Ką reikia turėti omenyje renkantis madingą laikrodį vyrui?
Nedaug yra aksesuarų, kurie vertinami taip kaip vyriški laikrodžiai. Jie populiarūs ir aktualūs yra jau šimtmečius. Vyriški laikrodžiai dažnai nešiojami ne tik dėl jų funkcinių savybių. Jais vyrai gali atskleisti savo asmenybę ir praturtinti įvaizdį. Galite dėvėti paprastus marškinėlius ir džinsus, tačiau kokybiškas laikrodis ant riešo suteiks papildomos galios ir solidumo net tokiam paprastam įvaizdžiui. Visgi rasti tą vienintelį laikrodį gali būti nelengva užduotis, nes jų yra šimtai, o gal net tūkstančiai. Patinkančios išvaizdos laikrodį gana greitai išsirinksite patys, atsižvelgdami į savo stilių. Tačiau nuo ko iš tiesų reikia pradėti?
Mechaninis, automatinis, kvarcinis ir išmanusis – kuo skiriasi?
Pasirinkimą pradėkite nuo svarbiausio dalyko – laikrodžio mechanizmo. Kadangi jis yra esminis laikrodžio veikimo elementas, mechanizmą galima laikyti laikrodžio širdimi. Laikrodžiai vyrams būna trijų tipų: mechaniniai, automatiniai ir kvarciniai. Tačiau šį sąrašą galima papildyti ir naujųjų technologijų kūriniais – išmaniaisiais laikrodžiais. Kad būtų lengviau apsispręsti, kurio tipo laikrodis Jums geriausiai tinka, susipažinkite su kiekvieno laikrodžio mechanizmo veikimo principu.
Mechaninis laikrodis turi mechanizmą, kurį judina pagrindinė spyruoklė ir jam nereikia baterijos. Nuo spyruoklės ilgio priklauso, kiek ilgai laikrodis veikia tarp užsukimų, o nuo kokybės – kaip tiksliai rodo laiką. Daugelis vyrų mechaninius laikrodžius mėgsta, nes jie yra tapę tikra klasika. Teigiama, kad mechaninis laikrodis ant riešo – tai ne tik praktiškas aksesuaras, bet ir ženklas, išreiškiantis pagarbą istorijai bei meistriškumui.
Automatiniai laikrodžiai veikia panašiai kaip mechaniniai, tačiau jų spyruoklės nereikia užsukti ranka. Ji įsukama nuo rankos judesių, kol nešiojate laikrodį. Kadangi mechanizmas pasikrauna nuo judesių, padėtas laikrodis nustoja veikti. Dėl to, kurį laiką nenešiojus laikrodžio, visus rodmenis reikia nustatyti iš naujo. Tiesa, yra specialūs prietaisai, kurie padeda nenešiojamam laikrodžiui veikti nenutrūkstamai.
Kvarciniai laikrodžiai vertinami dėl jų tikslumo, todėl jie yra bene populiariausias vyrų pasirinkimas. Vietoj to, kad laikrodžio mechanizmas būtų varomas spyruokle, kvarciniai laikrodžiai naudoja elektros energiją iš baterijų. Kadangi šio tipo laikrodžių mechanizmai remiasi elektra ir mažesniu judančių dalių skaičiumi, jie yra atsparesni smūgiams ir tikslesni nei mechaniniai ar automatiniai laikrodžiai.
Išmaniųjų laikrodžių veikimo principas yra visiškai kitoks. Jų viduje nerasite nei spyruoklių, nei krumpliaračių, nei kitų panašių laikrodžių mechanizmams būdingų detalių. Išmanieji laikrodžiai vertinami dėl jų funkcionalumo ir tikslumo. Sunku patikėti, kad tiek įvairių funkcijų gali tilpti tokiuose mažuose prietaisuose.
Kokio tipo laikrodį pasirinkti?
Dabar jau žinote, kuo skiriasi laikrodžių mechanizmai, todėl laikas nuspręsti, kokio tipo laikrodis turėtų puošti Jūsų riešą. Kaip tai padaryti? Pagalvokite apie tai, kokį įvaizdį siekiate sukurti. Laikrodis kaip ir vyriška piniginė gali pademonstruoti Jūsų statusą ar padėti atskleisti asmenybę. Be abejonės, jei esate išmaniųjų prietaisų fanas, Jums nėra geresnio pasirinkimo nei išmanusis laikrodis. Tačiau solidumą, rafinuotą skonį ir vyrišką energiją geriausiai iliustruoja mechaninis, automatinis arba kvarcinis laikrodis. Mechaninis ar automatinis laikrodis, žinoma, yra klasikų klasika ir skleidžia ypatingą dvasią. Tačiau tikslumą ir ilgaamžiškumą geriau garantuoja kvarcinis laikrodis.