Šilutės ligoninėje laukiami visi pacientai: kada reikalingas PGR testas?

2022-03-08, Šilutės ligoninės administracijos informacija
Pacientai, atvykstantys į Šilutės ligoninę planiniam stacionariniam gydymui, privalo turėti COVID-19 testą.
Pacientai, atvykstantys į Šilutės ligoninę planiniam stacionariniam gydymui, privalo turėti COVID-19 testą.
Nors pandeminė COVID-19 situacija tęsiasi, Šilutės ligoninėje teikiamos visos asmens sveikatos priežiūros paslaugos, visi pacientai laukiami. Tačiau, ką svarbu žinoti prieš pasilankant gydymo įstaigoje? Kada reikia atsilikti PGR testą? Kokias apsaugos priemones dėvėti? Ar galima lankyti pacientus?

Stacionarinės paslaugos

Pacientai, atvykstantys į Šilutės ligoninę planiniam stacionariniam gydymui, privalo turėti COVID-19 testą, atliktą PGR metodu ir ne anksčiau, kaip prieš 72 val. iki planinės hospitalizacijos. Testas gali būti atliekamas savo savivaldybės mobiliajame punkte, į mobilųjį punktą pacientas registruojasi pats elektroniniu būdu adresu www.1808.lt užpildydamas elektroninę registracijos formą (gali užregistruoti ir kitas asmuo).

Būtinoji pagalba

Atvykus į Šilutės ligoninę dėl būtinosios pagalbos, COVID-19 testas, atliktas PGR metodu yra nebūtinas. Jeigu bus poreikis, medicinos personalas jums atliks greitąjį antigenų testą. Vaikai dėl būtinosios pagalbos konsultuojami Vaikų ligų skyriaus priėmimo kambaryje (trečiojo korpuso II aukšte). Patekimas į Vaikų ligų skyrių pro Reanimacijos ir intensyvios terapijos skyriaus įėjimą. Atvykus prie įėjimo ir paskambinus nurodytu Vaikų ligų skyriaus skambučiu, pacientus pasitiks skyriaus darbuotojai. Iškilus klausimams skambinkite telefonu 8 441 610 42.

Suaugusieji dėl būtinosios pagalbos konsultuojami II korpuso pirmajame aukšte.

Ambulatorinės paslaugos

Endoskopijos, spirometrijos (planinės invazinės ir (ar) intervencinės diagnostinės procedūros), atliekamos tik tiems pacientams, kurie iki procedūros likus ne daugiau kaip 72 val. yra pasidarę COVID-19 testą, atliktą PGR metodu ir yra gavę neigiamą tyrimo atsakymą.

Lankantis pas kitus gydytojus specialistus Konsultacinėje poliklinikoje, COVID-19 testai yra nebūtini, tačiau gydymo įstaigoje nerekomenduojama lankytis, jaučiant peršalimo simptomus (slogą, gerklės skausmą, pakilusią kūno temperatūra ir kt.).

Lankantis Konsultacinėje poliklinikoje patartiną dėvėti respiratorių be vožtuvo.

Pagalba dėl COVID-19

Jeigu jums patvirtinta COVID-19 liga, visų pirma reikia konsultuotis su savo šeimos gydytoju, karščiuojant temperatūrą mušti tam skirtais vaistais. Jeigu pasijutote blogai, pradėjo trūkti oro, atsirado dusulys ar kiti ryškesni COVID-19 simptomai, reikia kviesti greitąją medicinos pagalbą. Atvykę medikai, kurie specialiai tam pasiruošę, jūsų būklę įvertins objektyviai ir jeigu bus poreikis, atveš į COVID-19 skyrių.

Pacientų lankymas

Tęsiantis nepalankiai epidemiologinei situacijai, su gydančio gydytojo leidimu leidžiama lankyti tik terminalinės sveikatos būklės (kraštutinai sunkios) pacientus ir pacientus iki 14 metų.

Asmuo, atvykęs lankyti pacientų turi pateikti (atspausdintą arba išsaugotą skaitmeniniu formatu, arba tiesiogiai prisijungęs prie esveikata.lt) vieną iš šių dokumentų:

vakcinacijos COVID-19 (koronaviruso infekcijos) vakcina pagal pilną skiepijimo schemą faktą patvirtinantį įrašą;

teigiamo laboratorinio tyrimo IgG antikūnų rezultatų (duomenų) protokolą (galioja 60 dienų);

neigiamo SARS-CoV-2 PGR tyrimo arba greitojo SARS-CoV-2 antigeno testo rezultatų (duomenų) protokolą (galioja 72 val.);

kartu su vienu iš minėtų dokumentų pateikti ir asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą.

Ligoninėje besigydantį pacientą vienu metu gali lankyti tik vienas žmogus.

 


Straipsnio komentarai

Ne ligoninė, o budelių įstaiga2022-03-15
Trumpai aprašysiu, ką neseniai teko mums patirti su šita, ale ligonine. Artimas šeimos asmuo gulėje 3 savaites šioje įstaigoje. Buvo pritvirtas visą laiką prie lovos. Jokios gimnastikos, jokio judėjimo jau nekalbant apie išvežimą į gryną lauką, nebuvo suteikta. Buvo pumpuojamas daugybe įvairiausių vaistų, nuo kurių sveika ir stipri širdis plyšo. Žmogus mirė. Visas kūnas buvo nusėtas mėlynėmis - nugara, pilvas, pečiai, rankos buvo nusėtos didelėmis mėlynėmis - žmogus buvo daužomas ir mušamas ligoninėje, nors buvo pritvirtintas su diržais prie lovos. Galvažudžių iršta, kitaip šios įstaigos negaliu pavadinti. Šią istoriją dar išgirs visa respublika, nes po gedulo imsiuos visų įmanomų priemonių, kad jie gautų užsidirbtą atlygį. Komentaras patinka Komentaras nepatinka