Kaip sutaupyti šildymo sezono metu? Pasakoja specialistas

2022-04-26, Pranešimas spaudai

Pabrangusios dujos išgąsdino daugelį tautiečių, kurie savo būstą apšildo būtent šia energija. Natūralu, kad tai paskatino ieškoti ne tik pigesnių energijos išgavimo galimybių, tačiau taip pat ir kitų galimų smulkmenų namuose, kurios padės džiaugtis kur kas mažesnėmis sąskaitomis už šildymą.

Šildykite namus inovatyviomis sistemomis, o ne pasenusiais metodais, kurie dažnai ne tik brangiau kainuoja, tačiau ir kelia grėsmę dėl savo saugumo. Apie tai, kaip galima sutaupyti ir tuo pačiu kokios šildymo sistemos geriausios – pasakoja mikroklimato ekspertas Gabrielius. Čia galite rasti daugiau informacijos apie jo parduodamas įrangas.

Svarbiausia – sandarus namas

Jeigu norite, kad bet kokia būsto apšildymo galimybė leistų jums kuo mažiau investuoti į energijos išgavimą, tačiau užsitikrinti, kad namuose bus stabiliai  šilta – tokiu atveju siūlome pirmiausia pasirūpinti būsto sandarumu. Geriausia kviestis specialistus, kurie atlieka sandarumo vertinimo tyrimą. Tai padės ne tik sužinoti – koks yra Jūsų būsto sandarumo lygis, tačiau taip pat ir išgirsti – kurios vietos yra probleminės ir kurias sutvarkius – pavyks sutaupyti nemažai energijos.

„Žinoma, dažniausiai korekcijų reikalauja tos pačios, standartinės namo vietos. Tai yra langai, durys, stogas... Juos sutvarkius – pagerėja ne tik būsto sandarumas, tačiau ir gyvenimo kokybė“,- teigia pašnekovas.

Nepamirškite, kad nemažai energijos gali išleisti ir gana nestandartinės vietos. Pavyzdžiui, rozetės arba rūsyje esantys langai, kurie ne visada būna keičiami naujais. Arba durys, kurios – plastikinės, o su šarvo – izoliacija būtų kur kas geresnė.

Mažai energijos reikalaujančios šildymo sistemos

Kai namai jau yra sandarūs – reikia galvoti apie pačias taupiausias šilumos išgavimo galimybes. Ne veltui pačios taupiausios dažniausiai vadinamos ir ekologiškiausiomis, kadangi joms reikia mažai energijos, o tai gerai ir žmogui, ir gamtai.

„Be jokių dvejonių drąsiai sakau, kad šilumos siurbliai – geriausias ir taupiausias pasirinkimas. Tai apima ir oras-oras, ir oras-vanduo. Lyginant su kitomis šilumos išgavimo galimybės – tiek viena, tiek kita sistema gali padėti sutaupyti net iki 70 procentų išlaidų, kurios bus skirtos energijai. Žinoma, tai priklauso nuo būsto, išnaudojamo energijos kiekio, tačiau faktas, tad tai pasiūla tiems, kurie nori sutaupyti labiausiai“,- pataria specialistas.

Kadangi šilumos siurbliai oras-vanduo ne tik šildo orą, tačiau ir nemokamai pašildo vandenį, juolab, oras-oras naudojami ne tik kaip oro šildytuvai, tačiau ir oro kondicionieriai – pačios įrangos kaina taip pat atsiperka, kadangi yra funkcionalesnė nei standartiniai šilumos išgavimo katilai.

Planuokite šildymo laiką

Žinoma, sutaupyti energijos galima ir tikslingai planuojant šildymo laiką. Tiesa, toli gražu ne visos sistemos turi tokią galimybę, tad natūralu, kad ne visada tai įmanoma. Pavyzdžiui, šilumos siurbliai gali būti valdomi nuotoliniu būdu, tai yra Wi-Fi pagalba. Tokiu atveju, kai nesate namuose – temperatūra yra sumažinama, o prieš grįžtant namo – padidinama. 

Tuo tarpu kieto kuro katilai tokios galimybės neturi, tad natūralu, kad jie dažniausiai ir vadinami pačia neefektyviausia šilumos išgavimo alternatyva. Kuo inovatyvesnė įranga – tuo daugiau jos galimybių atitinka žmogaus poreikius įskaitant ir energijos taupymą.

Šiltų namų išlaikymas nebūtinai turi būti brangus. Tai priklauso nuo daugelio veiksnių. Svarbiausia, kad šiuo metu kiekvienos sistemos alternatyvų yra gana daug, tad kiekvienas gali rinktis tai, kas geriausiai atitinka jo būsto bei asmeninius poreikius. Tiek prieš perkant – visada siūlome tartis su specialistais, kurie gali padėti sutaupyti daug laiko ir rasti optimaliausią variantą.


Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!