„Nemokamos“ paskolos – akcija, ar apgaulė?
Neretai internete galima susidurti su įvairiais kreditorių pasiūlymais, reklamuojančiais galimybę pasiskolinti visiškai nemokamai.
Vieni asmenys tokius pasiūlymus palaiko, o kiti žiūri itin skeptiškai. Vis dėlto – nemokamo nieko nebūna. Tad ar vertėtų vengti šių nemokamų paskolų pasiūlymų? Mums atsako paskolų ekspertai.
Nemokama paskola – du kabliukai
Anot ekspertų, nemokami kreditai išties yra nemokami, tačiau yra du kabliukai – visų pirma, šie kreditai yra suteikiami tik pirmą kartą iš įmonės besiskolinantiems asmenims, o visų antra, gauta nemokama paskola gali stipriai išbrangti, jeigu jūs vėluosite ją grąžinti.
Būtent todėl nemokamos paskolos vertėtų vengti tiems asmenims, kurie nėra tikri, ar sugebės gautas lėšas grąžinti laiku, kaip ir jos negalės gauti tie asmenys, kurie jau iš įmonės skolinosi.
Būdas pritraukti klientų
Kalbant apie pirmą ,,kabliuką“, kodėl nemokamos paskolos yra suteikiamos tik pirmą kartą besiskolinantiems asmenims?
Kalbinami finansinių produktų palyginimo platformos Financer.com Lietuva atstovai sako, jog vadinamos ,,nemokamos“ paskolos yra ne kas kita, kaip gudrus būdas pritraukti naujų ilgalaikių klientų.
Paprastai tariant, kreditoriai yra pasirengę suteikti nemokamą paskolą dėl to, nes jie tikisi, jog nemokamą kreditą gavęs asmuo kitą kartą vėl kreipsis į juos, ir taip bus pritraukta ilgalaikių klientų, nešančių pelną.
Kai nemokama tampa mokama
Antras ,,kabliukas“, į kurį vertėtų atkreipti dėmesį visiems besiskolinantiems asmenims, yra būtinybė laikytis sutarties sąlygų, jei nenorite, jog gauta nemokama paskola stipriai išbrangtų. Tačiau ką tai reiškia realioje situacijoje?
Finansų analitikai atsako, jog visų pirma, vėluojant yra iškart pradedamos taikyti palūkanos bei delspinigiai. Įvertinus tą faktą, jog nemokamus kreditus dažniausiai suteikia greitųjų paskolų bendrovės, akivaizdu, jog taikomos palūkanos bus itin aukštos.
Tačiau ekspertų teigimu, tai nėra blogiausia, kas gali nutikti. Iš tiesų, retais atvejais, skolininko vėlavimo atveju kreditorius gali pareikalauti sumokėti palūkanas ne tik už pavėluotą laikotarpį, bet ir visą paskolos terminą – tai reikštų, jog būsite pasiėmę kreditą pilna kaina.
Būtent dėl šios priežasties paskolų ekspertai sako, jog yra būtina išsiaiškinti visas su paskolos teikimu susijusias sąlygas – net jei manote, jog paskolą grąžinsite laiku, įsigilinkite į sutartyje nurodytas nuobaudas, taikomas vėlavimo atveju, jas įvertinkite, ir tik tada pasirašykite sutartį.
Skolintis, ar nesiskolinti?
Paklausti, ar asmenims nemokamų paskolų vertėtų nebijoti, Financer.com Lietuva atstovai atsako, jog tai priklauso nuo asmens poreikių ir galimybių.
Jų teigimu, jeigu skolinatės pirmą kartą, esate finansiškai stabilūs, bei esate tikri, jog paskolą grąžinsite laiku – nemokamo kreditų nevertėtų bijoti, jis jums gali sutaupyti ne vieną šimtą eurų.
Kita vertus, jeigu jums paskolos prireikė finansinėms problemoms spręsti, ekspertai pataria nemokamo kredito nesirinkti – vėlavimo atveju, jis gali jums ne padėti, o tik sukelti dar didesnių nemalonumų.