Kokie mitai sklando apie išmaniuosius telefonus?

2021-12-10, Pranešimas spaudai

Išmanieji įrenginiai sparčiai tapo mūsų neatsiejama kasdienio gyvenimo dalimi. Jie taip paplito, kad šiuo metu išmaniuosius telefonus galima naudoti ne tik laisvalaikiui, bet ir darbams, todėl net jau po truputį galima atsisakyti tokių priemonių, kaip nešiojami kompiuteriai ar televizoriai. Tiesa, su išmaniųjų telefonų banga atėjo ir gausybė mitų apie šiuos įrenginius - tai kuo gi tikėti?

Telefono bateriją reikia iškrauti iki 0 procentų

Prieš tam tikrą laiką, telefonai turėjo nikelio baterijas. Jos pasižymėdavo tuo, jog veikdavo ilgiau, jei prieš jas įkraudami, pilnai iškraudami iki galo. Tai yra senųjų baterijų savybė prarasti savo maksimalią energetinę vertę, kai baterija yra įkraunama jos pilnai neiškraunant. Tam, kad būtų aiškiau: baterija tarsi prisimena, jei vartotojas ją pradėjo nuolat krauti kol ji pilnai neišsikrovė, tarkime likus 32 procentams (o tai tampa baterijos išsikrovimo riba). Todėl ji ima veikti vis trumpiau, kol galiausiai tampa visai nebenaudojama. Tačiau šiuolaikiniai išmanieji telefonai yra kuriami su kitokio tipo - ličio jonų baterijomis, kurios neturi tos neva atminties.

Būtent dėl šios priežasties visiškai nėra jokio skirtumo, kada krausite ličio baterijas turinčius telefonus. Kaip tik net teigiama, jog šios baterijos veikia geriau, kai yra nuolat pakraunamos, o jų energijos kiekis yra nuo 30 iki 80 procentų. 

Telefonas, kuris turi daugiau megapikselių suteikia gražesnes nuotraukas

Dar tik visai neseniai buvo manyta, jog megapikselių skaičius reiškia, jog bus sukurtos žymiai kokybiškesnės nuotraukos. Tačiau šis teiginys yra mitas, net megapikselių skaičius nurodo - kokio didumo gali būti pati nuotrauka. Na, bet jeigu kadras yra neryškus ir išplaukęs, dydis praranda prasmę, nes nuotrauka atrodys prastai. 

Nuotraukos kokybei yra svarbesni kiti kameros parametrai, kaip objektyvo ir sensoriaus kokybė. Taip pat HDR ir vaizdo apdorojimo galimybės. Šie elementai padeda sukurti sodresnį ir ryškesnį vaizdą. Nuotraukos dydis kokybei gali turėti įtakos tik tada, kad dideles nuotraukas yra lengviau apkirpti, mažinti ir redaguoti neprarandant jų kokybės. Tačiau dabartiniai išmanieji telefonai yra ant tiek ištobulinti, kad geba apdoroti didelio masto nuotraukas.

Svarbiausia, ko tikrai nereikėtų pamiršti, tai išmaniojo telefono apsaugos - dėkliukai telefonams ir apsauginiai stikliukai, kurie padeda apsaugoti ne tik telefono korpusą ir ekraną, bet ir pačius kameros lęšius! O tam, kad užtikrintumėte bet kokio Jūsų telefono gamintojo ir modelio įrenginį, rekomenduojama juo pasirūpinti užsukus į TavoTel.

Lėktuve privaloma išjungti telefoną

Skrisdami lėktuvu galite nuolat išgirsti įspėjimą, kuriame sakoma, jog savuose telefonuose reikia įjungti skrydžio režimą. Kodėl gi taip yra sakoma? Atsakymų gali būti įvairiausių, tačiau pagrindinis yra toks, jog netrukdytumėte lėktuvo navigacijoms bei kitų prietaisų darbui.

„Wi-Fi“ ar „Bluetooth“ ryšys yra per silpnas, kad sugebėtų trukdyti lėktuvo ryšio režimams. O pastarosios yra per daug išmanios, kad negalėtų susitvarkyti su kitų ryšių įtaka. Tai tikrai nebūtų pavojinga ar kokia tai nors kritinė situacija, tačiau įtakos lėktuvo prietaisams žinoma, kad gali turėti.

Įsijungti skrydžio režimą yra prašoma ir todėl, nes lėktuvuose įmontuoti specialūs telefonai, per kuriuos girdime informaciją iš piloto ar jo įgulos. Jeigu šalia šių specialių telefonų bus sudėti įjungti išmanieji telefonai su veikiančiu ryšiu, gali sukurti tokį garsą, kaip išgirstume per kompiuterio kolonėlę, kai šalia jos guli išmanusis įrenginys. Tai tikrai nekelia pavojaus jūsų gyvybei, bet gali erzinti kitus keleivius ir trukdyti visos įgulos darbui, todėl tam, kad apsisaugotų nuo tokių nemalonumu, visada prašoma įsijungti skrydžio režimą.


Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
Apklausa
Už ką balsuotumėte?