Kaip išsirinkti geriausią kačių maistą?

2021-08-02, Pranešimas spaudai

Katės – labai savotiški, unikalūs ir sunkiai perprantami gyvūnai iš charakterio perspektyvos. Tačiau kai kalbame apie mitybą, kačių gerbūvis labai priklauso nuo to, ką joms valgyti duoda šeimininkai. Svarbu, kad mityba būtų subalansuota tam, kad nereikėtų vykti pas veterinarą bei pavyktų išvengti tam tikrų sveikatos sutrikimų. Šiame straipsnyje apžvelgsime situaciją, kuomet jūs norite išsirinkti geriausią kačių maistą. Pateiksime patarimus ir įžvalgas, kaip padaryti tinkamą pasirinkimą ir gauti didžiausią naudą jūsų katei!

Kokių maistinių medžiagų reikia katei? 

Katėms, kaip ir kitiems žinduoliams (tarp jų ir žmonėms) reikia maistingo valgio, kad jų organizmas nenusilptų ir išliktų atsparus ligoms bei sužeidimams. Esminiai kačių poreikiai maisto medžiagoms yra tokie: baltymai iš mėsos, žuvies arba paukštienos, taurinas – labai svarbi aminorūgštis, tam tikri vitaminai, mineralai, fermentai bei riebalų rūgštys, vanduo.

Katės nėra reiklios angliavandeniams, nors kukurūzai, grūdai, ryžiai ir kai kurios kitos medžiagos yra naudojamos konservuotame bei sausame kačių maiste, kaip pagrindas. Skonio stiprikliai, dažikliai ir panašūs dirbtiniai priedai, į kačių maistą dedami tik tam, kad produktas atrodytų estetiškiau. Nors konservantų taip pat reikia tam, kad kačių maistas ilgiau išliktų valgomas, ilgai atidarytų, net ir konservų nereikėtų palikti. Bet kurioje parduotuvėje, kur yra prekės katėms, galite rasti bent jau esminių ar pačių bazinių maisto produktų. Jeigu katė turi specialių poreikių, tuomet maisto gali tekti paieškoti ilgiau arba derinti kelis skirtingus produktus.

Rinktis konservus ar sausą maistą? 

Gyvūnų mitybos ekspertai sako, kad beveik visoms katėms reikėtų duoti paįvairintą racioną, kurį sudarytų tiek sausas, tiek konservuotas maistas. 

Katėms reikia daug vandens ir jos gana dažnai geria, todėl jums reikėtų neignoruoti šlapio arba konservuoto maisto, nors sausas ėdalas geriau tinka paliktas dubenyje. Dažna kačių šeimininkus kamuojanti problema yra ta, kad katėms gali pabosti tas pats maistas ir jos tiesiog nustos valgyti. Net ir labai besistengdami nepriversite jų to valgyti, todėl reikia investuoti ir į raciono įvairumą. 

Katės gali būti ir alergiškos maistui, todėl įvairovė leidžia pastebėti tas alergijas, kad ateityje žinotumėte, kokio maisto galbūt reikėtų vengti. Ir nors kačių alergijos maistui yra gana retos, bet tai vis tiek svarbu žinoti.

Jeigu katė pasidaro priklausoma nuo tam tikro maisto, tai tos priklausomybės atsisakyti bus velniškai sunku. Stenkitės suteikti įvairovės ir per daug nelepinkite tam tikrais skanėstais, kad vėliau nereikėtų kažko daryti per prievartą, nemaloniai pačiam gyvūnėliui. Paįvairinkite racioną su konservuotu ir sausu maistu.

Ar pigus maistas tikrai to vertas?

Sveikų kačių savininkai ima galvoti, kad perkant maistą galima ir sutaupyti. Nors sergančių arba su sveikatos sutrikimais susiduriančių augintinių šeimininkai renkasi geriausią ir kokybiškiausią maistą, įprastais atvejais, sveikų kačių šeimininkai to nedarys. Jie dažnai renkasi pigiausią maistą, kad pavyktų sutaupyti, nes juk katei nėra taip svarbu, ką ji valgo. Tačiau pigus kačių maistas (vadinamosios ekonominės klasės) ne visada gali būti to vertas, o sutaupyti eurai – apgaulinga ir visai neapčiuopiama nauda. Pigesnis maistas gali turėti daug skurdesnę vertę maistiniu atžvilgiu ir nesuteikti jūsų augintinei to, ko jai iš tiesų reikia. Dėl to, kad pasirinkote biudžetinį ėdalą, katė gali gauti dvigubai daugiau angliavandenių nei jai reikėtų arba pvz., dvigubai daugiau riebalų. Laikui bėgant, nepilnavertė mityba yra vienas iš kertinių dalykų, dėl ko katės susiduria su lėtinėmis sveikatos problemomis. Jeigu įmanoma – visada rinkitės geriausią maistą!

Į ką atkreipti dėmesį ir ko vengti?

Kuomet ruošiatės pirkti kačių maistą, apsilankykite Varle.lt parduotuvėje, kad įvertintumėte naudingiausius produktus jūsų augintiniui(-ei). Rimtai nusiteikę šeimininkai turėtų dėmesį atkreipti į etiketę, kad žinotų, ko yra sudėtyje bei pagal tai žinoti, ko reikėtų vengti. Renkantis internetu etiketę atstoja specifikacijų arba aprašymo lentelė. 

Kai žiūrite į etiketę, ieškokite sertifikatų arba kokybės įrodymų, patvirtintų LR arba ES veterinarijos institucijų. Būtinai sužinokite, kas yra tikrasis baltymų šaltinis (pvz., vištiena, kalakutiena, ėriena ir pnš., o ne tik mėsa). Jeigu perkate konservuotą kačių maistą, baltymų šaltinis turėtų būti pirmasis ingredientas. Atkreipkite dėmesį į datą, iki kurios maistas galioja


Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
Apklausa
Už ką balsuotumėte?