Mokėsi gamtoje ir iš gamtos

2021-07-11, Mokytojos Asta Šeputienė ir Ina Raubienė
Stovyklos metu mokiniai daug keliavo, džiaugėsi suteikta galimybe grožėtis nuostabia Lietuvos gamta. Autorių nuotr.
Stovyklos metu mokiniai daug keliavo, džiaugėsi suteikta galimybe grožėtis nuostabia Lietuvos gamta. Autorių nuotr.
Pasibaigus mokslo metams Usėnų pagrindinėje mokykloje jau vienuoliktą kartą startavo vaikų vasaros poilsio stovykla „Auk ir pažink“. Stovyklos tikslas – organizuoti mokiniams turiningą ir tikslingą vasaros poilsį, sudarant sąlygas pažinti ir suprasti artimiausią socialinę bei gamtinę aplinką, plėtojant aktyvų santykį su gimtojo krašto gamta, ugdant pagarbą juos supančiai aplinkai ir žmonėms.

Vasaros stovykla – tai puikus pasirinkimas gerai praleisti laiką ne tik su savo klasės draugais, bet ir kitais vaikais. Birželio 17-23 dienomis septyniolika pradinių klasių mokinių gamtamokslinėje stovykloje smagiai ir turiningai leido laiką keliaudami po rajono lankytinas vietas, geriau susipažino su Šilutės krašto unikalumu, taip pat lankėsi Tauragėje ir Palangoje. Vykdydami įvairias veiklas bei dalyvaudami skirtingose pažintinėse ir edukacinėse išvykose, stovyklos dalyviai turėjo puikią galimybę pažinti mūsų krašto istoriją, ugdyti patriotiškumo jausmą, lavinti bendradarbiavimo bei komandinio darbo įgūdžius.

Stovyklos metu mokiniai daug keliavo, džiaugėsi suteikta galimybe grožėtis nuostabia Lietuvos gamta – Palangoje lankėsi botanikos parke, grožėjosi jūros vaizdais nuo Birutės kalno, vaikščiojo pajūriu.

Susitikime su Šilutės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos Žemaičių Naumiesčio ugniagesių komanda vaikai sužinojo apie ugniagesio profesiją, išbandė, kaip veikia gaisrinė žarna.

Trečioji stovyklos diena buvo skirta išvykai į Šilutės F. Bajoraičio biblioteką, kur vaikai dalyvavo edukacijoje „Lipdome pasakų pasaulį“. Užsiėmimo metu, pasitelkdami savo vaizduotę, modelinu puošė šaukštus bei ledų šaukštelius. Tą pačią dieną stovyklautojai turėjo galimybę pasižvalgyti po senąją Šilutę ir praskleisti jos paslaptis. Vaikai tarsi detektyvai ieškojo miesto šaligatviuose įmontuotų „sekretų“.

Ketvirtąją stovyklos dieną buvo aplankytas Tauragės krašto „Santakos“ muziejus. Jame vyko paslaptingas edukacinis užsiėmimas „Šiurpės“. Stovyklos dalyviai prisodrino savo vaizduotę naujais įvaizdžiais, atgyjančiais edukatorės pasakojimuose apie mitines būtybes Tauragės pilies menių patamsyje.

Stovyklą užbaigėme Ventės rago ornitologinėje stotyje, kur vaikai įgijo žinių apie atskirų paukščių rūšis, jų populiaciją. Daug sužinojo apie pačią stotį ir jos darbo ypatumus, paukščių migraciją bei jų žiedavimą. Didžiausias džiaugsmas stovyklautojams buvo, kai sužiedavus varnėną, buvo galima jį ir paglostyti. Keliaudami pažintiniu Aukštumalos taku vaikai turėjo galimybę susipažinti su visame pasaulyje žinoma aukštapelke, sužinojo apie jai būdingus retus augalus ir gyvūnus, nuo apžvalgos aikštelės stebėjo unikalų kraštovaizdį.

Penkių dienų stovykloje mokiniai mokėsi gamtoje ir iš gamtos, o tokia patirtis gerina jų gamtamokslinį raštingumą, leidžia suvokti, kodėl reikia atsakingai elgtis su gamta, pajausti, kiek daug įdomios veiklos galima joje atrasti, kiek daug galima patirti, sužinoti, pamatyti...


Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!