Šilutiškiai varžovams iš Telšių atseikėjo šešis įvarčius

2021-05-22, Romualdas Danielius MAŽUTIS
Sergėjaus Gvildžio nuotr.
Praėjusią savaitę FK „Šilutė“ žaidė 7-ojo ir 8-ojo turų rungtynes Vilniuje ir namuose. Sostinėje trečiadienį pralaimėta prieš FK „Viltis“ – 2:0 (0:0), o sekmadienį savo vejoje pamariškiai į Telšių „Džiugo“ dublerių jaunimėlio vartus prišaudė pusę tuzino įvarčių – 6:0 (2:0).

Sostinės Žirmūnų „Viltis“ privertė šilutiškius patirti pirmo pralaimėjimo kartėlį. Pirmasis kėlinys baigėsi taikiai (0:0), bet antrąją rungtynių pusę geriau žaidę vilniečiai įmušė du įvarčius. Pamariškių nesėkmės priežastis įvardijo komandos treneris Svajūnas Česnulis: „Žaista darbo dieną, dirbtinėje aikštėje, pirmame kėlinyje turėtos dvi auksinės progos įmušti įvarčius liko neišnaudotos, o po pertraukos komandos žaidimui atsiliepė nuovargis“.

Įdomu tai, kad „Vilties“ finansinės galimybės leido pasisamdyti tris legionierius užsieniečius: brazilą, turką, uzbeką. FK „Šilutė“ pagrindą sudaro šilutiškiai. Mūsų komanda mėgėjiška, bet šį sezoną startavo nuostabiai: šešios pergalės po šešių turų. Vilniuje kluptelėta. Po pralaimėjimo „Šilutė“ turnyrinėje lentelėje nusprūdo iš trečios vietos į penktą, bet trumpam.

Sekmadienį namuose sutriuškinusi Telšių „Džiugą“ B, „Šilutė“ vėl pakilo į trečią vietą. Pamariškių kraitis – 21 taškas, įmuštų-praleistų įvarčių santykis – 22-4. Tebepirmauja Panevėžio „Ekranas“ – 24 tšk., antrą vietą užima Vilniaus „Panerys“ – 22 tšk.

Sekmadienį 8-ojo turo rungtynėse „Šilutė“ namuose užtikrintai dominavo prieš Telšių „Džiugo“ pamainą. Svečiai neprilygo aikštės šeimininkams pagal jokius futbolo žaidimo parametrus. Pamariškiai pademonstravo techniškai ir taktiškai brandesnį žaidimą, buvo fiziškai stipresni, kovingesni. Žemaičių jaunimas spyriojosi, bet didžiąją rungtynių dalį praleido gindamiesi. Pirmas įvartis į varžovų vartus krito 12-ą minutę po perimto kamuolio ir greitos flanginės atakos kairiuoju aikštės kraštu. Įvartį įmušė Ernestas Razonas (Nr. 19). 26-ą minutę rezultatą padvigubino Darius Paldauskas (Nr. 13) – 2:0. Šilutiškiai spausdami trukdė varžovams užmegzti bent kiek ryškesnį priešpriešinį žaidimą.

Po pertraukos „Džiugo“ B gynyba sutrupėjo. Viena po kitos pabiro progos mušti įvarčius. 52-ą minutę po pakelto kampinio įvartį galva pelnė Deividas Puodžiūnas (Nr. 14) – 3:0. Ketvirtą įvartį stipriu smūgiu „įkalė“ Dovijus Česnulis (Nr. 18), penktą – Andrius Marcinkevičius (Nr. 8), įėję žaisti antrą kėlinį. Svečius pribaigė Giedriaus Ratkaus (Nr. 25) galva įsmeigtas įvartis – 6:0. Po keitimų antrą kėlinį dar žaidė Martynas Vekteris (Nr. 11) ir Marius Stonkus (Nr. 2). Pamariškiai įmušė šešis įvarčius, bet antrą tiek progų nerealizavo. Tai irgi pamoka.