Dažniausios klaidos, kurias daro tėvai pirkdami čiužinį vaikui
Rasti tinkamą čiužinį vaikui paprasta, kai žinai, kokių klaidų reikėtų vengti. O jų yra visai nemažai. Čiužinys, kuris jūsų vaikui atrodo nepatogus, gali lemti prastą miego kokybę ir turėti neigiamos įtakos mažojo augimui bei vystymuisi. Štai kodėl tokį pirkinį reikėtų rinktis itin atidžiai. Tam, kad naujas vaiko čiužinys nenuviltų, plačiau aptarsime dažniausiai pasitaikančias klaidas, daromas jį renkantis.
Pasirenkamas per minkštas čiužinys
Kūdikiams reikia pakankamai kieto čiužinio. Suaugusiesiems toks paviršius gali pasirodyti nepatogus, tačiau iš tikrųjų jis skirtas gerai vaiko sveikatai. Jei kūdikis guli ant minkštos patalynės arba ant minkštų paviršių (pavyzdžiui, tėvų lovos ar sofos), jie gali įdubti ir apgaubti mažylio galvą. Tai padidinti tikimybę, kad kūdikis kvėpuos savo iškvėptu oru, o tai nėra gerai. Tokie paviršiai taip pat gali padidinti uždusimo riziką, jei mažylis apsiverstu veidu žemyn į čiužinį, sofą ar kitą minkštą paviršių.
Vyresniems vaikučiams irgi reikia pakankamai kieto miego pagrindo. Vaikiški čiužiniai turėtų būti pakankamai kieti, kad padėtų išvengti nugaros problemų. Per minkštas miego pagrindas gali turėti neigiamos įtakos stuburui ir netgi lemti jo iškrypimą. Tik tada, kai vaikas tampa paauglys, jis gali išbandyti minkštesnius čiužinius. Paprastai geriausia, kad jis pats parduotuvėje išbandytų kelių skirtingų tipų čiužinius ir sužinotų, koks pagrindas jam tinka.
Neatsižvelgiama į miego temperatūrą
Skirtingiems žmonėms būdinga skirtinga temperatūrą, kurią kūnas palaiko miego metu. Štai kodėl kai kurie atsibunda vidury nakties, nes jiems per vėsu, tačiau miegančiam šalia tokia miego aplinka buvo tinkama ir komfortiška. Taigi prieš pirkdami čiužinį paklauskite vaiko, ar jam arba jai miego metu nėra per šilta ar per šalta. Tai turėtų padėti suprasti, kokio tipo gaminiams turėtumėte teikti pirmenybę. Pavyzdžiui, tiems, kurių miego temperatūra aukšta, geriau vengti poliuretano, nes medžiaga linkusi sugerti šilumą.
Čiužinys renkamas be vaiko
Komfortas yra labai subjektyvus, todėl tai, kas jums yra pakankamai patogu, gali netikti jūsų vaikui. Geriausia, kad mažasis pats išbandytų skirtingus čiužinius parduotuvėje. Vaikai paprastai nėra didžiuliai netikėtumų gerbėjai, o naujos lovos sukelto šoko gali pakakti, kad jiems būtų neramu kelias dienas. Taigi kodėl gi mažųjų neįtraukus į rinkimosi procesą? Išbandykite čiužinius parduotuvėje drauge, kad vaikui šis būtų patogus ir patiktų. Tam, kad procesas taptų smagesnis, kartu paieškokite ir spalvingos patalynės.
Nepriklausomai nuo to, kokį čiužinį pasirinksite savo mažajam, svarbu atsiminti priežastį, kodėl jį įsigijote. Miego trūkumas gali turėti įvairių neigiamų pasekmių: paskatinti vaikų nutukimą, lemti imuninės sistemos susilpnėjimą ir suprastėjusius pasiekimus mokykloje. Geras miegas ypač svarbus augančiam organizmui, tad čiužinius rinkitės atidžiai.