Ką apgalvoti prieš siunčiant dovanas į užsienį?
Dauguma artimųjų ir draugų tarpe tikrai turime žmonių, kurie ilgą laiką gyvena ir dirba užsienyje. Čia aplankyti brangius žmones pavyksta ne visada, ypač karantino laikotarpiu, o parodyti meilę ir rūpestį norisi parodyti ne tik susiskambinant retsykiais telefonu. Tokiu atveju, jau gana užtikrintai ir dažnai siunčiame dovanas. Ką gi daryti tokioje situacijoje pirmą kartą atsidūrusiam žmogui? Ką apgalvoti prieš siunčiant dovanas į užsienį?
Laikas, kada siųsite
Jei planuojate dovanas siųsti kalėdiniu laikotarpiu, nepamirškite, kad kaip ir Lietuvoje stringa kurjerių darbas, taip ir visame pasaulyje. Būtinai daug anksčiau apgalvokite dovaną ir ją išsiųskite - jau geriau ankstyva kalėdinė dovana nei ta, kuri atėjusi vasario mėnesį atrodys keistai. Taip pat rekomenduojame perskaityti tiek Lietuvos pašto, tiek valstybės, į kurią siunčiate dovaną, pašto tinklalapiuose randamą informaciją - joje gali būti plonybių, kurios padės lengviau suvokti esamas taisykles ir gabenimo greitį.
Dovanos dydis ir įpakavimui reikalingos priemonės
Prisiminkite, siuntos yra ribojamos bei kuo daugiau sveria, tuo brangiau kainuoja jų siuntimas. Lygiagrečiai kyla ir apsauginių pakavimo priemonių poreikis. Jeigu dovanų nupirkote knygą, lengvą drabužį ar minkštą žaislą vaikui, Jums pilnai užteks kurjerinio voko. Toks įpakavimas yra lengvas ir sandarus, apsaugo nuo aplinkos poveikio bei smalsių akių, o ir kainuoja tikrai pigiai. Parduotuvė “Pakuotės centras” siūlo platų siuntų pakavimo pasirinkimą - čia rasite ir kurjerinius vokus, ir įvairias dėžes didesniems daiktams supakuoti. Tikrai įsigykite ir naudokite tvirtą pakavimo juostą, o dedant tokias trapias dovanas kaip puodelius ar kvepalus geriau tvirtai daiktus apvyniokite burbuline plėvele arba priberkite biraus užpildo, kuris apsaugos nuo dūžio.
Siuntos adresavimas
Atrodytų, kad tai gana paprastas žingsnis, tačiau labai daug siuntų su brangiomis dovanomis iškeliauja neaišku kur ir kaip. Visi norime to išvengti, o būtent tai padaryti padės atidus dėmesys siuntos adresavimui. Aiškiai rašykite gavėjo vardą ir pavardę, adresą, pašto kodą bei miestą su šalimi. Vienas gana neįprastas būdas garantuoti, kad siunta tikrai nepasimestų - užrašyti gavėjo telefono numerį. Taip siuntai paklydus, lauks didesnė tikimybė, kad visos pastangos renkant dovaną nenueis veltui ir pasieks tikrąjį adresatą.