Šilutės šaškių komandos skrydis Plungėje

2021-08-15

Šaškininkų turnyras „Plungė 2021“ priviliojo 20 komandų ir pasaulinio garso žaidėjų, tarptautinių didmeistrių iš Lietuvos, Latvijos, Baltarusijos. Tarp 62 dalyvių pirmą vietą užėmė daugkartinis pasaulio ir Baltarusijos čempionas bei prizininkas Andrej Valiuk, antras liko pasaulio pirmenybių trečios vietos laimėtojas vilnietis Domantas Norkus, trečias – Lietuvos čempionas Vilius Aleknavičius (Vilnius). Visi jie surinko po 6,5 taško iš 9 galimų. Staigmena: prie šios kompanijos netikėtai prilipo ir šilutiškis, kandidatas į sporto meistrus Algirdas Dulinskas, beje, pelnęs 6 taškus ir neslėpęs būkštavimų, kad ar ne per aukštai išsišokęs...

Turnyras Plungėje surengtas liepos 31-ą-rugpjūčio 1-ą dienomis. Subuvo 20 komandų iš Vilniaus, Rygos, Kauno, Klaipėdos, Panevėžio, Šiaulių, Alytaus, Telšių, Mažeikių, Kretingos, Kupiškio, Kuršėnų, Kaišiadorių, Gargždų, Rietavo, Pakruojo, Platelių, Naujosios Akmenės. Komandą sudarė 3 šaškininkai. Net 11 žaidėjų reitingas viršijo sporto meistro normatyvą.

Labiausiai tituluoti sportininkai: daugkartinis pasaulio ir Baltarusijos čempionas A. Valiuk, pasaulio pirmenybių prizininkai Domantas Norkus (Vilnius), Andrius Kybartas (Šiauliai), daugkartinis pasaulio ir Europos jaunių bei jaunimo čempionatų prizininkas Edgaras Petrauskas (Vilnius), daugkartinis Latvijos čempionas Guntars Purvinš, sporto meistras, tarptautinis didmeistris susirašinėjant Algimantas Barauskis (Naujoje Akmenė), sporto meistras Saulius Gricius (Klaipėda). Su vyrais varžėsi ir 11 moterų. Tarp jų sėkmingiausiai pasirodė šiaulietė Deimantė Andrijaitytė – 5 taškai, 28-a vieta.

Šilutės šaškių-šachmatų klubo rinktinės garbę gynė šilutiškis A. Dulinskas, rusniškis Voitechas Deniušas ir klaipėdietis Aleksandras Daščiora, o Vincas Nefas startavo individualiai. Žaisti 9 ratai. Vesta asmeninė įskaita. Komandų vietą lėmė jos trijų žaidėjų pelnytų taškų suma. Kovota pagal principą: kiekvienas už save ir už komandą. Nesvarbių partijų nebuvo. Turnyro nugalėtoja tapo Vilniaus komanda (V. Aleknavičius, A. Kybartas, L. Vengelis), surinkusi 18 tšk. Antrą vietą su tiek pat taškų užėmė Šiaulių ŠK „Fintas“ (D. Norkus, G. Petraitis, E. Petrauskas), trečią – Šiaulių ŠK „Dubysa“ (R. Banevičius, V. Aleksandravičius, M. Sketerskas) – 16,5 tšk. Šauniai pasirodė šilutiškiai, likę ketvirti. Jų kraitis – 16 tšk. A. Dulinskas pelnė 6 tšk., A. Daščiora ir V. Deniušas pridūrė po 5 tšk. Pamariškiai aplenkė Rygos (Latvija) klubo „Dama“ rinktinę (G. Purvinč, A. Anisimov, R. Grišins) – 15,5 tšk. Šeštą vietą užėmė Šiaulių ŠK „Perkūnas“ – 14,5 tšk. 7-10 vietas užėmė Alytaus ŠK „Alita“- 13,5 tšk., Telšių ŠK „Smūgis“ – 13 tšk., VšĮ „Menų kambarys“ – 12,5 tšk.  ir Naujosios Akmenės komanda – 12,5 tšk.

Turnyro čempionas – baltarusis A. Valiuk – 6,5 tšk. Tiek pat taškų surinkę, bet dėl prastesnio koeficiento 2-4 vietas užėmė D. Norkus, V. Aleknavičius (Vilnius), A. Papulovas (Mažeikiai). Po 6 taškus surinko ir 5-8 vietas užėmė A. Kybartas (Šiauliai), R. Kurauskas (Pakruojis), G. Petraitis (Kaunas) ir A. Dulinskas (Šilutė). A. Daščiora – 19-a vieta, V. Deniušas – 23-ia vieta, V. Nefas – 3,5 tšk., 52-a vieta. Šilutės komanda buvo labai vieninga ir garbingai pasirodė pajėgiausiųjų gretose. V. Deniušas sugebėdavo išpešti lygiąsias net pakliuvęs į keblią padėtį. Susikaupęs žaidė mūsų legionierius A. Daščiora. 4 partijas laimėjo, 4 partijas baigė taikiai ir 1 partiją pralaimėjo A. Dulinskas. Paskutiniame rate jis susitiko su sporto meistru S. Griciumi (Klaipėda). Lygiųjų karaliumi vadinamas A. Dulinskas po 12 ėjimų pasiūlė varžovui lygiąsias, bet šis nesutiko ir apsišovė, nes 22-as jo ėjimas buvo silpnas. A. Dulinskas tai pastebėjo ir dabar pats nebebūtų priėmęs lygiųjų. S. Gricius pralaimėjo. Prieš tai lygiųjų pasiūlymą atmetęs Gargždų komandos atstovas, policijos pareigūnas G. Radzevičius taip pat gavo sveikinti A. Dulinską su pergale.

Beje, A. Dulinskas užėmė pirmą tarp veteranų, aplenkęs G. Purvinš ir A. Daščiorą. Turnyro organizatoriai plungiškiai, pasitelkę rėmėjų, paruošė komandoms ir žaidėjams, užėmusiems 1-10 vietas, ne tik puošnias taures, prizininkų ir atminimų medalius, bet ir įvairių dovanų: virdulių, sieninių laikrodžių, marškinėlių. Be to, po pirmos varžybų dienos dalyviai buvo pavaišinti vakariene. Žemaičiai šaškininkus priėmė svetingai, turnyro atmosfera buvo itin draugiška.