Iš kokių medžiagų gaminamos duoninės ir pjaustymo lentelės?

2021-12-27, Pranešimas spaudai

Duoninėmis ir pjaustymo lentelėmis naudojamės praktiškai kasdien. Iš ko pagamintos šios virtuvės pagalbininkės ir ką apie jas turėtume žinoti?

Iš kokių medžiagų yra gaminamos duoninės?

Duoninėms gaminti yra naudojamas plastikas, mediena, keramika ir nerūdijantis plienas. Iš plastiko pagamintos duoninės yra gana pigios, lengvos ir suteikiančios galimybę matyti duonos būklę ir kiekį, neatidarant duoninės dangčio. Iš medienos pagamintos duoninės puikiai tiks žmonėms, kurie palaiko tvarumo idėją. Iš medienos pagamintos duoninės lengvai valomos, talpios, sudaro sąlygas duonai ir jos gaminiams ilgiau išlikti šviežesniems, tačiau jos sugeria kvapus. Keraminės duoninės yra itin unikalus sprendimas. Tokios duoninės sunkios, tačiau elegantiškos, malonios faktūros, o juose laikomi duonos gaminiai ilgiau išlaiko skonį ir tinkamą drėgmės lygį. Nerūdijančio plieno duoninės pasižymi moderniu, minimalistiniu dizainu, tvirtumu, atsparumu drėgmei. Jas itin paprasta prižiūrėti ir jos nesugeria kvapų. Daug žmonių puikias duonines įsigijo „Gerduvoje“. Šioje parduotuvėje ir jūs rasite įvairiausių duoninių savo namams.

Į ką atkreipti dėmesį, renkantis duoninę?

Nesvarbu, iš kokios medžiagos pagamintą duoninę išsirinksite, visada atkreipkite dėmesį, ar jūsų pasirinktas duonos gaminys yra ne tik gražus, stilingas, bet ir funkcionalus. Geros duoninės konstrukcijoje yra angelės, užtikrinančios duonos ventiliaciją, o durelės tvirtai „įkabintos“, nekrentančios ir užsidarančios tyliai. Tyliai užsidaro tos duoninės, kuriuose yra integruotas magnetas ir specialios apsaugos nuo dangčio smūgių bei garsų.

Iš ko gaminamos pjaustymo lentelės?

Pjaustymo lentelės yra gaminamos iš bambuko, kitos medienos, plastiko, stiklo ir marmuro. Iš bambuko pagamintos pjaustymo lentelės yra ekologiškos, joms pagaminti nėra naudojami jokie chemikalai, todėl jos yra „draugiškos“ žmogaus sveikatai. Bambukas, kaip medžiaga, pasižymi tuo, kad yra labai tvirtas, nesugeriantis skysčių iš aplinkos. Tokiomis pat savybėmis pasižymi ir iš jo pagamintos pjaustymo lentelės. Iš kitos medienos pagamintos pjaustymo lentelės yra minkštos, todėl nekenkia peilių ašmenims. Atspariausios įpjovimams yra iš buko ir klevo medienos pagamintos pjaustymo lentelės. Medinių pjaustymo lentelių negalima plauti indaplovėje. Plastikinės pjaustymo lentelės gali būti plaunamos indaplovėje. Šios pjaustymo lentelės gali turėti keičiamus pagrindus, skirtus skirtingiems maisto produktams: raudonas pagrindas yra skirtas mėsai pjaustyti, mėlynas pagrindas – žuviai pjaustyti, žalias pagrindas – daržovėms pjaustyti, o baltas – duonai. Iš marmuro ir stiklo pagamintos pjaustymo lentelės yra labai kietos, todėl gali pakenkti peilių ašmenims. Iš šių medžiagų pagamintos lentelės neturi jokių porų, į jas neįsiskverbia nešvarumai ir jas galima plauti indaplovėje. Įvairiausių pjaustymo lentelių rasite paspaudę šią nuorodą https://gerduva.lt/maisto-ruosa/peiliai/pjaustymo-lenteles.

Ką verta atlikti prieš pradedant naudoti pjaustymo lentelę?

Prieš pradedant naudoti naują pjaustymo lentelę, būtina ją nuplauti ir nusausinti. Medines lenteles patartina paruošti, įtrinant jas maisto gaminimui naudojamu aliejumi. Specialistai pataria padengti aliejumi abi lentelės puses maždaug 3–4 sluoksniais, kaskart ištepus lentelę, paliekant ją džiūti bent 30 minučių laikotarpiui. Lentelė aliejumi padengiama, tapšnojant lentelę kempinėle, išmirkyta aliejuje.

Pjaustymo lentelių priežiūra

Tam, kad pjaustymo lentelė ilgiau tarnautų, būtina ją tinkamai prižiūrėti. Gamintojas visada nurodo, jeigu pjaustymo lentelę galima plauti indaplovėje, tačiau, vis dėlto, dauguma jų yra plaunamos rankomis. Tiesa, specialistai rekomenduoja visas pjaustymo lenteles (net ir tas, kurių gamintojas leidžia jas plauti indaplovėse) plauti rankomis. Pažymėtina, kad geriausiai pjaustymo lenteles plauti po tekančiu šiltu vandeniu, naudojant natūralius ploviklius ir švelniai šveičiant. Pjaustymo lentelių nedera ilgą laiką palikti neplautų ar išteptų sunkiai nuvalomomis priemonėmis.


Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!