Psichologinį smurtą kieme ar mokykloje keičia patyčios „Facebook“
Po Lietuvą šokiravusio vaizdo įrašo, kuriame keli vaikinai fiziškai ir psichologiškai smurtavo prieš paauglį, specialistams vėl iškilo klausimas, kodėl vis dar itin dažnos patyčios tarp jaunimo.
„Vaikų linijos“ psichologė Jurgita Smiltė Jasilionė teigė, kad akivaizdu, kas vyksta, tai nėra priimtinas elgesys, tai paprasčiausias nusikaltimas.
„Iš kitos pusės, pamačius vaizdo įrašą, susidarė įspūdis, kad tai viena iš tų situacijų, apie kurias vaikai dažnai pasakoja ir tai yra tarsi tai, ko suaugę dažnai nepastebi, kad vaikai savo kasdienybėje su tokiu bendraamžių elgesiu susiduria praktiškai kasdien“, – sakė specialistė.
Moters teigimu, akivaizdu, kad paaugliams, kurie patiria tokią agresiją, vienareikšmiškai yra reikalinga pagalba, o jei jų aplinka to nepastebi, jaunam žmogui išgyventi tai yra nepaprastai sudėtinga.
Specialistės teigimu, pasikeitė ir pati patyčių erdvė. Jei anksčiau pašaipos ir patyčios vykdavo mokyklos klasėje ar kieme, tai, jaunimui persikėlus į socialinius tinklus, mastai tampa gerokai didesni ir sudėtingesni.
„Kuo daugiau žmonių pamato žeminantį vaizdą, tuo didesnis skausmas yra tam vaikui, kuris patyrė patyčias ar smurtą. Šiuolaikinės technologijos iš tiesų sudarė sąlygas patyčioms plisti labai plačiai. Vaikai pasakoja, kad jiems skaudu matyti tai, kas vyksta virtualioje erdvėje, ir tai tampa ne tik matoma, bet ir dalijamasi ar spaudžiama patinka, trumpiau tariant, reaguoja pozityviai, kas dar stipriau paveikia vaikus, patyrusius patyčias“, – išvadas pateikė specialistė.
Plačiau apie tai INFO TV reportaže.