Kaip greitai atstatyti savo organizmą po sunkios ligos ar traumos?

2021-05-19
pixabay.com iliustracija
pixabay.com iliustracija
Patyrus traumą ar po sunkios ligos visuomet norima kuo greičiau grįžti į įprastą gyvenimo ritmą, tačiau kartais tam paprasčiausiai pristinga energijos. Jei siekiate, kad organizmas atsistatytų kiek įmanoma greičiau, pasinaudokite keliais paprastais, tačiau tikrai naudingais patarimais, kurie gali užtikrinti kur kas geresnę savijautą.

Organizmo detoksikacija

Organizmo detoksikacijos būdų yra tikrai nemažai. Vieni jų yra labai efektyvūs, kiti – nelabai, todėl svarbu atrasti tokį metodą, kuris būtų tinkamas būtent jums. Galite išbandyti vegetarinę mitybą, protarpinį badavimą, žaliuosius kokteilius ar kitus maisto produktus, kurie padeda išvalyti organizmą nuo toksinų. Jei nesate užtikrinti, koks sprendimas galėtų būti pats efektyviausias (ir, žinoma, nekenkiantis jūsų sveikatai), pasitarkite su gydytoju, kuris tikrai duos vertingų patarimų.

Venkite menkaverčių maisto produktų

Turbūt kiekvienam mūsų kartais norisi kažko saldaus, ir tai yra visiškai normalu. Vis dėlto, net ir renkantis saldumynus vertėtų pagalvoti apie tai, ar jie bus pakankamai naudingi: puikiu pasirinkimu gali būti džiovintų vaisių ir riešutų batonėliai, natūralus žemės riešutų sviestas (jo galite įsigyti čia), švieži vaisiai, ir t.t. Pasirinkimo galimybių turime tikrai nemažai, taigi, belieka tik pasirūpinti, kad mėgstamų (ir naudingų!) produktų visuomet būtų jūsų namuose.

Daugiau laiko praleiskite gryname ore

Buvimas gryname ore daro tikrus stebuklus, tad nieko keisto, kad stiprinantiems imuninę sistemą visuomet yra rekomenduojama dažniau išeiti pasivaikščioti ar užsiimti aktyvia veikla po atviru dangumi. Buvimas gryname ore teigiamai veikia mūsų nervų sistemą, padeda paprasčiau įveikti stresą ir leidžia pasisemti daugiau energijos, kuri sveikstant po įvairių ligų yra  ypatingai svarbi.

Miegas

Sveikstančiam organizmui miegas yra tiesiog gyvybiškai svarbus, todėl būtina pasirūpinti tinkamu miego ir poilsio režimu. Stenkitės nepatirti daug streso ir tinkamai reaguokite į nuovargio ženklus. Kad ir kiek daug būtų prisikaupusių darbų, nepamirškite, kad sveikata yra svarbiausia, taigi, nealinkite organizmo ir leiskite jam atsigauti.

Koreguokite mitybos įpročius

Pasirūpinkite, kad sveika mityba taptų jūsų įpročiu. Gazuotus gėrimus pakeiskite vandeniu, bulves ar makaronus dažniau pakeiskite šviežiomis daržovėmis, ir t.t. Siekdami, kad organizmas gautų kiek įmanoma daugiau naudingų medžiagų, rinkitės sezoninius maisto produktus, kuriuose yra didžiausias kiekis vitaminų ir mineralų.

Vartokite maisto papildus

Stiprinant organizmą vertėtų nepamiršti vitamino C, kurio gausu citrusiniuose vaisiuose, kiviuose, raudonosiose paprikose, braškėse, ir t.t. Taip pat gali būti naudinga vartoti aminorūgštis, kurių pasirinkimą rasite čia: https://www.mrbiceps.lt/maisto-papildai/papildai/aminorugstys/bcaa-papildai/.

Gerkite pakankamai skysčių

Net ir tuomet, jei nejuntate troškulio, turėtumėte pasirūpinti, kad organizmas gautų pakankamai skysčių. Per dieną organizmui turėtų tekti maždaug 1,5-2,5 l vandens, tačiau tikslesnį kiekį sužinosite savo kūno svorį padauginę iš 30 ml: pavyzdžiui, sveriantiems 80 kg kasdien reikia išgerti 2,4 l vandens. Atminkite: kava ir alkoholiniai gėrimai neskaičiuojami, nes jie skatina skysčių pasišalinimą iš organizmo.

Laikykitės gydytojo rekomendacijų

Gydant įvairias ligas visuomet svarbu bendradarbiauti su gydytojais ir nuosekliai laikytis jų nurodymų. Galbūt jums rekomendavo lankyti fizioterapijos užsiėmimus, kineziterapiją ar masažus? Kad ir kokie būtumėte užsiėmę, raskite laiko pasirūpinti savo sveikata, ir tokiu atveju galėsite būti užtikrinti, kad sveikimo procesas bus gerokai greitesnis.


Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!