Tik nedaugelis tai žino, kad persirgę COVID-19 gali nemokamai gydytis sanatorijoje
Sveikatos apsaugos ministerija skelbia, kad persirgę COVID-19 ir turintys liekamųjų ligos požymių gali gauti Valstybinės ligonių kasos apmokamą medicininę stacionarinę reabilitaciją. Sanatorijų atstovai tikina pacientų nesulaukiantys. Ministerija pripažįsta, kad informacijos gyventojams trūksta. Apie tai skelbia portalas LRT.lt
Sanatorijų ir reabilitacijos įstaigų asociacijos vadovas Artūras Salda sako, kad Sveikatos apsaugos ministerija per ilgai delsė, nustatydama, kurie koronavirusu persirgę žmonės gali už valstybės lėšas gauti stacionarinę reabilitaciją.
Esą tai, kad pacientai ja privalo pasinaudoti per tris mėnesius nuo išrašymo iš gydymo įstaigos, taip pat nėra logiškas reikalavimas – reikalingas bent pusmetis.
„Reabilitacija suteikiama tik po sunkios ir vidutinės būklės ir stacionaro, tai reiškia, jeigu žmonės kažkaip sugebėjo išsikapanoti būdami namuose ir apsieiti be intensyvios terapijos, jiems tik išimties tvarka galima gauti reabilitaciją, – sako A. Salda. – Papildomo finansavimo tikrai nebuvo numatyta pokovidinei reabilitacijai žmonių.“
O sanatorijos pastebi, kad žmonės daugiausia gydosi savo lėšomis.
„Kas keisčiausia, kad daugiau atvyksta savo lėšomis, negu kad apmokamai ligonių kasų, – sako „Versmės“ sanatorijos direktorė Rasa Noreikienė – Darėm žingsnius, siuntinėjom laiškus į poliklinikas, ligonines, šeimos gydytojams, bet kol kas tokio proveržio nėra.“
Apie Sveikatos apsaugos ministerijos delsimą kalba ir pacientai.
Sveikatos apsaugos ministerija pripažįsta, kad informacijos trūksta, ir ragina žmones naudotis paslauga, - skelbia portalas LRT.lt.