Jaunieji šilutiškiai pasireiškė olimpinių vilčių varžybose Šiauliuose

2021-12-15, R. D. Mažutis
Šilutės sporto mokyklos lengvosios atletikos olimpinių vilčių penketukas, pasižymėjęs Šiauliuose (iš kairės): šuolio į tolį sidabro medalio laimėtojas Regimantas Leikus, 1 000 metrų bėgimo čempionai Andrėja Šimkutė ir Kostas Būdvytis, 60 metrų barjerinio bėgimo bronzos medalininkė Agnė Naruševičiūtė ir to paties bėgimo čempionas Rokas Mačiulaitis.
Lietuvos vaikų (13 metų ir jaunesnių) rajonų grupės lengvosios atletikos olimpinių vilčių čempionate Šiaulių manieže čempionų titulus pelnė trys Šilutės sporto mokyklos auklėtiniai: Andrėja Šimkutė ir Kostas Budvytis finišavo pirmi bėgdami 1 000 metrų, Rokas Mačiulaitis laimėjo 60 metrų barjerinį bėgimą,  Regimantas Leikus iškovojo sidabro medalį šuolio į tolį varžybose, o Agnė Naruševičiūtė, bėgusi 60 metrų barjerinį bėgimą, liko trečia (trenerė Lina Leikuvienė).

Olimpinių vilčių peržiūra vyko Šiauliuose lapkričio 26 dieną. Šiose varžybose komandiniai rezultatai nevedami. Rajonų treneriams svarbu išugdyti prizininkų, teikiančių gražių vilčių savo bei šalies sportinei ateičiai. Šiaulių manieže jėgas išmėgino Šilutės sporto mokyklos trenerių S. Oželio, A. Urmulevičiaus, L. Leikuvienės auklėtiniai, taip pat Pagėgių savivaldybės trenerių A. Jankantienės, A. Musvydo jaunieji lengvosios atletikos mėgėjai. Konkuruojančiųjų netrūko, daugelis siekė, kiek įmanoma, išspausti iš savęs viską. Kas patenkinti startais, kas nelabai, bet kiekvienos varžybos grūdina, parodo, kur pirmaujama, kur atsiliekama, ką teks tobulinti.

60 metrų barjerinio bėgimo čempionu tarp berniukų tapo pamariškis Rokas Mačiulaitis, įveikęs distanciją per 10,27 sek. Tarp mergaičių trečią rezultatą parodė šilutiškė Agnė Naruševičiūtė. Jos laikas – 11,75 sek. Ir 13-metis Rokas, ir 11-metė Agnė įvykdė I jaunių atskyrio rezultatus. Skamba perspektyviai. Trenerę L. Leikuvienę nudžiugino 1000 metrų bėgikai 12-metė Andrėja Šimkutė bei metais vyresnis Kostas Budvytis. Abu atbėgo pirmi. Andrėjos laikas – 3:35,61 min., Kosto – 3:22,73 min. Du čempionai! Penktą vietą tarp berniukų užėmė Pagėgių atstovas, 12-metis Danielius Puodžiūnas – 3:34,94 min.  (trenerė A. Jankantienė). 11-metis šilutiškis Mantas Budrikas finišavo septintas – 3:36,14, jo treniruočių draugas Emilijus Maziliauskas tenkinosi 14 vieta.

60 metrų berniukų bėgimą laimėjo Eimantas Puidokas (Šakių r.) – 8,03 sek. (treneris A. Ulinskas). Šilutiškis Paulius Gužauskas (treneris S. Oželis) ir pagėgiškis Nojus Girčius (trenerė A. Jankantienė) buvo jaunesni už varžovus ir užėmė 15-16 vietas. 200 metrų bėgime mūsų rajono atstovai Donatas Šimašius (treneris S. Oželis) ir Arūnė Bendžiūtė (treneris A. Urmulevičius) užėmė 5-8 vietas. Jų laikas – 30,33 sek. ir 31,95 sek. Pagėgiškiai Erikas Merkelis liko devintas, Urtė Kalnaitytė – 23 vieta (trenerė A. Jankantienė). Tarp berniukų, bėgusių 600 metrų šilutiškis Kristupas Meilė finišavo devintas (treneris S. Oželis) – 2:17,47 min., Elinga Simaitytė tą pačią distanciją įveikė per 2:08,96 min. , 12 vieta, Uršulė Nausėdaitė tenkinosi 20-a vieta (trenerė L. Leikuvienė). Pagėgiškė Luka Lukošiūtė atbėgo vienuolikta – 2:08,55 min. (trenerė A. Jankantienė).

Šuolio į tolį varžybose šilutiškis Regimantas Leikus nušoko 5,07 metro – antra vieta (trenerė L. Leikuvienė). Penktą vietą užėmė pagėgiškis Eimantas Žiogas – 4,22 metro (trenerė A. Jankantienė). Šilutės sporto mokyklos trenerio A. Urmulevičiaus auklėtinis Mindaugas Urmulevičius užėmė 9-ą vietą. Jam tik 11 metų, nušoko 3,93 m. Tarp mergaičių pagėgiškė Paulina Vilkytė užėmė 21 vietą – 3,27 m. Šuolio į aukštį varžybose pagėgiškiai Julija Rindokaitė ir Julius Urbonas užėmė 7-8 vietas – 1,15 ir 1,25 m. (trenerė A. Jankantienė). 2 kg rutulio stūmimo varžybose Pagėgių sportininkė Emilija Mikulskytė įrankį nustūmė 7,97 metro – 13 vieta (treneris A. Musvydas).