Žuvies perkėlimo darbai įvyko, o žuvies vis dar yra

2021-11-27
Lapkričio 11-14 d. daryta echoloto nuotrauka Stoniškių karjere.
Lapkričio 11-14 d. daryta echoloto nuotrauka Stoniškių karjere.
Akcinės bendrovės „Glomus“ užduotis - atgaivinti prieš trisdešimt metų likimo valiai paliktą Stoniškių pašonėje, Mažaičių kaime, esantį opokos karjerą. Dar liepą buvo pradėta pumpuoti iš karjero ten susikaupusį vandenį. Lapkričio 10 d. aptarta dabartinė jau beveik nusausinto karjero situacija. Vietos gyventojai ir po darbų tikrino karjerą ir vis dar rado žuvų.

Rūpi dumblas ir žuvys

Susitikime dalyvavo Stoniškių kaimo bendruomenės iniciatyvinė grupė, UAB „Glomus“, Pagėgių savivaldybės, Stoniškių seniūnijos atstovai bei gamtosaugininkai.

Vietos gyventojai rūpinasi dėl dugne nusėdusio dumblo bei žuvų. Iniciatyvinės grupės atstovas Petras Ubartas „Šilokarčemai“  pasakojo, kad jų tikrai yra. Tai jis įrodė užmetęs spiningą su specialia įranga, kuri rodė, ar yra žuvies. Jis netrukus informavo, kad likusio vandens telkinio gylis giliausioje vietoje – yra beveik du metrai ir ten išties yra žuvies.

Apie 14 val. atvykę vėluojantys žvejai bei gamtosaugininkai pradėjo žuvies perkėlimo darbus iš karjero į Gėgę. Darbai turėjo prasidėti 10 val.  Ištraukus tinklą į krantą, paaiškėjo, kad jame tik 84 žuvys ir nieko įspūdingo dydžio nepagauta. Bet kas jau sužvejota, išvežta į Gėgę.

Po lapkričio 10-osios žuvies perkėlimo pastebėjimais pasidalino šalia karjero gyvenantis Kostas Maziliauskas.

Kostas Maziliauskas rašo:  

„Siunčiu keletą echoloto nuotraukų, viena iš jų daryta spalio 31 d. Vandens gylis jau tada maksimaliai buvo 2,5 m. Žiūrint pagal platų sonaro skenavimo diapazoną, žuvies tiesiog pilna, visi tie geltoni taškai bei brūkšneliai yra žuvys.

Pasirinkus siaurą diapazoną, žuvies taip pat daug. Kita echoloto nuotrauka daryta daug anksčiau, 2019-06-23, kuomet plaukiodavau valtimi. Tada rasdavau labai didelius žuvų būrius.

Akivaizdu, kad žuvis „emigravo“ iš šio karjero su kažkieno pagalba anksčiau, negu buvo ištraukta šiandien.

Visiškai nesutinku su tuo, kad jos buvo tik tiek, kiek ištraukta šiandien. Ne vienus metus esu stebėjęs karšių nerštą. Jų būdavo ne vienetai ir tikrai ne 50…

Neaišku, kodėl įmonės atstovai delsė ištraukti žuvis, kai vandens kiekis jau senai buvo tinkamas tam. Akivaizdu, jog norėta įrodyti savo pradinę poziciją, kad žuvies čia nebuvo. Ir tas pavyko. Kažkas pasipildė šaldytuvo atsargas žuvimi.

Beje, niekas neinformavo apie žuvies ištraukimo procesą viešai. Apie tai sužinojau tik šiandien (lapkričio 9 d., – red. pastaba) ryte, nors buvo žadėta, kad bus galima dalyvauti visiems. Taigi, pinigai eilini kartą nugali žmogiškumą.“

Vyras tikrino echolotu vietovę ir lapkričio 11-14 d.

„Gaila, kad nebuvo imtasi ryžtingesnių veiksmų iš gamtos apsaugos, kuri nenustatė ankstesnio termino žuvies ištraukimui, todėl žuvis buvo išgaudyta, tuo net neabejoju. Galiausiai žuvies ir šiuo momentu yra, o jos palikti negalima. Gamtos apsauga mane tikrino ne vieną kartą, ar turiu leidimą žvejybai šiame telkinyje. Ir aš moku už gamtos išsaugojimą, o gavosi taip, kad tam tikros institucijos nesiėmė atitinkamų veiksmų žuvies ir gamtos išsaugojimui. Tai kam išvis žvejo bilietas ir kam įžuvinami ežerai, jei šis buvo paliktas. Buvo vienas iš švariausių karjerų. O kas liko ir kam to reikėjo?“, - dėstė pašnekovas.

Ar gamtosaugininkai pasirūpins likusia žuvimi, informuosime ateityje.


Straipsnio komentarai

Žvejas2021-11-27
Gamtosauga kaip visada pramiegojo Komentaras patinka Komentaras nepatinka