Gyventojai nusiteikę rimtai – neleidžia valdžiai atsipalaiduoti

2015-02-25, Karolina KIRTIKLYTĖ

Vasario viduryje Savivaldybės vadovai rinkosi į susirinkimą, kur pateikė savo ataskaitas Šilutės seniūnijos bendruomenei. Turėjęs būti rimtas ir svarbus vakaras pavirto į gyventojų klausimėlį. Beje, klausimai buvo labai taiklūs, opūs ir vadovams nelabai malonūs.

Susirinko visas pulkas, bet vienas į tą pulką „neįsipaišė“

Vakarą pradėjo Šilutės seniūnas Raimondas Steponkus. Į susirinkimą atvyko Seimo narys A. Skardžius, Šilutės rajono savivaldybės valdžia, UAB „Šilutės vandenys“ bei UAB „Šilutės būstas“ direktoriai, taip pat Šilutės rajono policijos komisariato viršininkas Sigitas Mikutavičius ir nelabai į to vakaro vaidmenį „įsipaišęs“ Tarybos narys Šarūnas Laužikas. Salėje, įsimaišę tarp žmonių, sėdėjo Savivaldybės tarybos nariai Virgilijus Pozingis ir Daiva Žebelienė.

Vos merui pradėjus skaityti savo metinę ataskaitą ir priėjus prie sporto arenos temos, iš salės atskriejo klausimas: „Ar su visuomene pasitarėte?“. „Klausimai vėliau“, – mandagiai atsakė V. Laurinaitis. Šį jo atsakymą palydėjo salėje susirinkusiųjų juokas. Sporto kompleksą planuojama įrengti adresu Rusnės g. 8. Gyventojai, žinoma, klausė, ar su visuomene buvo pasitarta dėl tokio projekto, bet iš kitos pusės – ar tai nėra pliusas Šilutės miestui? Sportininkai 100 % pritaria šiai idėjai, nes geriau jau sporto kompleksas Rusnės gatvėje, negu niekur. 

Tiek meras, tiek administracijos direktorius minėjo įgyvendintus darbus, nuveiktas veiklas, būsimus planus (kai kuriuos – grandiozinius, - aut. pastaba) bei pažėrė krūvą skaičių, kuriuos visus atsiminti – sunkoka. Buvo pasidžiaugta, jog Savivaldybė sumažino paskolų naštą, atsiskaitė su visomis įmonėmis bei įstaigomis ar privačiais asmenimis. Kaip pavyzdys buvo paminėta UAB „Šilutės autobusų parkas“, kur darbuotojai negavo algų už 3 mėnesius – dabar skola panaikinta, su darbuotojais atsiskaityta, o įmonė gali planuoti naujas išlaidas. Iš salės pasigirdo klausimas: „O su Kazlausko įmone atsiskaityta?“. „Visi klausimai po to, – atsakė meras. – Bet su visomis įmonėmis yra atsiskaityta“. Salėje ir vėl nuvilnijo nedrąsus susirinkusiųjų juokas.

 Savivaldybės skola per metus sumažėjo 4 milijonais litų (1 158 480 07 Eur), ir šių metų pradžioje siekė 45 mln. litų (1 303 229 00 83 Eur).

Dar ir dar kartą buvo iškeltas Rusnės estakados klausimas. Gyventojai juokavo, ar nebus taip, kaip prieš daugelį metų, kai naujai pastatytą estakadą per vieną naktį „išplovė“. „Aš norėjau paklausti dėl Rusnės estakados. Sakėte, jog tai rodo jūsų neįgalumą, kad šitiek metų būdamas Savivaldybėje nesugebate šitos opios problemos išspręsti. Dabar sakėte važiuosite ten (į ministeriją, - aut. pastaba) grupelė žmonių, būtų gerai, kad visuomenė būtų supažindinta su visais projektais, kokie planuojami ministerijoje, kad žmonės juos pamatytų. Estakada yra labai paprastas projektas, labai lengvai įgyvendinamas, ir kodėl jis šitiek metų yra prasukinėjamas visi šilutiškiai dėl to turi savo nuomonę. Nori pastatyti labai didelę estakadą, milžinišką, kadangi mes žinome korupcijos lygį, taip ir mūsų Savivaldybėje yra tas noras kuo daugiau pinigų pasisavinti. Ne įsisavinti, o pasisavinti“, - kalbėjo vienas susirinkimo dalyvių. Kitas šilutiškis sakė: „Pats asmeniškai buvau pas jus atėjęs dėl Mingėje pastatyto naujo paukščių stebėjimo bokštelio. Ką tik pastatytas pastatas, o jau su kiauru stogu. Iš karto naujas pastatas ir iškart kiauras stogas. Išleisti Europos Sąjungos pinigai, pastatytas pastatas tiek vietiniams gyventojams, tiek atvykstantiems, ir iškart su kiauru stogu. Papasakokite, kas yra padaryta tuo klausimu“.  Meras atsakė: „Bet kokiam statiniui, bet kokiem darbam, yra suteikiama 5 metų garantija, ir jokios problemos aš čia nematau. Mes kalbėjome su darbus vykdžiusia įmone – visi esantys trūkumai bus pašalinti. 5 metus šita įmonė turi prižiūrėti savo statinį“. „Tai kas buvo padaryta?“, – vėl klausė interesantas. „Buvo susitikta su įmonės vadovais, pašnekėta ir trūkumai bus pašalinti“, – patikino meras.

