Pamariškiai kietai kovojo dėl pergalės su kauniečiais

2022-04-21
Asociatyvi nuotr.
FK „Šilutė“ treneriui Svajūnui Česnuliui per rungtynes prisieina ir pašūkauti vairuojant komandos žaidimą. Balandžio 9 dieną pamariškiai namuose po atkaklios ir kietos kovos nugalėjo Kauno FM „Fortūna“ – 3:1 (2:1). Svečių ekipos vyr. treneris Gabrielis Zagurskas taip pat paberdavo garsių pastabų saviškiams. Po rungtynių nusiraminę treneriai paspaudė vienas antram rankas. Lietuvos futbolo federacijos II lygos pirmenybėse FK „Šilutė“ pelnė antrą pergalę.

2-ojo turo rungtynes „Šilutė“ žaidė namuose ant dirbtinės dangos. Tamsiai žalią aikštės stačiakampį žymėjo storu baltumu švytinčios ribos. Negausūs žiūrovai iš Šilutės, Rusnės, Žemaičių Naumiesčio įsitaisė ant betoninės, laiptuotos senos tribūnos pakopų. Tik trenerių ložė buvo su kėdutėmis.

Vietos valdžia nesumojo pasveikinti futbolininkų su sezono atidarymu ir pirmomis oficialiomis varžybomis sintetinės dangos aikštėje. Krepšininkams valdininkų dėmesio netrūksta, o futbolininkai tą dieną pasijuto tarsi našlaičiai. Tikėkime, kad ir jie bus kokį kartą prisiminti.

Vėjuota diena neglostė futbolininkų. Kova dėl žaidybinės iniciatyvos užvirė iškart. Abi komandos, rengdamos atakas aikštės kraštais, naudojo daug ilgų perdavimų. Jie nebuvo itin tikslūs. Tiek mūsiškiai, tiek svečiai ilgiau kamuolio nepalaikydavo, nors protarpiais ir stengėsi tai daryti.

Azarto futbolininkams netrūko, bet jautėsi ir jaudulys, skuba. Išmušant kamuolį iš po varžovo kojų nesiceremonyta, neišvengta šiurkštesnių kontaktų. Žaidybinės situacijos, padiktuotos pražangos, nebuvo tyčinės. Kai „įvažiavęs į kojas“ besiginantis futbolininkas ištiesia ranką ir padeda atsikelti pargriautajam, pastarajam keršto jausmo nebelieka. Geltonos kortelės buvo parodytos dviem šilutiškiams ir dviem kauniečiams. Tiesa, antrame kėlinyje tarp žaidėjų buvo kilęs kivirčas dėl smūgio galva, tačiau aikštės teisėjas Ernestas Kemėža (Klaipėda) išskyrė karštakošius. Jo asistentams Lukui Mečioniui ir Joriui Kabelkai nereikėjo bėgti aikštėn.

Rungtynės vyko apylygiai. Vis dėlto 33-čią žaidimo minutę aikštės šeimininkams pavyko trumpai apgulti kauniečių baudos aikštelę ir per grūstį pasiekti įvartį – 1:0. Pasižymėjo saugas Donatas Surblys. Pamariškiai, pagavę į savo bures vėją, tęsė atakas ir 42-ą minutę uždirbo 11 metrų baudinį, kurį tiksliai realizavo puolėjas Gvidas Juška. Jo kaire koja stipriai pažeme smūgiuotas kamuolys atsidūrė apatiniame, dešiniame nuo vartininko kampe. Palei vartų virpstą skriejęs kamuolys nepaliko jokių šansų vartininkui – 2:0.

Beje, G. Juška pavojingai kėlė ir kapinius. Šilutiškiai, užliūliuoti sėkmės, atleido gniaužtus ir 44-ą minutę buvo nubausti: „Fortūnos“ žaidėjas Justas Česnavičius sušvelnino rezultatą – 2:1. Apmaudu praleisti įvartį, likus iki kėlinio pabaigos minutei.

Po pertraukos abi komandos žaidė apdairiau. „Fortūna“ vylėsi išsigelbėti ar net laimėti. Laiko tam buvo į valias. „Šilutė“ tikėjosi išsaugoti pergalingą rezultatą, bet į aklą gynybą nepasitraukė, tykojo progos patrigubinti rezultatą. Abiejų komandų treneriai atliko žaidėjų keitimų, duodami pailsėti pavargusiems. Mirtinų progų įvarčiams, kaip sakoma, komandos nesukūrė, bet pusiau progų turėjo ir aikštės šeimininkai, ir svečiai, tačiau futbolininkų muštas kamuolys dažniau skriejo virš vartų skersinio ar pro šalį.

Kauno ekipa, kurios spalvas gynė ir juodaodis futbolininkas, neįstengė įgyti teritorinės persvaros. „Šilutė“ ne tik atmušinėjo atakas, bet ir pati veržėsi priekin. 73-čią minutę įvarčio autoriumi tapo Aivaras Lukošius – 3:1. Aivaras į aikštę išbėgo 60-ą žaidimo minutę, pakeitęs Deividą Puodžiūną. „Fortūna“ neprigeso, veržlumo neprarado, bet minutės bėgo, laikas seko ir svečiai pralaimėjo. „Šilutės“ trenerį S. Česnulį rungtynių rezultatas tenkino, bet ne komandos žaidimas. „Nežaidėme gerai, įmušę įvarčius sustojome, o po praleisto įvarčio sutrikome“, - trumpai apibūdino rungtynes Svajūnas.

Po 2-ojo turo FK „Šilutė“ turnyrinėje lentelėje tarp 18 komandų žengia trečias. Pamariškių kraitis – 6 taškai, įmušti 6 įvarčiai, praleisti 2. Pirmą vietą su tiek pat taškų užima Vilniaus „Viltis“, įmušusi 9 įvarčius, praleidusi 2. Antrą vietą užima II lygos debiutantas Širvintų FK „TransINVEST“ – 6 tšk., įmušta įvarčių – 9, praleisti 3. 3-iojo turo rungtynes „Šilutė“ žais balandžio 15 dieną Telšiuose su FC „Džiugas B“.