Čempionato pradžia su klaidomis ir neišnaudotais pajėgumais

2021-10-27

Pasibeldus į duris geltonajam mėnesiui spaliui, prasidėjo Lietuvos nacionalinės krepšinio lygos 2021/2022 metų čempionatas. Šiemet lyga turi naują pavadinimą – „7bet-NKL“. Deja, sezono pradžia nebuvo sėkminga pamario krepšinio ekipai. „Šilutė“ patyrė tris pralaimėjimus per ketverias sužaistas rungtynes ir iškovojo vieną pergalę. Čempionato turnyrinėje lentelėje „Šilutė“ užima 10-ąją vietą. Tačiau toks rezultatas neatspindi komandos žaidėjų turimą pajėgumą.

Pirmoji savaitė nesėkminga

Sezono pradžią „Šilutė“ pasitiko išvykoje. Gargžduose komanda susitiko su vietos „Gargždais“. Šios komandos jau buvo susitikusios prieš prasidedant čempionatui, draugiškam mačui. Taigi, reguliaraus „7bet-NKL“ čempionato rungtynės tarp šių komandų prasidėjo be didesnių žvalgytuvių.

Pirmoje rungtynių pusėje suveikė „Šilutės“ vyriausiojo trenerio Kęstučio Mačijausko „uraganinio puolimo“ planas. Gerai ginantys ir taikliai atakuojantys pamario krepšininkai netruko susikrauti 20-ties taškų persvarą. Tačiau nuo tokio nokdauno atsitiesę „Gargždai“ netruko stabilizuoti savo žaidimą. Vedami buvusio „Šilutės“ komandos nario Mindaugo Stašio, šeimininkai iki didžiosios pertraukos sumažino deficitą iki keturių taškų. Po pertraukos vyko atkakli kaimynų kova su nedideliu pamario ekipos pranašumu.

Rungtynių lūžio taškas, atnešęs pergalę „Gargždų“ ekipai, įvyko ketvirtojo kėlinuko viduryje. Tada šeimininkai persvėrė rezultatą savo naudai. Sustiprinę gynybos gniaužtus, „Gargždai“, nuaidėjus finaliniam švilpukui, šventė pergalę: 77:73 (13:30, 27:16, 18:17, 19:10).

Iškovojo pirmąją pergalę

Po dviejų dienų K. Mačijausko kariauna namų aikštelėje stojo į kovą su Ryčio Vaišvilos treniruojama Žemaitijos sostinės komanda „Telšiai“. Nuo pirmųjų rungtynių minučių užvirė žūtbūtinė kova. Pirmoje rungtynių pusėje nedideliu skirtumu pirmavo šilutiškiai. Lemiama kova įvyko rungtynių ketvirtajame ketvirtyje. Šį ketvirtį geriau sužaidė „Telšiai“ ir išsivežė pergalę iš Šilutės 71:58 (17:20, 13:14, 17:15, 24:9).

Pamario ekipoje Ibrahima Sylla per 29 minutes pelnė 13 taškų, atkovojo 10 kamuolių ir surinko 19 naudingumo balų. V. Vasylius atkovojo 7 kamuolius ir įmetė į varžovų krepšį 13 taškų. Delante Marcelis Jonesas pelnė 8 taškus ir atkovojo 5 kamuolius. L. Lekavičius ir Mykolas Dieninis pelnė po 7 taškus.

Po kelių dienų poilsio ir treniruočių kitas rungtynes namuose šilutiškiai pradėjo pakeistu startiniu penketu. Rungtynes pradėjo Andrius Gaidys, Rokas Mačiulis, Tadas Poška ir du legionieriai. Pirmoje rungtynių pusėje sėkmingiau sužaidė K. Mačijausko ekipa. Vienu metu šeimininkai, susikrovę 22 taškų pranašumą, pirmavo rezultatu 41:19. Tačiau svečiai iš Kauno rajono neketino lengvai pasiduoti. Antroje rungtynių pusėje kovingiau sužaidę svečiai sumažino skirtumą iki 5 taškų.

