Penki patarimai, kad šukuosena atrodytų geriau
Anglų kalboje yra išsireiškimas Bad hair day. Nors tikslaus vertimo į lietuvių kalbą nėra, tačiau ši frazė turi perkeltinę prasmę, kuri pažodžiui verstųsi, kaip diena, kuomet plaukai tarsi visiškai neklauso. Turbūt kiekvienam iš mūsų yra taip buvę, kad šukuosena neatrodo gerai, plaukai negula arba nekyla taip, kaip turėtų. Taip jau būna, tačiau įmanoma šių problemų keliamą galvos skausmą sumažinti arba kartais visai panaikinti. Štai net penki unikalūs patarimai, kurie padės turėti geriausiai atrodančią šukuoseną.
Neikite miegoti su ką tik išplauta galva
Sunkiausia modeliuoti ir šukuoti sausus bei jau sustabarėjusius plaukus, kadangi jie yra linkę užsifiksuoti savaime. Dėl to, turbūt pastebėjote, kad blogiausiai šukuosena atrodo tuomet, kai ryte atsikeliate iš karto po to, kai vakare ėjote plauti galvą. Tad pirmasis patarimas būtų toks, kad miegoti eitumėte tik su pilnai išdžiovintais plaukais, kad ryte nereikėtų skirti pernelyg daug papildomo laiko vien tam, kad pavyktų bent jau paprastai susišukuoti plaukus. Patogumo dėlei, geriau atsikelti anksčiau ryte ir išsiplauti galvą tuomet, kadangi šukuosenos formavimas, tokiu atveju, bus gerokai lengvesnis.
Nepamirškite, kad nebūtina daug laiko pridėti plaukų džiovinimui. Kodėl? Pereikime prie kito patarimo.
Modeliuokite drėgnus plaukus
Priemones naudoti ir šukuoti reikia drėgnus plaukus. Taip yra todėl, kad jie žymiai labiau paklūsta modeliavimui ir taip užsifiksuoja. Be to, priemonės geriau susigeria į drėgnus plaukus bei tolygiau pasiskirsto. Taip veikia ir plaukų želė, ir pomados, kremai bei visi kiti produktai, kurie yra skirti šukuosenų modeliavimui.
Tuomet, kai plaukai yra šiek tiek išdžiovinti (bet dar drėgni), tuomet yra geriausias laikas jiems modeliuoti. Likę plaukai galėtų išdžiūti savaime arba, juos džiovinkite po to, kai sutepti jau visi produktai.
Naudokite ne tik rankas
Savo arsenale jūs turite ir šukas, ir šepečius bei plaukų džiovintuvą. Visi šie įrankiai yra skirti plaukų šukavimui bei modeliavimui. Daryti tai be jų – daug sunkiau, todėl nevenkite naudoti šiuos įrankius vieną po kito arba net kartu, kad gautumėte geriausią efektą. Rankos gali tikrai daug ir su jomis yra bene patogiausia modeliuoti apysausius plaukus, tačiau norint geriausios formos ir tiksliausiai atitikti savo viziją, verta pasinaudoti šukomis ir plaukų džiovintuvu.
Problema su rankomis kyla tada, kai norite tvarkingai sumodeliuoti ne tik priekinę šukuosenos dalį, tačiau ir šonus bei galą. Sunku tinkamai nustatyti kryptį ir dėl to šukuosena gali nebūti visiškai vientisa ar maksimaliai stilinga, taip, kaip jums norėtųsi. Su šukomis, šepečiais ir plaukų džiovintuvu tikrai pavyks tai padaryti aukščiausiu lygiu.
Naudokite dvi priemones
Turbūt žinote, kad vienos priemonės yra modeliavimui, o kitos – fiksacinės. Nors tam tikra plaukų želė ir gali užfiksuoti plaukus, neretai efektyviau yra naudoti dvi priemones. Pavyzdžiui, viską pradėkite su kremu. Pomados ar kremai plaukų modeliavimui bei plaukų putos leis gana greitai suformuoti norimą plaukų formą.
Tačiau tam, kad ta forma išsilaikytų, reikalingos kitokio tipo priemonės, kurių paskirtis – užfiksuoti plaukus. Plaukus fiksuoti gali: stiprus plaukų želė, fiksacinės (ne modeliavimo) putos ir plaukų lakas. Pastarąjį naudoti yra turbūt paprasčiausia, kadangi pakanka tik papurkšti į sušukuotus plaukus ir jie turėtų laikytis taip, kaip norite.
Kartais, sunkus modeliavimas gali signalizuoti, jog pats laikas į kirpyklą
Kai kada laiko susitvarkyti plaukams reikia labai daug ir pastangos, paprasčiausiai, to nebevertos. Tokį sprendimą reikėtų priimti patiems, kadangi šukuosena – svarbus ir individualus klausimas.
Visi žinome, kad trumpesnius ir retesnius plaukus modeliuoti bei šukuoti – daug lengviau. Tačiau kada peržengiama riba tarp to, kad jau geriau apsikirpti nei leisti dar daugiau laiko ir naudoti papildomas priemones? Į šį klausimą atsakysite tik patys jūs!