Pamario lengvaatlečiai pranoko varžovus vienybe

2021-10-06
Kroso estafetės sidabro medalininkai šilutiškiai (iš kairės): Nojus Petraitis, Naglis Kuturys, Goda Šiaudvytytė, Augustė Juškaitė, trenerė Lina Leikuvienė, Kamilė Stankutė ir Mykolas Maurius.
Lietuvos mokinių kroso ir kroso estafečių čempionate Palangoje sužibėjo Šilutės sporto mokyklos trenerės Linos Leikuvienės auklėtinių komandos, užėmusios antras vietas. Estafetės bėgikai aplenkė net dvi Kauno rinktines, Vilniaus rajono, Marijampolės, Panevėžio bei kitas komandas. Pamariškių staigmenos pamatas – komandos vienybė, pasitikėjimas vienas kitu, siekis atiduoti visas jėgas trasoje.

Palangos trasose lenktyniauta rugsėjo 25-26 dienomis. Saulutės netrūko, bet buvo vėjuota. Miestų komandų – 8, rajonų – 9. Kroso estafečių varžybose kartu konkuravo miestų ir rajonų 8 komandos. Pirmą dieną vyko kroso varžybos. Varžėsi 4 amžiaus grupių dalyviai: 13, 15, 17 ir 19 metų. Kroso distancijų: 500, 1 000, 1 500 ir 3 000 metrų.

Šilutės sporto mokyklos rinktinė buvo nusiteikusi kovingai. Atvažiavo ne jūros pasižiūrėti, nors po čempionato nusifotografavo prie banguojančios Baltijos. Pergales verta įamžinti.

13-15 metų lengvaatlečiai bėgo 500, 1 000 ir 1 500 metrų. Tarp jauniausių mergaičių nugalėjo Kauno 1 rinktinės narė Saulė Gūžytė, nubėgusi distanciją per 1:37 min. Šilutiškės startavo individualiai. Vienuolikmetė Agnė Naruševičiūtė užėmė septintą vietą (1:48), metais vyresnė Elinga Simaitytė su tokiu pačiu rezultatu irgi liko septinta, o Uršulė Nausėdaitė tenkinosi 23 vieta (2:14). Tarp jaunučių (15 m.) čempione tapo Vilniaus 1 rinktinės atstovė Viltė Bubinaitė. Jos laikas – 1:33. Keturiolikmetė pamariškė Augustė Juškaitė nebuvo patenkinta savo startu bei rezultatu – 1:44, 16 vieta. Draugės ją ramino tarsi žinodamos, kad Augustė padės aplenkti Kauno 1 komandą estafečių rungtyje.

1 000 metrų distancijoje šilutiškė, jaunutė Goda Šiaudvytytė finišavo trečia. Trasą įveikė per 3:41 min. Komandai pelnė 17 taškų. Dar 9 taškus pridūrė Mija Pielikytė, atbėgusi dešimta (3:59). Pirmą vietą užėmė š Regvita Gackaitė (Šiauliai, Elektrėnai) – 3:33. Jos kraitis – 21 tšk. Tarp jaunių (17 m.), bėgusių 1 500 m, greičiausia buvo Vilniaus 1 narė Karolina Blijūtė – 5:48. Šilutiškė Kamilė Stankutė finišavo trečia – 6:41.

Trylikamečių berniukų varžybas laimėjo Kauno 1 rinktinės narys Deividas Kazlauskas, įveikęs 1 000 m per 3:32 min. Šilutiškiai Regimantas Leikus užėmė ketvirtą vietą – 3:49, Rokas Mačiulaitis parodė šeštą laiką – 3:53, o individualiai startavęs devynmetis Rivaldas Šmitas užėmė 17 vietą. Regimantas į komandos taupyklę įdėjo 15 tšk., Rokas – 13 tšk., o Rivaldo įnašas – būsimi startai.

Tarp penkiolikmečių, bėgusių 1 000 m, šilutiškis Nojus Petraitis atbėgo ketvirtas – 3:20. Pelnė 15 tšk. Čempiono Augusto Usovo (Švenčionių r.) laikas – 3:06. 1 500 m distanciją tarp trylikamečių greičiausiai įveikė Airidas Simanavičius (Kalvarija, Marijampolė) – 5:21. Antras finišavo šilutiškis Kostas Būdvytis – 5:28. Kostas uždirbo komandai 19 tšk. Tarp jaunučių (15 m.) 1 500 m trasą šilutiškis Mykolas Maurius įveikė per 5:27. Trečias rezultatas, pridurta 17 tšk. Nugalėtojo Valento Mockaus (Klaipėda) laikas – 5:01. Septyniolikmečių varžybose šilutiškis Naglis Kuturys, bėgęs 1 500 m., finišavo penktas – 4:50. Pirmas – Airidas Bendaravičius (Marijampolė) – 4:37. Kroso varžybose tarp rajonų nugalėjo Marijampolės komanda – 106 tšk. Šilutiškiai, surinkę 100 tšk., užėmė antrą vietą, trečia liko Trakų komanda.

Pamariškių staigmena kroso estafetės varžybose

Kroso estafetės komandos sudėtis – 6 dalyviai. Pirmi penki dalyviai bėgo po 1 000 metrų, šeštas etapas – 500 m. Komandą sudarė 3 vaikinai ir 3 merginos. Šilutės sporto mokyklos rinktinė: Naglis Kuturys – 1 000 m, Goda Šiaudvytytė – 1 000 m, Mykolas Maurius – 1 000 m, Kamilė Stankutė – 1 000 m, Nojus Petraitis – 1 000 m, Augustė Juškaitė – 500 m. Pastarajai patikėtas finišas. Augustė abejojo savo jėgomis, bet trenerė Lina Leikuvienė ir komandos draugai ja pasitikėjo, įtikino nebijoti. A. Juškaitė su kaupu pateisino pasitikėjimą. Ji estafetės lazdelę gavo trečia, tačiau finišuodama pasivijo ir pralenkė Kauno 1 rinktinės bėgikę. Šilutiškiai išplėšė antrą vietą. Mūsiškių laikas – 18:38 min. Kauno 1 rinktinė liko trečia – 18:46. Pirmą vietą iškovojo Vilniaus 1 komanda – 18:08. Pamariškiai aplenkė Kauno 1, Vilniaus r., Marijampolės, Kelmės, Kauno 2 ir Panevėžio bėgikus. Tai buvo sensacija! Šaunus pasirodymas.

Šilutiškiai liko antri ir sudėjus dviejų dienų kroso ir kroso estafečių rezultatus. Mūsiškiai iš viso pelnė 119 taškų (krosas – 100 tšk., kroso estafetė – 19 tšk.). Tarp rajonų komandų geriau pasirodė tik Marijampolės rinktinė, iš viso surinkusi 120 taškų (krosas – 106 tšk., kroso estafetė – 14 tšk.). Šilutiškių trenerė L. Leikuvienė džiaugėsi komandos vienybe, kuri padėjo pranokti, aplenkti daugelį varžovų, laikomų stipresniais. Jos optimizmą ateičiai stiprina augančios lengvaatlečių gretos, naujokų užsidegimas treniruotis, siekti pergalių, nebijoti pasitaikančių sunkumų.