Rentgenas: grėsmė ar ne? Konsultuoja radiologas
Apie rentgeno naudą žinoma jau seniai. Ir lygiai taip pat vis dar galima išskirti labai daug mitų apie žalą, kuri kartais gali atgrasyti žmones nuo tinkamo tyrimo, kuris gelbėja gyvybes. Žinoma, svarbiausia yra tinkama rentgeno spindulių dozė, kad žmogui tekstai netektų susidurti su kokiais nors galimais pavojais bei neigiama įtaka sveikatai.
Jeigu norite daugiau sužinoti apie rentgeną – tokiu atveju siūlome skaityti čia: https://affidea.lt/paslauga/rentgeno-tyrimai/. O mes kalbamės su radiologu, kuris padeda geriau suvokti – kas yra rentgenas ir kaip jis veikia žmogaus organizmą.
Ar žmogui pavojingi rentgeno spinduliai?
Jeigu norite būti ramus, kad rentgenas neturės Jums jokios neigiamos įtakos – pirmiausia turite rasti gerą kliniką, kuri dirba oficialiai ir tuo pačiu kuri garantuoja, jog viskas bus pagal taisykles. „Šiuo metu galima rasti tokių pseudo klinikų, kurios net savo paslaugas siūlo nelegaliai. Tai tikrai labai liūdina, kadangi padaroma didelė žala žmogaus sveikatai net ir tokio paprasto tyrimo metu. Žinoma, yra ir laimingų istorijų, tačiau kad rizikuoti“,- pasakoja specialistas.
Gera klinika yra pats pirmas žingsnis vardan gero tyrimo. O jis tikrai yra saugus tokiu atveju, kai atliekamas tam tikrą laiko tarpą ir tuo pačiu tinkamo dydžio bangų dozėmis.
Būtini tyrimai žmogui
Rentgeno tyrimai dažniausiai reikalingi tokiu atveju, kai žmogus skundžiasi tam tikromis sveikatos problemomis ir šie tyrimai padeda rasti tas problemas ir tuo pačiu sutvarkyti. Taigi, net ir didesnė dozė nei yra rekomenduojama per metus kai kuriais atvejais gali būti geresnė pagalba nei liga, kurios tiksliai nenustačius galima susirgti dar labiau.
„Yra tik du tyrimai, kurie turi būti atliekami reguliariai. Tai yra krūtinės ląstos nuotrauka ir mamografija. Jos padeda rasti problemas, kurios yra gana dažnis žmonių tarpe, tad reguliariai darant galima gyventi ramiai ir tuo pačiu nesukti galvos dėl sveikatos“,- patirtimi dalijasi specialistas.
Visi kiti rentgeno tyrimai yra atliekami tokiu atveju, kai žmogus serga, kai skundžiasi tam tikromis sveikatos problemomis. Natūralu, jog tokiu atveju svarbu kuo greičiau jas rasti, kad būtų galima sutvarkyti ir tuo pačiu pagerinti žmogaus gyvenimo kokybę.
Papildoma apsauga nuo spinduliavimo
Kai kuriais atvejais dėl sveikatos problemų žmogui gali būti reikalingi gana dažni tyrimai. Tokiu atveju galima papildoma apsauga, kuri padeda sumažinti spinduliuotės poveikį žmogui.
„Egzistuoja tokia prijuostė iš švino, kurios darbas yra sumažinti spinduliuotę žmogui ir tuo pačiu sumažinti jos daroma įtaką“,- pasakoja radiologas. „Kita ir pati geriausia apsauga yra trumpas ir retas šių spindulių naudojimas, kuris kaip minėjau – ne visada galimas. Tiesiog kartais sveikatos problemos radimas galimas tik su rentgenu. Dažniausiai vaikams su specialia prijuoste dengiamas visas kūnas paliekant tik tą vietą, kuri yra reikalinga tyrimai. Bet kuriuo atveju – šiuo metu apsauga tikrai pati geriausia, tad nereikia bijoti, kad bus koks nors neigiamas poveikis“,- priduria.
Nebijokite klausti
Daugeliui toks paprastas tyrimas vis dar kelia labai daug baimių. Dažniausiai dėl to, jog internete galima perskaityti labai daug mitų, kurie ir atgraso nuo tyrimo, kuris gali pagerinti žmogaus gyvenimo kokybę.
Svarbiausia ne tik netikėti mitais, tačiau taip pat ir nebijoti tartis su specialistu, kuris dažniausiai labai nuoširdžiai atsako į visus rūpimus klausimus, nuramina ir tuo pačiu padeda pasiruošti tyrimus psichologiškai, jeigu Jums tai kelia baimes.