Maksimalizmas interjere, arba neatrastas drąsus namų stilius
Šiandien itin daug dėmesio sulaukia minimalistinis interjeras, tačiau ar kada teko girdėti apie maksimalizmo filosofiją? Tai unikalus stilius, kuriame persipina subtili klasika ir drąsūs, eklektiški akcentai, įvairiausi raštai ir geometrinės figūros. Galima sakyti, tai idealus namų dekoro stilius tiems, kurie nebijo kontrastingų daiktų kuriamos magijos bei drąsių sprendimų. Sužinokite, kuo šis namų puošybos būdas ypatingas ir kaip jį atskleisti erdvėje.
Maksimalizmas namuose – ar teisingai jį suprantate?
Jei maksimalizmą interjere reikėtų apibūdinti vienu žodžiu, tai būtų gausa – stilių, tekstūrų, formų, raštų ir medžiagų atžvilgiu. Vis dėlto, tam, kad sukurtumėte eklektišką paveikslą, turėsite atsisakyti didesnio daiktų kiekio baimės. Beje, interjero dizaineriai pastebi, kad retas gerai supranta šios neatrastos dizaino linijos esmę.
Kur daroma pagrindinė klaida? Specialistai sako, kad maksimalizmas erdvėje nėra bet kokių objektų gausybė. Tai turėtų būti gerai apgalvotas ir itin harmoningas žaismas detalėmis. Gali būti, kad sunkiai pasiekiamas balansas, o tiksliau, plona riba tarp meniškos eklektikos ir daiktų „triukšmo“ – tai, kas kursto susižavėjimą drąsiu stiliumi.
Pagrindiniai namų dekoravimo principai
Kaip jau minėjome, tai kone palankiausias stilius tiems, kurie nori eksperimentuoti, drąsiai ieškoti savitumo. Pravers įvairiausios detalės: vintažo „perliukai“, išraiškingos statulėlės, ryškūs paveikslų rėmai ir sodrių spalvų dirbtinės gėlės internetu. Norintiems paanalizuoti stilistiką detaliau interjero ekspertai akcentuoja esminius dekoravimo principus:
- skirtingų formų ir tekstūrų derinimas;
- kontrastingų raštų derinimas;
- sluoksnių kūrimas;
- sodri spalvų paletė;
- ekscentriški akcentai;
- apgalvota daiktų gausa;
- skirtingų stilistikų žaismas.
Tai esminės maksimalizmu alsuojančių patalpų gairės. Nebijokite darnos ieškoti absoliučiai kontrastingose detalėse, stenkitės palaikyti ryškią spalvų gamą.
Maksimalizmas ir kiti interjero stiliai
Kalbant apie įvairių stilistikų derinimą, dominuoja išraiškingos, savitos interjero linijos. Paanalizavę pavyzdžius interneto platybėse, pamatysite, kad daugiausiai detalių „pasiskolinta“ iš eklektiško, bohemiško, klasikinio, modernaus, vintažinio ir industrinio dizaino. Natūralu, juk būtent čia randama daugiausiai linkių, raštų, raižinių, netipinių spalvų bei kitų elementų.
Pasiruošę leistis į kūrybišką nuotykį? Pradėkite nuo jus įkvepiančių pavyzdžių paieškos, o tuomet beliks kantriai derinti ir smalsiai dairytis akcentų.