FK „Šilutė“ tikslas – išsikovoti vietą II lygos pajėgiausiųjų komandų dešimtuke

2022-04-13
Atkaklių rungtynių Tauragėje momentas: kas bėga, kas klumpa. FK „Tauras“ (dryžuoti marškinėliai) prieš FK „Šilutė“ (žali marškinėliai).
FK „Šilutė“ komanda (treneris Svajūnas Česnulis) balandžio 2-ą Tauragėje, kur futbolas labiau mėgstamas ir turi gilesnes tradicijas nei krepšinis, nugalėjo FK „Tauras“ (treneris Darius Stažys) – 3:1. Įvarčius į aikštės šeimininkų vartus įpliekė puolėjas Gvidas Juška, gynėjas Arvydas Miklovis ir saugas Donatas Surblys. „Šilutė“ pergale pradėjo Lietuvos futbolo federacijos II lygos pirmenybes.

„Šilutė“ 2022-ųjų metų sezonui kryptingai ruošėsi nuo vasario. Kovo mėnesį žaistos trejos kontrolinės rungtynės. Iškovotos dvi pergalės, patirtas vienas pralaimėjimas. Komandos sudėtis, palyginti su praėjusiu sezonu, pakito, bet ne žymiai. Gaila, bet dėl traumų užbaigė karjerą komandos lyderiai Evaldas Užkuraitis ir Darius Paldauskas. Jų meistriškumas, patirtis būtų labai pravertę.

„Šilutė“ – jaunimo ir patyrusių žaidėjų lydinys. Stengiamasi išlaikyti balansą. Integruoti jaunus futbolininkus į komandą, duoti šansą jiems parodyti save II lygos pirmenybėse – taip apie savo uždavinį kalba treneris S. Česnulis. Kovo pabaigoje septyniolikmečių komandų turnyre Telšiuose šilutiškiai užėmė pirmą vietą. Vienodu rezultatu 3:0 įveiktos Telšių ir Klaipėdos komandos, lygiosiomis 1:1 sužaista su Šiaulių bendraamžiais.

Šilutiškių debiutantas Vladimir Vistunov per trejas rungtynes įmušė 5 įvarčius. Tai nuteikia optimistiškai. Šalies II lygos pirmenybėse kiekvienoje komandoje per rungtynes į aikštę turi išbėgti du 19-21 metų žaidėjai. Treneriams bet kada leidžiama įjungti į pagrindinę sudėtį be atskiros registracijos jaunimą. Šilutės futbolui pamainos badas negresia.

II lygoje – 18 komandų

II lygos pirmenybės startavo balandžio 2-3 dienomis. Po 1-ojo rato komandos pasidalins pagal pajėgumą į dvi dalis: dešimtukas ir aštuntukas. Komandų rikiuotė po pirmo turo: Vilniaus „Viltis“ – 3 taškai, Joniškio FK „Saned“ – 3 tšk., Širvintų FK „Transvest“ – 3 tšk., FK „Šilutė“ – 3 tšk., Kauno FM „Fortūna“ – 3 tšk., Vilniaus FK „Žalgiris C“ – 3 tšk., FK „Jonava B“ – 1 tšk., Utenos FK „Utenis“ – 1 tšk., Telšių FC „Džiugas B“ – 1 tšk., Kybartų FK „Sveikata“ – 1 tšk., Kauno „Žalgiris B“ – 0 tšk., TSK „Radviliškis“ – 0 tšk., Alytaus DFK „Dainava B“ – 0 tšk., Klaipėdos FM – 0 tšk., Marijampolės FK „Sūduva B“ – 0 tšk., Kauno r. „Hegelmann Litauen B“ – 0 tšk., Tauragės FK „Tauras“ – 0 tšk., Vilniaus „Ateitis“ – 0 tšk.

„Šilutės“ ekipos tikslas – vieta dešimtuke suteiktų teisę varžytis su stipresnėmis komandomis ir taip kelti savo meistriškumo lygį.

Prieš „Taurą“ ir vėją ...

Tauragėje „Šilutės“ komanda žaidė dirbtinės dangos aikštėje. Gal „Taurui“ buvo netikėta, kad svečiai juos spaudė. Trenerio S. Česnulio pasirinkta taktika davė vaisių: 30-ą žaidimo minutę įvartį pelnė į komandą sugrįžęs G. Juška, o 41-ą minutę pasižymėjo A. Miklovis, padvigubinęs rezultatą įmušdamas įvartį galva po pakelto kampinio. Tokiu rezultatu baigėsi pirmas kėlinys.

Po pertraukos tauragiškių treneris D. Stažys atliko kelis futbolininkų keitimus. „Tauras“ vylėsi išsigelbėti. Tauragiškiai – kovingi vyrukai. Anot pamariškių trenerio S. Česnulio, ten niekam nebus lengva. Trečią įvartį šilutiškiai įmušė po kontratakos. Įvarčio autorius – Donatas Surblys.

Aikštės šeimininkai nepalūžo, stengėsi iš paskutiniųjų. Ir jiems pasisekė „sušlapinti“ rezultatą – 1:3. Įvartį į svečių vartus įpūtė stiprus vėjas, pasitvėręs šilutiškių gynėjo vartininkui paridentą kamuolį. Neįtikėtina, bet taip atsitiko artėjant rungtynėms į pabaigą. Vis tik daugiau pasiekti tauragiškiai nepajėgė. Pergalę išsivežė „Šilutė“. Šilutiškių treneris S. Česnulis sakė, jog didžiąją laiko dalį jie kontroliavo rungtynes. Jis pažymėjo, kad „Šilutės“ vyresnio amžiaus žaidėjų meistriškumas buvo aukštesnis nei aikštės šeimininkų. Šilutiškių futbolininkų patirtis šiose rungtynėse tapo pergalės svertu.

„Šilutės“ garbę Tauragėje gynė: Vadim Trefilov (vartininkas), gynėjai Laurynas Bauža, Tomas Čeliauskas, Karolis Inta, Arvydas Miklovis, Giedrius Ratkus, Deividas Puodžiūnas, Aivaras Lukošius, saugai Donatas Surblys, Tomas Vitkauskas, puolėjai Algimantas Bačanskis, Gvidas Juška. Po žaidėjų keitimų antrame kėlinyje dar žaidė Martynas Vekteris (saugas) ir Nojus Šidlauskas (gynėjas).

Balandžio 9 dieną „Šilutė“ 13 valandą savo vejoje žais su Kauno FM „Fortūna“. Kauniečiai 1-ojo turo rungtynėse namuose nugalėjo Alytaus DFK „Dainava B“ – 2:1. „Fortūna“ šį sezoną pasipildė aukščiausios lygos žaidėjais ir pastebimai sustiprėjo.