Karolis Pundinas čempioniškai žaidė su brolio rakete

2022-01-13

Koventrio universiteto (Anglija) trečiakursis traksėdiškis Karolis Pundinas, grįžęs atostogų į gimtinę, laimėjo Šilutės rajono asmenines stalo teniso pirmenybes žaisdamas su neištyrinėtu ginklu – brolio rakete. Nepaisant to įveikė visus varžovus. Antrą vietą užėmė Jonas Piekautas, su kaupu apgynęs veteranų garbę, trečiu prizininku tapo traksėdiškis moksleivis Lukas Raugevičius, nesiruošęs čempionatui, nes daugiau laiko skyrė mokymuisi.

Asmeninės pirmenybės surengtos gruodžio 18 dieną Šilutėje, Vilų g. 13, sporto salėje. Organizatorius – stalo teniso klubo „Varmas“ prezidentas J. Piekautas, vyr. teisėjas – J. Čimkus. Dalyvių – 16. Iš Šilutės, Traksėdžių, Pašyšių, Usėnų. Dar 13 mažosios raketės mėgėjų praleido čempionatą. Iš jų bent penki (rusniškiai D. Kairys, pernykštis čempionas, stalo teniso treneris A. Silius, pastarojo auklėtiniai šilutiškiai M. Deveikis, R. Damulis bei veteranas A. M. Šaulys) būtų kandidatavę į prizininkus. Kas sutrukdė? Kas nesveikavo, kam neįtiko pirmenybių data, ką nepaleido asmeniniai reikalai ar namų rūpesčiai. Anot J. Piekauto, pamario krašto asmeninės pirmenybės buvo numatytos kovo mėnesį, bet pandemija ir to pasėkoje kilę draudimai sumaišė visus planus. Langas varžyboms rastas tik metų gale.

Pirmas etapas – varžybos grupėse

Dalyviai buvo suskirstyti į 4 grupes (A, B, C, D) po 4 stalo tenisininkus. Grupių nugalėtojai ir antrų vietų laimėtojai sudarė finalinį aštuntuką, likusieji tęsė kovą dėl 9-16 vietų. Kovota ratų sistema, įskaitant susitikimą grupės varžybose. Tad dalyviai sužaidė po 9 partijas, bet ne visi, nes 5 sportininkai antros pirmenybių dalies nebaigė net nepaaiškinę kodėl. Tiesa, vienas dalyvis nurodė pateisinamą priežastį: pasitempė rankos raumenį.

A grupės varžybose pirmas buvo sporto mokyklos auklėtinis T. Venckus, nugalėjęs net būsimą trečios vietos laimėtoją L. Raugevičių – 3:0. Tokiu pat rezultatu jis įveikė A. Budriką ir treniruočių draugą D. Motieką. Pastarieji užėmė 3-4 vietas. Antras liko L. Raugevičius. Tarp B grupės dalyvių į finalą iškopė K. Pundinas, pralaimėjęs tik vieną setą V. Anuškevičiui, o kitus varžovus sutriuškino. V. Anuškevičius, įveikęs aukštesnio reitingo L. Li Čin Chai, sukūrė staigmeną, bet į finalą neprasiveržė dėl grupėje susiklosčiusių peripetijų, vertų kritiško aptarimo. Antras liko G. Milkintas, įveikęs V. Anuškevičių rezultatu 3:1.

Grupėje C netikėtai karaliavo veteranas Z. Šikšnius, triumfavęs net prieš gerokai galingiau žaidžiantį sporto mokyklos auklėtinį V. Tubutį. Pastarasis liko antras. Trečią vietą užėmė D. Lomsargis, ketvirtą – E. Jucius. Tarp D grupės žaidėjų tris pergales nuskynė J. Piekautas, vienodu rezultatu 3:0 nugalėjęs K. Pundino trylikametį brolį Ernestą, R. Kavaliauską ir V. Agintą. Pastarasis užėmė antrą vietą, trečias liko E. Pundinas, ketvirtas – R. Kavaliauskas.

Finalas – ne be staigmenų

Tarp pirmojo aštuntuko stalo tenisininkų toliau pergalingai žaidė būsimasis Koventrio universiteto bakalauras, plataus profilio sporto specialistas, 21-erių K. Pundinas, varžovams atidavęs tik 2 setus. Baigęs studijas Karolis kuriam laikui ketina likti Anglijoje, siekti magistro laipsnio. Sprendimus lems gyvenimo aplinkybės.

Šilutės rajono asmeninėse stalo teniso pirmenybėse žaidė su brolio rakete, nes savo paliko Koventryje. Sunkesnę partiją turėjo finale kovodamas su J. Piekautu, kurį įveikė rezultatu 3:1. K. Pundinas, žaisdamas su ne savo rakete, neskubėjo forsuoti situacijų, momentais buvo atsargus, rinkosi pavienius stiprius smūgius. Žodžiu, elgėsi kaip šachmatininkas. Tai pasiteisino - tapo Šilutės rajono čempionu, beje, daugkartiniu.

Antro prizo savininkas – senjoras J. Piekautas, puolėjas, užklumpantis varžovus topsais ir smūgiais kaire raketės puse dengta plačiais „dantukais“. Trečią vietą užėmė gynėjas, kombinacinio žaidimo stiliaus atstovas L. Raugevičius. Lukas ilgai nebesitreniravo, sugrįžo į varžybas po pauzės, gerindamas žaidimą kas partiją. Lemiamoje dvikovoje dėl trečios vietos jis nugalėjo veteraną, kombinatorių Z. Šikšnių -3:1. Z. Šikšniaus žaidimo finale neiššifravo pajėgūs sporto mokyklos auklėtiniai T. Venckus ir V. Tubutis. Jų treneriui bus apie ką pakalbėti, nes nei Titas, nei Valdas, žaisdami su Z. Šikšniumi, nesugebėjo pasirinkti teisingos taktikos ir buvo pergudrauti lėtesnio varžovo. Z. Šikšnius užėmė ketvirtą vietą, aplenkęs V. Agintą, T. Venckų, V. Tubutį ir G. Milkintą.

Tarp žaidėjų, kovojusių dėl 9-16 vietų, pasižymėjo sporto mokyklos auklėtinis, trylikametis Ernestas Pundinas, laimėjęs visas 6 partijas. Jis liko devintas. 10-16 vietas užėmė: D. Lomsargis, R. Kavaliauskas, E. Jucius, V. Anuškevičius, A. Budrikas, L. Li Čin Chai, D. Motieka.