Pradinuko mama Pagėgių valdžiai: „Gal jūs išprotėjote?“
Nuo šiol visi pradžiamoksliai į pamokas skuba kartu su vyresniaisiais mokiniais – į Algimanto Mackaus gimnaziją.
Nepaisant tėvų piktinimosi, šių metų rugsėjo 1d. skambutis nebesuskambėjo Pagėgių pradinėje mokykloje. Nuo šiol visi pradžiamoksliai į pamokas skuba kartu su vyresniaisiais mokiniais – į Algimanto Mackaus gimnaziją.
Dar praėjusiais metais valdžia teigė, jog sujungiant mokyklas „bus sudarytos sąlygos siekti aukštesnės mokymo kokybės bei užtikrinamas racionalus lėšų panaudojimas“. Meras tikino, kad pertvarka reikalinga, visiems naudinga, vicemeras teigė, kad tiesiog „viskas ten bus gerai“. Tačiau naujaisiais mokslo metais sugūžėjus pradinukams į naujas patalpas, panašu, kad ne viskas taip ir gerai, kaip tikino valdančiųjų suoluose įsitaisę politikai.
Štai pradinuko mama Jolanta (tikrasis vardas redakcijai žinomas), reikšdama pasipiktinimą naująja ugdymo „kokybe“, Pagėgių valdžią lygina su bepročiais. „Mums žadėjo naują kokybę ir geresnes sąlygas. Pirmiausia keista tai, jog nesu girdėjusi nusiskundimų buvusios pradinės mokyklos kokybe. Kam apskritai to jungimo reikėjo? O antra yra tai, kas vyksta dabar: privažiavimo prie mokyklos nėra, reikia vaikus paleisti prie „Norfos“ aikštelės, o jie turi pereiti per judriausią miesto gatvę, klasėse vaikai sėdi tarsi silkės vieni šalia kitų, lenta prie pat pirmo suolo! Ir šiuo metu, kada esame visi bauginami mirtinu virusu, valdžia tiesiog sugrūda visus vaikus į vieną pastatą. Visi sėdi ankštose patalpose, koridoriuose - chaosas, o po to tie patys valdininkai sako, kad virusas plinta mokyklose, reikia skiepytis! Atsiprašau, bet gal jūs išprotėjote?“, - pasipiktinimo negailėjo pradinuko mama.
Kvepia politika?
Mokyklų uždarymas nėra jokia naujiena, esame girdėję apie įstaigas, kuriose mokytojų būna daugiau nei mokinių, arba kelios skirtingo amžiaus klasės sujungiamos į vieną, o dėl to pradeda kentėti švietimo kokybė. Tai dažnai tampa galvos skausmu politikams, kurie būna priversti uždaryti tuščias ugdymo įstaigas.
Tačiau pradinėje mokykloje situacija buvo visiškai kitokia - mokinių pakankamai, čia 2019 m. mokėsi 123 pradinių klasių mokiniai ir 9 priešmokyklinio ugdymo grupės vaikai. Pernai metais pradinę mokyklą lankė apie 150 auklėtinių.
Visgi kodėl reikėjo uždaryti mokyklą? Tėvų bendruomenė tikina, jog tai tik politiniai interesai ir noras visur „sukišti savus“.
„Būkime atviri, uždarytos pradinės mokyklos direktorė buvo tikra rakštis dabartiniam merui su vicemeru. Ir tiesiog reikėjo ją pašalinti. Visur tas pats, ateina nauja valdžia ir reikia sukišti savus, kur tik galima“, - teigė pradinuko mama Jolanta.
Savivaldybės atstovė: visiems juk neįtiksi, o pertvarka neišvengiamai buvo reikalinga
Nepaisant tėvų bendruomenės pasipiktinimo, Savivaldybės atstovai pasilieka prie savo nuomonės ir toliau nuosekliai tikina, kad reforma buvo reikalinga, o gyventojų nuogąstavimai yra perdėti.
„Žinote, kiekviena pertvarka kaip visada duoda ir teigiamų, ir neigiamų aspektų, jų visada bus. Visiems juk neįtiksi, o pertvarka buvo reikalinga. Taip, mes girdime viešojoje erdvėje pasisakymus ir įvairių nuomonių, o šiaip manau, kad mokykla tvarkosi“, - teigė Savivaldybės švietimo skyriaus vedėja Virginija Sirvidienė.
Savivaldybės atstovė tėvų bendruomenės kritiką vertina kaip perdėtą, o esamas problemas žada sutvarkyti ateityje.
„Taip, tėvų rūpestis yra palydėti vaiką, o ypač pradinuką, iki mokyklos durų ir aš nemanau, kad tai didžiulė problema. O dėl klasės tai taip, yra viena tokia. Mes su mokyklos vadovu kalbėjome, kad būtų galima išspręsti, bet kadangi dabar yra reikalavimai reguliuoti srautus, tai pradinukai yra atsidūrę pirmame aukšte. Ir kol yra pandemija, tiesiog turime luktelti, kad išspręstume šitą problemą. O vėliau gal perkelsime į antrą aukštą, į didesnę klasę. Taigi tie dalykai tikrai bus sprendžiami“, - tikino V. Sirvidienė
Abejones dėl politinio sprendimo atsikratyti nepalankiu vadovu, specialistė irgi neigia: „Tinklo pertvarka turi vykti anksčiau ar vėliau. O dėl politinių motyvų reikėtų politikų ir klausti, tačiau manau, kad tikrai ne, tikrai ne. Jau senai buvo mintis mokyklas jungti ir dėl to buvo bendrauta su Švietimo ministerija“.
Tarybos narė L. Augustinavičiūtė: Savivaldybės valdančiųjų argumentai apgailėtini
Savivaldybės pozicija neišvengiamai jungti mokyklas visiškai neįtikina opozicijos. Savivaldybės tarybos narė Lina Augustinavičiūtė, kuri taip veda savo pradinuką į mokyklą, atkerta: „Na, nereikia pasakoti, kad mokyklas būtinai reikėjo sujungti, nes mokinių mažai. Jei taip yra, tada pasakykite, kodėl vis dar veikia Natkiškių mokykla, kur ugdymo procesas vyksta beveik vien sudurtinėse klasėse, kada mokinasi trijų skirtingų klasių mokiniai vienu metu. Čia jau optimizavimo ir ugdymo kokybės nereikia? O pradinėje mokykloje, kuri buvo pilnai veikianti su 150 mokinių, atnaujintomis sporto aikštelėmis, puikiu privažiavimu ir naujai pastatytu baseinu, kur bus galima mokytis plaukti, mes uždarėme. Nejuokinkime žmonių, čia yra tik politika ir nieko daugiau, reikėjo pakeisti vadovą ir įvykdė reorganizaciją. Pati,, kaip mama galiu paliūdinti, jog dabartinė situacija sujungtoje mokykloje yra žymiai prastesnė, nei buvo pradinėje mokykloje. Galime kalbėti tiek apie aikšteles, tiek apie klases, tiek apie mažamečių vaikų buvimą kartu su paaugliais, tiek apie saugumą koronaviruso atžvilgiu ir t. t. Trumpai apibendrinant - šis valdančiųjų sprendimas sujungti mokyklas neatlaiko jokios kritikos“, - teigė Tarybos narė L. Augustinavičiūtė.