O rungtynių pabaigoje vyko dramatiška kova dėl pergalės. Pamario krepšininkams suklydus kelis kartus, „Atleto“ komanda turėjo šansą išplėšti pratęsimą, tačiau tuo nepasinaudojo Gytis Sirutavičius. Finalinė sirena nuaidėjo švieslentėje esant rezultatui 74:72 „Šilutės“ naudai. Ir K. Mačijausko kariauna šventė pirmąją sezono pergalę.

Šilutiškių gretose pasižymėjo abu legionieriai. Ibrahima Sylla pripažintas naudingiausiu rungtynių žaidėju. Jis pelnė 8 taškus, atkovojo 7 kamuolius po krepšiais, perėmė 4 kamuolius ir surinko 21 naudingumo balą. Rezultatyviausiai sužaidė Delante Jonesas, pelnęs 17 taškų ir atkovojęs 5 kamuolius. Linas Lekavičius pelnė 12, Tadas Poška, Andrius Gaidys ir Valdas Vasylius įmetė po 9 taškus, Roko Mačiulio sąskaitoje - 8 taškai.

Daugiau klydę patyrė nesėkmę

Šakiuose nuo pirmųjų minučių klaidų turbulencijos krečiami „Šilutės“ krepšininkai taip ir neįstengė persverti rezultato savo naudai. O štai puikus Arūno Pukelio žaidimas ir jo pelnyti 27 taškai nuvedė „Vytį“ į pergalę 92:82 (25:11, 25:29, 19:21, 23:21). Net ir skubi K. Mačijausko paprašyta minutės pertraukėlė nesustabdė galingo „Vyčio“ krepšininkų spurto rungtynių pradžioje. Po tokio „smūgio į paširdžius“ pamario kariauna atsigavo negreit ir lėtai. Rodos, viskas nesisekė: klaidos, prarasti kamuoliai, pražangos.

Per pertraukėlę tarp pirmųjų žaidimo ketvirčių „Šilutės“ strategas vis tik sugebėjo sustyguoti derinius puolime ir pastatyti gynybines užtvaras. Jų dėka antrajame kėlinuke K. Mačijausko komanda parodė gana solidų žaidimą ir jį laimėjo keturiais taškais. Vis tik bendras rungtynių rezultatas prieš didžiąją pertrauką su dešimties taškų deficitu.

Po pertraukos Delante Jones, Lino Lekavičiaus ir Valdo Vasyliaus vedami „Šilutės“ krepšininkai vijosi varžovus. Iki rungtynių pabaigos likus žaisti penkias minutes, atsilikimas sumažėjo iki keturių taškų. Tačiau techninė Ibrahima Sylla pražanga, kuri pastarajam - penktoji, vis tik buvo esminė šio mačo klaida. O jų pamario ekipai ir taip netrūko. Šilutiškiai per rungtynes suklydo ir prarado dešimt kamuolių. Nors K. Mačijausko kariauna po krepšiais laimėjo kovą dėl atšokusių kamuolių 37–32, tačiau Eriko Kučiausko komanda žaidė brandesnį komandinį žaidimą, atlikdama daugiau rezultatyvių perdavimų 25–16.

Rungtynių pabaigoje sėkmingiau apsigynę „Vyčio“ krepšininkai iškovojo ketvirtąją pergalę iš eilės. Pamario komandos vadovas Dainius Gricevičius po patirtų pralaimėjimų teigė, kad dar sezono pradžia, reikia analizuoti nesėkmių priežastis. „Iš tiesų, galbūt keli krepšininkai neparodo savo galimybių potencialo, todėl su jais dirbsime. Gal yra kokie nors psichologiniai barjerai, kuriuos reikės kuo greičiau įveikti“, –dalinosi savo mintimis komandos direktorius.