„Garažiukas – Kaminukas 2022“: Klaipėdos aplinkosaugininkai pabrėžia teisėtai vykdomos veiklos svarbą
Aplinkos apsaugos departamento Klaipėdos valdybos pareigūnai balandžio mėnesį vykdydami pirmąjį akcijos „Garažiukas – Kaminukas 2022“ etapą, įpusėjus akcijai jau atliko 10 reidų, patikrino 17 ūkio objektų, 35 fizinius asmenis ir nustatė 7 pažeidimus.
Aplinkosaugininkai kartu su Klaipėdos apskrities valstybinės mokesčių inspekcijos Kontrolės departamento specialistais tikrino įmones ir asmenis, teikiančius transporto priemonių techninės priežiūros ir remonto paslaugas, t. y. remontuojančius bei ardančius automobilius Kretingos, Šilutės, Skuodo, Šilalės, Klaipėdos rajonuose bei Palangos ir Pagėgių sav. teritorijose.
Klaipėdos valdybos pareigūnai įpusėjus akcijai patikrino 17 ūkio subjektų ir 35 fizinius asmenis. Daugiau aplinkosauginių pažeidimų nustatyta fiziniams asmenis, veiklas vykdantiems pagal individualios veiklos vykdymo pažymas. Tai pat pradėti keli neplaniniai ūkio subjektų patikrinimai, kurių metu bus įvertinama įmonių atliekų apskaitos duomenys GPAIS.
Per reidus Palangoje ir Klaipėdoje nustatyti 2 nelegalūs eksploatuoti netinkamų transporto priemonių (toliau – ENTP) ardytojai, kuriems bus taikomos administracinio poveikio priemonės už šios veiklos vykdymą be leidimo.
„Reidų metu kreipiame dėmesį į tai, ar veikla vykdoma teisėtai, ar susidariusios atliekos tvarkomos tinkamai, ar nėra deginamos susidarančios atliekos. Primename, kad akcija vyks visą balandžio mėnesį ir vėliau bus tęsiama lapkritį“, – sakė Klaipėdos valdybos viršininkė Ramunė Lukaševičienė.
Aplinkosaugos pareigūnų vienas iš tikslų, kad transporto priemonių techninė priežiūra, remontas ar ardymas kuo mažiau kenktų aplinkai.
Pasak aplinkosaugininkės, tai pat svarbu priminti, kad tais atvejais, kai ENTP veikla užsiimantys asmenys dirba ne uždarose patalpose, būtina užtikrinti, kad teršalai nesigertų į žemės paviršių. Jei dirbama patalpose, kuriose ardomi automobiliai, būtinos nutekėjusių skysčių surinkimo ir tvarkymo sistemos.
„Be to, asmenys privalo sudaryti rašytines sutartis su atliekų tvarkytojais, kuriems perduodamos susidariusios pavojingosios ir nepavojingosios atliekos, taip pat turi turėti atitinkamą kiekį priemonių išsiliejusiems teršalams surinkti. ENTP veiklą vykdantys asmenys privalo turėti TIPK ar Taršos leidimą, kuriame nurodytos transporto priemonių surinkimo ir apdorojimo sąlygos“, – pažymėjo Klaipėdos valdybos viršininkė.