Turnyro nugalėtojo taurė – Rusnės ekipai

2021-11-17, R. D. Mažutis
Sergėjaus Gvildžio nuotr.
Šilutės stadione lapkričio 6 dieną surengtame keturių rajono komandų mažojo futbolo (7x7) turnyre, skirtame usėniškio verslininko Petro Rimkaus–Dėduko atminimui, gražiausiai žaidė Rusnės ekipa (vadovas ir žaidėjas Eugenijus Kolpertas), pranokusi varžovus tikslesniais kamuolio perdavimais bei lengviau kūrusi progas įvarčiams įpliekti į konkurentų vartus. Salos futbolininkai tapo varžybų nugalėtojais.

Turnyro organizatorius ir rėmėjas – VšĮ „Šilutės sportas“ (direktorius Dainius Gricevičius, futbolo vadybininkas Romualdas Taršauskas). Talkininkai: FK „Šilutės veteranas“ (prezidentas Saulius Malinauskas), Arūnas Jagminas, Linas Gedvila. Dalyvavo 4 komandos: „Pamarys“ (vadovas ir vartininkas Vaidas Dedurkevičius), FK „Šilutė“ jaunių rinktinė (treneriai Svajūnas Česnulis, Marijus Jazbutis), FK „Šilutės veteranas“ (vadovas ir žaidėjas S. Malinauskas) ir Rusnės ekipa. Turnyrą aptarnavo teisėjai Nerijus Giedraitis ir M. Jazbutis.

Turnyrą atidarė R. Taršauskas, priminęs dalyviams apie fanatišką sporto entuziastą ir rėmėją, Usėnų verslininką Petrą Rimkų, pavadintą Dėduku dėl gero būdo bei noro padėti, kuris žuvo autoavarijoje 2011-aisiais, balandžio 27 dieną. Jo atminimas pagerbtas tylos minute.

Varžytasi ratų sistema. Rungtynių laikas: du kėlinukai po 15 minučių. Nei pilkumos užgožtas dangus, nei lietutis protarpiais neužmušė komandų noro mušti įvarčius, nepasiduoti, siekti pergalės. Turnyro favoritu laikytas „Pamarys“, sudarytas iš FK „Šilutė“ futbolininkų. Bet tai reikėjo įrodyti žaidimu. Deja, „Pamarys“ kluptelėjo jau per pirmas rungtynes, kai rezultatu 0:1 pralaimėjo „Šilutės veteranui“. Įvartį senjorų rinktinės naudai pelnė Evaldas Užkuraitis. Įdomu tai, kad komandoje tebežaidžia ir Evaldo tėvas Jurijus, beje, gynėjas.

Pasveikintas su kažkiek sensacinga pergale vienas veteranas pajuokavo, jog lažybų kontora daugiau statymų gavo už juos. Aišku, jokių lažybų nebuvo, bet pašmaikštauti smagu. Pralaimėjusieji savo ruožtu teigė spaudę senelius, o šie atsakę dviem atakomis ir įvarčiu. Kitose rungtynėse „Rusnė“ įveikė „Šilutės“ 15-16 metų jaunius – 3:1. Tarp „Rusnės“ futbolininkų įvarčius mušė šilutiškis Aironas Trakšelis ir rusniškiai Tomas Kolpertas bei Dominykas Šatkus. Jaunių gretose pasižymėjo Tadas Šilinskas. Nugalėjusios komandos į turnyrinę lentelę įsirašė po 3 taškus, pralaimėjusios liko be taškų.

Antrojo rato rungtynėse „Pamarys“ labai stengėsi paristi „Rusnę“, tačiau tų pastangų neužteko, nes ne viskas klojosi taip, kaip buvo sumanyta. Rusniškiai ne tik atsilaikė, bet ir patys sukūrė kelias dėkingas progas įvarčiams įpliekti, kurių neišnaudojo. Lygiosios salos komandą tenkino, o „Pamarys“ prarado šansą tapti turnyro čempionu, nes veteranai rezultatu 2:0 aplošė „Šilutės“ jaunius. Senjorų komandos naudai įvarčius įmušė Mantas Šilingas ir Olegas Vasiljevas. „Šilutės veteranas“ po dviejų turų iškovojęs 6 taškus tapo turnyro lyderiu. Antri žengė rusniškiai – 4 taškai.

Trečiojo rato rungtynėse „Pamarys“ po atkaklios ir permainingos kovos nugalėjo „Šilutės“ jaunius – 3:2. Pirmasis kėlinukas baigėsi nulinėmis lygiosiomis. Po pertraukėlė jaunis Martynas Mickus išvedė saviškius priekin – 1:0, bet neilgam, nes Ignas Paulius išlygino rezultatą – 1:1. „Pamarys“ apsukų nemažino ir didino persvarą iki 3:1. Įvarčių autoriai – Marijus Jazbutis ir Einoras Dedurkevičius. Jauniai nepasidavė, sušvelnino rezultatą – 3:2. Jų gretose pasižymėjo Deividas Venckus. Jau aišku, kad „Pamarys“, surinkęs 4 taškus, tenkinasi trečia vieta turnyrinėje lentelėje, o „Šilutės“ jauniai lieka autsaideriais – 0 taškų.

O kas taps čempionais? Lemiamas rungtynes dėl pirmos vietos ir įsteigtos taurės žaidžia „Šilutės veteranas“ ir „Rusnė“. Senjorams pakanka lygiųjų, bet jų negauna. Antrame kėlinuke rusniškiams pergalingą įvartį įkalė komandos vadovas Eugenijus Kolpertas – 1:0. Komandos garbę gina ir jo sūnus, 21-erių Tomas Kolpertas, rusniškiai Rokas Pečkys, Dominykas Šatkus, šilutiškiai Vakaris Vladička (vartininkas), Aironas Trakšelis, Aurimas Tunaitis ir Ainius Savickas.

„Mėlynieji“ (rusniškių apranga su Rusnės herbu) triumfavo. Jie – turnyro nugalėtojai. Komanda surinko 7 taškus. „Šilutės veteranui“ – antra vieta, 6 taškai. Komandų geriausių žaidėjų prizai įteikiami Tomui Kolpertui (Rusnė), Linui Gedvilai („Šilutės veteranas“), Einorui Dedurkevičiui („Pamarys“) ir Tadui Šilinskui („Šilutės“ jauniai). Vyriausio futbolininko prizas paskirtas veteranui Jurijui Užkuraičiui.

Apdovanotos ir komandos: jauniams šakotis ir rūkyti karšiai, „Pamariui“ – karšiai ir alaus dėžė, „Šilutės  veteranui“ – karšiai ir alus, „Rusnės“ ekipai – didžiulė, tviskanti taurė, alus, karšiai. Visi pavargę, bet veidai šviečia šypsenomis. Turnyras, nepaisant vėlyvo rudens išdaigų, pavyko.