Kokią galią turi muzikos garsai?

2022-04-11, Pranešimas spaudai

Muzikos terapija yra vienas iš būdų, kaip padėti žmogui vėl sugrįžti į save. Muzika, kaip gydymo priemonė pradėta naudoti dar senovės Egipte, Romoje ir Graikijoje, tačiau, kaip profesinė veikla, muzikos terapija atsirado XX amžiaus antroje pusėje. Pirmieji muzikos terapijos pacientai buvo amerikiečių kariškiai, kurie turėjo daug fizinių bei emocinių sutrikimų.

Muzikos terapija - kas tai?

Muzikos terapija, tai moksliškai pagrįsta profesinė praktika, kuri naudojama palaikyti žmones, kurie siekia pagerinti savo sveikatą, bendrą savijautą ir funkcionavimą. Garso terapijos instrumentai - priemonės su kuriomis kuriama muzikos terapija. Skirtumas, tarp muzikinio išsilavinimo ir pramogos toks, kad koncentruojamas visas dėmesys į sveikatos gerinimą, orientuojamasi į bet kokio amžiaus ir gebėjimų žmonėms.

Muzikos terapijos specialistai, dirba ligoninėse, slaugos namuose, įvairiose bendruomenėse, mokyklose ir pagal individualias programas, kurios skirtos konkretiems poreikiams gydyti/padėti. Savo darbe, muzikos terapijos specialistai, naudoja vis skirtingus metodus: rašo dainas kartu su pacientais, groja įvairiais instrumentais, šoka, dainuoja, klausosi dainų/muzikos įrašų.

Kokią įtaką muzika turi žmogaus nuotaikai?

Muzikos viena iš pagrindinių savybių - gebėti pakelti nuotaiką. Šis reiškinys yra siejamas su įvairių cheminių medžiagų išsiskyrimu kiekvieno žmogaus smegenyse. Endorfinai, kurie išsiskiria muzikuojant arba klausantis muzikos, padeda malšinti skausmą. Dopaminas - sukelia energijos antplūdį bei suteikia optimizmo. Kai muzikos yra klausomasi ar muzikuojama grupėje, šis poveikis tik dar labiau sustiprėja, nes smegenyse pasigamina oksitocinas, kuris reikalingas stiprinti savęs pasitikėjimo jausmą. Taigi, muzika geba įgalinti neverbalinę ir emocinę saviraišką, didinti savigarbos jausmą, suteikti pasitikėjimo savimi ir motyvacijos džiaugtis gyvenimu.

Muzikos ryšys su vaikais ir paaugliais

Vaikų ligoninėse muzikos terapija labai dažnai naudojama tam, kad kontroliuotų jų patiriama skausmą bei nerimo procedūrų metu. Vaikai, kurie turi protinių ir fizinių sutrikimų, muzika padeda siekti išsilavinimo tikslų, vysto jų motoriką, stimuliuoja pažintinę funkciją, judrumą, orientaciją.
Paaugliai, muzikos klausymui skiria išties nemažai laiko. Muzikos terapijos specialistai, muzikos pagalba padeda paaugliams išspręsti juos užgulusias problemas ir net panaikinti susidariusias psichines sveikatos problemas.  


Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!