Paprasta byla: pavogė kompiuterį...
Bute užstalės kompanija vartojo alkoholinius gėrimus. Kilnojo stikliuką ir anksčiau tris kartus teistas šilutiškis A. S., laikęs šeimininką draugu, tačiau „svečias“, kaip sakoma, atėjęs tuščiomis rankomis, išėjo laikinai praturtėjęs: pagrobė krepšį su kompiuteriu. Žinoma, nusikaltimas buvo atskleistas.
32 metų A. S. nedirba, registruotas Užimtumo tarnyboje, baustas administracine tvarka. Paskutinį kartą teistas pernai, vasario 27 dieną. Tuomet apkaltintas pagal BK 140 str. 2 d. (fizinio skausmo sukėlimas ar nežymus sveikatos sutrikdymas artimajam giminaičiui ar šeimos nariui). Už tai pelnė laisvės apribojimą aštuoniems mėnesiams. Bausmę skyrė Tauragės apylinkės teismo Šilutės rūmai. A. S. teistumas neišnykęs. Naują nusikalstamą veiką (vagystę) įvykdė 2020 metais, spalio 17 dieną.
Pavogtą kompiuterį užstatė lombarde
Kai žmogus, būdamas darbingo amžiaus, nedirba, pinigų perteklius, aišku, kišenės nedrasko. Pernai, spalio 17 dieną, apie 11 val. 30 min., A. S. su kompanija vaišinosi pas vieną vyrą, kurį, vėliau apklausiamas įtariamuoju, įvardino draugu. Gal ir draugas, bet ši aplinkybė nesutrukdė A. S. išeinant išsinešti ir 609 eurų vertės kompiuterį „DELL VOSTRO 3590“.
Krepšys su kompiuteriu buvo padėtas buto koridoriuje ant suoliuko prie rūbų kabyklos. A. S. krepšys krito į akį einant į tualetą. Progos pasipelnyti iš svetimo turto A. S. nepraleido, nors turėjo suprasti, kad bus nesunkiai susektas. A. S. prisiėmė kaltę visiškai, prisipažino pavogęs kompiuterį, nes jam reikėjo pinigų. Kompiuterį su krepšiu užstatė lombarde. Už tai gavo 220 eurų. Gautus pinigus panaudojo skoloms grąžinti. Nukentėjusioji kompiuterio savininkė dėl to patyrė 659 eurų turtinę žalą, nes krepšys kainavo 50 eurų.
Beje, nešiojamą kompiuterį moteris buvo nupirkusi sūnui mokslams. Pastarasis pernai, spalio 17-osios rytą, atvažiavo į svečius pas tėvą. Pataikė į išgertuves. Krepšį su kompiuteriu pasidėjo koridoriuje ant suoliuko prie laukųjų durų. Apie 14 valandą pastebėjo, kad krepšio nebėra. Apie tai pasakė tėvui, paskambino mamai. Pastaroji kreipėsi į policiją. Pareigūnai netruko išrišti reikalą. Kompiuteris, krepšys, pakrovimo laidas grąžinti nukentėjusiajai.
Byla baigta baudžiamuoju įsakymu
Kaltinamasis A. S. nuoširdžiai apgailestavo dėl savo impulsyvaus poelgio. Jis sutiko, kad teismo procesas būtų užbaigtas baudžiamuoju įsakymu. A. S. neprieštaravo prokurorės Loretos Irenos Baguckienės siūlomai arešto bausmei.
Šiemet, kovo 30 dieną, vagystės bylą išnagrinėjo Tauragės apylinkės teismo Šilutės rūmų teisėja Dalia Zimantienė. A. S. padarė tyčinį nesunkų nusikaltimą nuosavybei. Už tai baudžiama viešaisiais darbais arba bauda, arba laisvės apribojimu, arba areštu, arba laisvės atėmimu iki trejų metų. A. S. paskirtas 60 parų areštas. Kadangi jis visiškai prisipažino, bausmė sumažinta vienu trečdaliu. Liko 40 parų arešto. Nuspręsta šios bausmės vykdymą atidėti šešiems mėnesiams.
Tačiau tai dar ne viskas. A. S. taikytas 220 eurų vertės bet kokio pavidalo turto konfiskavimas valstybės naudai. Tai numatyta BK 72 straipsnyje. Nuteistasis A. S. 220 eurų sumą gavo iš nusikalstamos veikos, todėl ji išieškoma valstybei.
Kaltinamasis A. S. turi teisę, nesutikdamas su bausmės paskyrimu teismo baudžiamuoju įsakymu, per 14 dienų nuo šio įsakymo įteikimo dienos, paduoti teismui, surašiusiam teismo baudžiamąjį įsakymą, prašymą reikalaudamas surengti bylos nagrinėjimą teisme. Jei kaltinamasis šia teise nepasinaudoja, teismo baudžiamasis įsakymas įsiteisėja ir vykdomas Lietuvos Respublikos baudžiamojo proceso kodekso nustatyta tvarka. Įsiteisėjęs teismo baudžiamasis įsakymas yra neskundžiamas.