 Administracijos direktorius teigė, jog bus statoma tvirta estakada ir jos ilgis bus maždaug 400 metrų – būtent toks ilgis, kur būna daugiausia vandens polydžio metu. Taip pat sužinojome, kad galbūt jau kitą savaitę Susisiekimo ministerijoje bus galutinai apsispręsta, kokia estakada bus statoma. Šilutės rajono gyvenviečių (Rusnės, Švėkšnos ir Žemaičių Naumiesčio) laukia papildomos milijoninės lėšos iš Europos Sąjungos bei Respublikos fondų. Gauta pinigų naujam sporto centrui statyti bei kitiems projektams.

Susirinkimui įsibėgėjus R. Jaruškevičius iškėlė opų klausimą – dėl gatvių apšvietimo Žemaičių Naumiestyje. Neseniai vykusiame ataskaitiniame susirinkime meras įpareigojo seniūną J. Budrecką tiek ryte, tiek vakare pailginti šviesos degimo laiką po 1 valandą. R. Jaruškevičius teigė, kad kaip buvo seniau, taip yra ir dabar. Niekas nepasikeitė. „Pasikviesime seniūną ir pasikalbėsime, jog jis jam pavestas užduotis vykdytų,“ - sakė meras. „O kodėl mes, gyventojai, turėtume jį raginti? Kas yra aukščiau – seniūnas ar meras? Jūs tuo užsiimkite“, – siūlė R. Jaruškevičius. Prakalbus apie naują pėsčiųjų tiltą per Šyšos upę gyventojai domėjosi, kiek jis kainavo. Savivaldybės administracijos direktorius S. Šeputis atsakė, jog tilto kaina kiek daugiau nei 400 000 litų (115 848 41 Eur). Į tą pačią sumą įėjo ir tilto apšvietimas. „Mikutavičių į merus, – agitavo interesantas. – Esu turėjęs su juo ne kartą reikalų, ir galiu drąsiai teigti – tokio gero žmogaus dar nebuvau sutikęs. Tikrai už jį balsuočiau“.

Rajono policijos vadovas S. Mikutavičius savo pranešimo metu pasidžiaugė, jog jo prašymai – išgirsti. Šilutėje planuojama įrengti 12 stebėjimo kamerų – tai labai palengvintų policijos darbą. Pasak mero V. Laurinaičio, pirkimas jau yra įvykdytas, dabar belieka užregistruoti darbus. Taip pat buvo pasidžiaugta gyventojų aktyvumu. S. Mikutavičius užsiminė, kad atėjęs į darbą po savaitgalio mato, jog žmonės ne po vieną kartą skambinę, ir pranešę apie vienokius ar kitokius įvykius. Tai labai džiugina pareigūnus ir palengvina jiems darbą.

Tuomet nutarė kalbėti Tarybos narys Š. Laužikas. Atsistojęs prie tribūnos visiems juokaudamas tarstelėjo, jog neįkyrės. Iš salės pasigirdo šūksniai: „Jau seniai įkyrėjai“. Gal ir apie įdomius dalykus kalbėjo Tarybos narys, bet žmonėms tai nebuvo labai įdomu – visi ėmė šnabždėtis tarpusavyje. Tarybos narys kalbėjo labai tyliai, greitakalbe ir vos keletą minučių. Šiuo priešrinkiminiu laikotarpiu net ir bloga reklama yra reklama. Bravo.

