Velykų medis vėl papuošė Švėkšną
Po trejų metų pertraukos Švėkšnos Šv. apaštalo Jokūbo bažnyčios prieigą papuošė Velykų medis. Tai - dar 2017 m. asociacijos „Švėkšniškių sambūris“ pradėta tradicija, kuri dėl Lietuvą užklupusios pandemijos buvo nutrūkusi.
Paskutinį kartą, artėjant gražiausiai pavasario šventei, švėkšniškiai ir miestelio svečiai pasidžiaugti gausybe margučių pagrąžintu medžiu galėjo 2019 m. Šiemet ant medžio pakabinti iš siūlų pagaminti paukščiukai, bet ir papuoštiems kiaušiniams rasta vietos - šie buvo sukabinti ant specialiai paruoštos arką primenančios konstrukcijos virš medelio.
Kiekvienais metais aktyviųjų sambūriečių sukurtas Velykų stebuklas buvo įrašomas į Lietuvos rekordus fiksuojančios agentūros sąrašus, kaip daugiausia ant medžio pakabintų margučių. Šį kartą taip pat pretenduojama pasiekti rekordą - kaip daugiausia ant medžio pakabintų iš siūlų pagamintų paukštelių – 9 500.
„Tiesiog norėjosi sugalvoti kažką naujo. Šiais metais mūsų darbą galime vadinti „Gyvybės medžiu“, nes čia artėjančio pavasario gyvybės ženklai: paukščiai, kiaušiniai“, - sakė asociacijos pirmininkė Ingrita Riterienė.
Darbas užtruko apie 10 val., bet, žinoma, dekoracijas ir vietos pagrindą (medį, karkasą) ruošti pradėta kur kas anksčiau. Velykinių margučių buvo sutaupyta iš ankstesnių metų, tačiau ir juos prireikė iš naujo atrinkti, surišti į girliandą. Sambūriečių vadovė pasakojo, kad visus paukščiukus pradėjo gaminti sulaukus 2022-ųjų metų pradžios, o ruošė juos 19 darbščių moterų: Emilija Bilčienė, Salomėja Žemgulienė, Elytė Vilimaitė, Loreta Toleikytė, Leonora Andrijauskienė, Danutė Bilčienė, Aldona Rauktienė, Irena Andriuškienė, Vanda Šimkuvienė, Nijolė Šerniuvienė, Irena Gelžinienė, Rūta Jušienė, Kleopa Baliutavičienė, Regina Toleikienė, Jurgita Goberytė, Vida Nognienė, Marija Kalėdienė, Danutė Urmulevičienė ir, be abejo, pati Ingrita.
„Švėkšniškių sambūris“ nuolat savo kūriniais garsina miestelį. Iki šiol šalia bažnyčios galima pamatyti stilingą dekoraciją, skirtą 519-uosius metus mininčiai Švėkšnos gyvenvietei. Bažnyčios viduje - net du darbai: pernai surištas didžiausias šiaudinis sodas ir 2020 m. surišta aukšiausia verba.