vizų į ateitį. Tarsi jie susigalvoję seifą užsirakinę savo reikalus, bet pamiršo kodą ar pametė raktą. Jiems atseit gerai ir praeityje. Nieko neišeis taip. Visi lygūs prieš gegutės lizdų tiksėjimą. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Savas2021-03-13
Šaunuolė seniūnė ,Kuo mažiau krūmų , tuo mažiau uodų. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
..2021-03-12
Nu vistiek reikalinga atkreipti dėmesį kad veiksmas vyksta ne rusnės saloje, bet nemuno deltos regioninio parko teritorijoje, kur yra "direkcija" kuri konkrečiai atsakinga už tai kas čia vyksta. Jugi nuo tų naujų "kirtimų" iki Uostadvario ornitologinio draustinio yra tik keli žingsniai, jau nekalbant apie priešakinės deltos gamtinis rezervatą, į kurį žmonėms buvo uždrausta net koją įkelti, bet dabar toje rezervato teritorijoje kaip tik ir statomas tas bokštelis. Tai yra "grieščiausia" apsauga lietuvos įstatymuose kokia tik gali būti. Ir tai perėjo ostapininkai kaip per sviestą. Bet tai dar ne viskas jeigu renkame "gražiausias" gėlytes nuo šventos karvės iškepto torto susietas su ostapininkų gražinimais į susapnuotų vasiukų pasaulio kraštą tai kad dabar va rusnės sala surinko beveik tūkstantį parašų kur reikalauja dar sumažinti tą rezervatą, nes jie prie bokštelio nori kad įrengtų jiems mariose pliažą. Nu žinot tose šventose vietose kur peri visos tos nendrinukės ir panašiai. Nu kad kažkokie didelių išmierų gražulio kelnių didžiavyriai nori iškraustę iškraustę eilinę partiją ubagų krepšių ir terbų ir perbridę raudų jūras ir nori statyti bodelius kitame krante šalyje kur lyja vien geltonos spaudos priespaudos išspausti geltoni lietūs. Nu tai ir yra "demokratija" kur dauguma diktuoja savo valią. Bet problema yra ne su demokratija ar dauguma, bet reliatyvumo teorija ir matematika. Kad tai geras pavyzdys kad viskas apie tai kaip vyko amerikoje su pionieriais, kolumbais, "settlers", tt yra makaronai. Panašūs makaronai ir apie "settlers" palestinos žemėje. Tai atseit kažkokie "natūralūs" procesai. Nu va stovi vienybė medis ateina laikas ir jis sužydi. Kodėl tautiškoje giesmėje tik "sūnūs te stiprybę semia". O kaip reikalai su dukromis? Jos matyt ir taip stiprios. Kam sviestuoti sviestą. Ir va toje giesmėje pasakyta, kad tik vaikai turi eiti "vien" takais dorybės ir dirbti "tavo" naudai" ir "žmonių" gėrybei. Kalba eina apie kažkokių naudų gaudymą, kurioje panaudojami ne suaugusieji bet vaikai. Kalba ir eina apie pedofilų klaną. Matot vaikai turi dirbti "žmonių" gėrybei. Ar vaikai patys skaitosi "žmonės"? Komentaras patinka Komentaras nepatinka
jo2021-03-12
Medžiai ir krūmai sušvelnina vėjų siautėjimą, sulaiko dirvos eroziją.... Komentaras patinka Komentaras nepatinka
praeivis 2021-03-12
suo metu rusneje yra valomi melioracijos grioviai tiksliau sakant kanalizacijos geriau aplinkosaugininkai praeitu tu grioviu pakrasciais ir pamatytu kiek vamzdziu yra nutiesta i juos daugiausia tersalui griovius leidzia neprisijunge prie valimo irenginiu ir ukininkai Komentaras patinka Komentaras nepatinka
..2021-03-12
Nu keisčiausia šitoje istorijoje yra ne tiek atsakingų asmeninių statinių riedėjimas ir dundėjimas, bet pareigūnų veiksmai. Kurie atseit moka tik kelmus skaičiuoti. Turbūt iš tos medienos jau išsidrožę šaukštus ir sočiai pavalgę pietus. Jugi va kaip aiškina kaip Aplinkos apsaugos departamento (AAD) aplinkosaugininkai dirba pavojingą darbą, saugodami gamtą nuo pavojingų brakonierių, perkasi neperšaunamas liemenes, ginklus, elektrošokus, tt.. bet matyt visa ta ekipiruote trukdo operatyviai reaguoti. Va gauna pranešimą kad brakonieriai bembį persekioja, turbūt reaguoja iš karto - va tokie protokolai - reikalinga nulipti nuo krosnies, nusiplauti riebų pilvą kuris buvo trinamas pelenais, apsirengti uniformą, kol susivarsto kerzavus, kol atsirakina seifą su ginklais, kol susideda šovinius į dėtuvę, kol užsitaiso, kol susitepa gaiduką, tt. ir va nusivelka vilkintojai į įvykio vietą ir randa tik bembio kanopytes. Kad čia vis tiek reikalinga žiūrėti į tai ne kaip į gamtos niokojimą, bet kolonizaciją panaudojant tiesiogiai ar netiesiogiai bokštelių statytojus ir sienų tepliotojus (wall and tower). Nu šilutei jau seniau kažkokie kultūrrastai padovanojo raudų "sieną", bet ne iš rastų o iš nuteplioto betono. Ir kas įdomiausia tą sieną šilutė jau turėjo ir taip, bet va "padovanojo" tai ką jau turite. Bet negalima jokiais būdais kažką susiprasti kažką apie kažkokias žmonių grupių "pavadinimus". Reik turėti omenyje kad žydi vienybė, žemė apvali ir visada kažkur šviečia saulė, net jeigu plokščioje lietuvos žemėje yra naktis, visada dangus yra kažkur giedras, tt.. Visa atsakomybė krenta ant "vietinių". Bet va ir reikalinga susiprasti kažką apie vystymą, vystyklus, vystytojus ir vystymo objektą. Kad kūdikis blogai suvystytas, su blogais vystyklais, tt negalite kaltinti kūdikio. Va kad kūdikis kažką pridarė tai į vystyklus, bet ir tai nėra taip kad kūdikis už tai "atsakingas". Kūdikis valgo tai kas jam duodama. O su visu turizmo vystymu yra viskas atvirkščiai. Statomi vasiukai, disneylendas ir lasvegas, nes atseit vietiniai taip supranta savo kraštą. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Vietinis2021-03-12
„Toje atkarpoje nesimato Atmatos upės. Vienas užmanymas, kad atsivėrė vaizdas į upę, o ten buvo krūmynai, išvirtę medžiai, sausuoliai, žaibo trenkti, jaunuolynai tokie, kur gluosniai iš kelmo auga. Jie buvo išvalyti“.
Ar bus gražus vaizdas plaukiant laivais upę žiūrint į keliu važiuojančius automobilius?
Ar valstybei priklausančius saugomus ir “nesaugomus medžius” galima kirsti valstybinėje žemėje ir daryti biznį?
Sunaikinus medžius įkainiai taikomi kiekvienam kelmo skersmens centimetrui ir saugomosiose teritorijose (valstybiniame parke) didinami 3 kartus. Jokių perskaičiavimai į 1,3 m aukštyje netaikomi.
Komentaras patinka Komentaras nepatinka