Seimo narys A. Skardžius kalbėjo trumpai. Jis pritarė valdžios planams. „Ačiū gyventojams, kad keliate daug klausimų. Daug reikalų yra išspręsta, dar yra ir neišspręstų dalykų. Šiandien kartu su administracijos direktoriumi lankėmės Saugų vaikų globos namuose ir man šiek tiek nejauku kalbėti apie miesto kameras ar kitus, jums, miesto gyventojai, rūpimus klausimus, kai visai šalia vyksta ne itin malonūs dalykai. Globos namuose yra per 70 globotinių, iš kurių kelios mergaitės, nepilnametės, jau turi savo vaikučius. Tikrai matau, jog trūksta priemonių tam sukontroliuoti. Nesinorėtų, kad pasikartotų panašus atvejis kaip Švėkšnoje. Čia turbūt yra visos Lietuvos bendra problema. Reikėtų iš esmės peržiūrėti globos koncepciją, kad vaikai augtų mažesniuose kolektyvuose, nes dabar kolektyvas, auklėtojai, prižiūrėtojai negali sukontroliuoti savo globotinių. Vaikai, dažniausiai – mergaitės atsiduria, tarkim, Klaipėdoje pakeleivingomis mašinomis, ar kituose miestuose, ir po to jau viso to pasekmes matome televizorių ekranuose“, - kalbėjo Seimo narys. A. Skardžius susirinkusiems gyventojams papasakojo apie planus grąžinti miestą, daryti jį patrauklesniu, patogesniu tiek gyventojams, tiek svečiams. Taip pat siekta pritaikyti pėsčiųjų takus ir dviratininkams. Yra paruošti 3 skirtingų kaštų projektai. Jie jau nuo praėjusių metų ministerijoje laukia savo eilės. Vis dėlto netrukus bus pagaliau priimtas sprendimas, kurį projektą pasirinkti.

Aktyvusis vakaro klausinėtojas uždavė „patogų“ klausimą Seimo nariui A. Skardžiui: „Dabar vyksta mero rinkimai. O ką manote apie seniūnų rinkimus? Ar jie reikalingi?“. „Aš manau, kad valdžia turi būti kuo arčiau žmonių. Norėčiau, kad seniūnai būtų aktyvūs ne tik su savo seniūnijos žmonėmis, bet ir aktyvesni teikiant paraiškas“, - kalbėjo Seimo narys.

„Tai tokiu atveju mes jus deleguojame paruošti šitą naują seniūnų rinkimo įstatymą“, – pareiškė salėje sėdėjęs Rimantas.

Seniūno buvo klausiama, kas bus daroma su Traksėdžių pėsčiųjų taku, mat takas išgrįstas dar pokariniais metais. Pasak kalbėjusios moters, ten ir pėsčiomis, ir dviračiu keliauti beviltiška. Viskas apleista, apžėlę. „Ten ir paprastiems žmonėms, ir neįgaliems keliauti neįmanoma. Nei pėsčiomis, nei klūpsčiomis“, - skundėsi moteris.

 „Ačiū už klausimą. Buvo iškeltos dvi problemos: dėl Pagrynių, ir Traksėdžių pėsčiųjų takų. Kaip matote, ačiū Dievui, šiemet takas Pagryniuose yra beveik baigtas, – sakė seniūnas. –  Nuo Šilutės pradžios iki Traksėdžių pervažos planuojami kelio platinimo ir tuo pačiu pėsčiųjų tako įrengimo darbai“. Paklaustas, kelintais metais šitie darbai planuojami pradėti, seniūnas tarstelėjo, jog galbūt jau šiemet. Taip pat moteris skundėsi ir dėl gatvių remonto. Pasak jos, gatves remontuoja būtinai lyjant. Ar tai tiesiog sutapimas, kad darbai visada pradedami lietui lyjant – neaišku, bet seniūnas patikino, kad viskas tikrai bus teisingai sutvarkyta. Moteris šyptelėjo, ir atsakė jam: „Prieš rinkimus jūs visi geri, ir daug žadate“. Salė šiuos žodžius palydėjo pritariamais plojimais ir juoku.

Atrodo, rimtas susirinkimas išsivystė į klausimų ir atsakymų vakarą, bet gyventojai turi teisę domėtis jų mieste ir rajone vykdomais darbais, būsimais projektais ir jų kaštais.

 


Foto galerija

Šilutės rajono savivaldybės merą V. Laurinaitį gyventojai „atakavo

Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!