3 patarimai, palengvinantys lauko darbus vasarą
Kiekvieną pavasarį planuojame: kokį didelį daržą ruošime, svajojame, kiek ten bus naujų gardžių daržovių, taip pat, kiek naujų aromatingų gėlių pasodinsime. Toks psichologinis pasiruošimas yra įkvepiantis ir nuostabus, tačiau atėjus karštai vasarai didelė dalis užsidegimo išnyksta, kai susiduriame su kasdienybe - vejos pjovimas, daržų laistymas ir bendras sodo prižiūrėjimas pradeda varginti. Tai kaipgi nusimesti dalį lauko darbų naštos?
Įsigykite tinkamą laistymo sistemą
Šiltėjantis klimatas parodo, kaip vis svarbiau darosi įsigyti praktišką ir Jums patogią laistymo sistemą. Palieti vandeniu reikia tiek veją, tiek gausius daržus ar gėlynus, o tai turime daryti galima sakyti kiekvieną kaitrią dieną. Tokiu atveju, jei skundžiatės netinkamu ir dieną apsunkinančiu laistymo vargu, laikas pagalvoti apie naujus pirkinius. Jeigu Jūsų sodo ar namų teritorijoje yra koks nors vandens telkinys, tai ženklas, kad hidroforai Pedrollo bus puikus pirkinys. Tokie vandens siurbliai tarnauja ilgą laiką ir reikalauja palyginus mažiau priežiūros. Įprasta laistymo žarna yra būtinybė, nes jos universalumas leidžia palieti daugybę sode esančių augalų. Vejos drėkinimui rekomenduojame pasislepiančius vandens purkštukus, kurie nesukels papildomų nemalonumų pjaunant žolę. Būtent hidroforai Pedrollo, laistymo žarnos bei purkštukai yra pagrindinės laistymo sistemos detalės, privalančios atsirasti pas kiekvieną savo sodu ir komfortu besirūpinantį žmogų.
Sodinkite mažiau augalų
Kartais be reikalo gyvenime užsibrėžiame per daug - taip būna ir planuojant sodinamus augalus. Prisiklausę kaip vienas draugas augina arbūzus, kitas rožes, norime to paties ir dar daugiau. Nebedarykite šios klaidos - geriau įsiveskite taisyklę, kad kiekvienais metais galite sau leisti tik po vieną ar du naujus augalus. Tikrai turėsite laiko ir jėgų pakankamai išsinagrinėti kokios priežiūros jie reikalauja ir nepersitempsite. Žinoma, ir išlaikyti jų gyvybę bus lengviau, nes būsite daug labiau pasiruošę visiems netikėtumams. Kita vertus, jei vis tiek trokštate eksperimentuoti ir mėgstate auginti naujas daržoves, bent dalį rinkitės tokių, kurios yra tikrai lengvai prižiūrimos.
Užtikrinkite, kad visi daiktai ir net šiukšlės turėtų savo vietą
Keltis ir eiti į lauką dirbti lauko darbų pasidaro sunku, kai žinai, jog kol pasieksi žoliapjovę, jau jausiesi kaip nupjovęs pusę vejos. Susitvarkykite pagalbines patalpas ir raskite svarbiausiems įrankiams tinkamą vietą, kurią lengvai pasieksite. Dažnai susiduriame su situacijomis, kai nežinome, kur dėti žaliąsias atliekas - nuravėję daržus, nugenėję medžius ar sušlavę lapus negalime atliekų mesti į bendrus konteinerius. Rekomenduojame gamtines šiukšles arba kompostuoti, arba mesti į specialiuosius žaliųjų atliekų konteinerius. Pastarasis būdas mažiau įpareigoja, sutaupo laiko ir yra labai ekologiškas.