Šilutės gatvėse nesaugu ir dieną

2021-10-12, Romualdas Danielius MAŽUTIS
Net ir dieną mieste neštis piniginę ir telefoną rankoje kartais gali būti pavojinga, jei sutiksi recidyvistą. Asociatyvi nuotr.
Net ir dieną mieste neštis piniginę ir telefoną rankoje kartais gali būti pavojinga, jei sutiksi recidyvistą. Asociatyvi nuotr.
Anksčiau 15 kartų teistas šilutiškis, 44-erių V. G., pamatęs Cintjoniškių gatve traukiantį vyrą, kuris rankoje nešėsi piniginę ir telefoną, priėjęs prie nepažįstamojo vienu kumščio smūgiu jį pargriovė, pasičiupo iškritusį telefoną, o iš piniginės ištraukė 6 100 Norvegijos kronų. Įžūlus apiplėšimas padarytas šiemet, rugpjūčio 29 dieną, apie 15.30 val. Žinoma, nusikaltimas buvo atskleistas.

Kažkaip piktinančiai skamba, kad 15 kartų teistas V. G. tik pernai, lapkričio 13 dieną, sugrįžęs iš įkalinimo įstaigos vėl imėsi savo „amato“ - nusikaltimo. Paskutinį kartą 2019-aisiais nuteistas už atvirą vagystę (BK 178 str. 2 d.) laisvės atėmimu vieneriems metams ir 4 mėnesiams, atlikęs bausmę nieko nepasimokė, reikiamų išvadų nepadarė, tęsia recidyvisto „karjerą“. Kodėl? Kas benukreips jį į doros kelią?

V. G. yra baustas ir už administracinius nusižengimus. Negi savo ateitį sieja vien kaktomušai su įstatymu? Apsiriks, nieko gero iš to nepeš. Kai žmogus tempia kupetą teistumų, norom nenorom galvoji, ar mūsų teisinė sistema, orientuota į bausmių švelninimą, neprašovė pro šalį. O gal kažkuri dalelė piliečių yra nepataisomi? Bet viskam juk turi būti priežastis.

Nepažįstamasis paprašė cigaretės

Net ir dieną mieste neštis piniginę ir telefoną rankoje kartais gali būti pavojinga, jei sutiksi recidyvistą. Atsitiktinumas tokio pat lygio, kaip ir išlošimas loterijoje - retas. Bet sykiais pasitaiko, tai rodo atvejis Šilutėje.

Aišku, piliečiams norėtųsi, kad pataisos įstaigų klientai iš ten grįžtų pasitaisę. Kai kurie pasitaiso, deja, ne visi. Taigi, ne visos piliečių ir valdžios svajonės pildosi. Nuo recidyvisto nukentėjęs šilutiškis ikiteisminio tyrimo metu parodė, kad prie daugiabučio namo laiptinės nepažįstamas vyras paprašė cigaretės. Norėjo prašytojui duoti cigaretę, tačiau šis kumščiu trenkė į veidą. Nukentėjusysis griuvo ant žemės ir trumpam prarado sąmonę. Jam griūnant iš rankų iškrito mobiliojo ryšio telefonas „CAT S41“ su dviem SIM kortelėmis ir piniginė.

Atsipeikėjęs pamatė užpuoliką benaršantį piniginę, kurioje buvo 6 100 Norvegijos kronų. Plėšikas pinigus pasiėmė, o piniginę numetė. Vėliau telefoną atgavo nesugadintą, o dėl prarastų kronų nukentėjusysis pareiškė 588,94 eurų civilinį ieškinį. Įtariamasis buvo sulaikytas rugsėjo 2-ąją. Nukentėjusysis atpažino įtariamąjį pagal jam parodytą nuotrauką. Eilinė V. G. „odisėja“ baigėsi jam įprastai: rugsėjo 21 dieną sėdo į Tauragės apylinkės teismo Šilutės rūmų kaltinamųjų suolą. Apkaltintas plėšimu pagal BK 180 str. 1 d. Numatyta bausmė: areštas arba laisvės atėmimas iki šešerių metų.

Prisipažino kaltu visiškai

Gyvenimo vėtytas ir mėtytas V. G. prisipažino nusikaltęs, teigė, jog dėl savo poelgio gailisi. O kas jam beliko? Liudytojai, davę parodymus, liudijo nieko neslėpdami. Moteriškė patvirtino, kad šiemet, rugpjūčio 29 dieną, apie 17.30 val., į namus grįžęs V. G. parsinešė 5 000 Norvegijos kronų ir telefoną. V. G. papasakojo prie pirmos laiptinės sudavęs keletą smūgių vyriškiui į veidą bei atėmęs iš jo pinigus ir telefoną. Kitą dieną banke kronas iškeitė į 500 eurų. Valiutos keitimo operacija užfiksuota vaizdo įraše.

Mobiliojo ryšio telefoną pardavė kaimynui už 20 eurų. Pastarasis perpardavė telefoną už 30 eurų nepažįstamam asmeniui, bet, sužinojęs, jog telefono ieško policija, susigrąžino ir pateikė policijos pareigūnams. Nusikaltimo įkalčių netrūko. Ne pirmą kartą teisiamas V. G., reikia manyti, žinojo, kad visiškai prisipažindamas pelnys trečdaliu mažesnę bausmę, nei numato Baudžiamasis kodeksas. Tad „spardytis“ neapsimoka. Dėl to neginčijo ir ieškinių, pareikštų nukentėjusiojo (588,94 euro) ir Klaipėdos teritorinės ligonių kasos dėl nukentėjusiojo gydymo (38,12 euro).

Kaltinamąjį V. G. teisė Tauragės apylinkės teismo Šilutės rūmų teisėja Virgina Pankauskienė, kaltinimą palaikė prokurorė Loreta Irena Baguckienė, gynė Valstybės garantuojamos teisinės pagalbos tarnybos koordinatorės sprendimu parinktas advokatas Vaclovas Šerlinskas. V. G. skirtas laisvės atėmimas dvejiems metams ir 6 mėnesiams. Galutinė bausmė, sumažinus ją vienu trečdaliu, – vieneri metai ir 8 mėnesiai nelaisvės.


Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!