Girininkas įtariamas brakonieriavimu
Pagėgių girininkijos girininkas Romualdas Ubartas įsivėlė į naują brakonieriavimo skandalą – šįkart užfiksuota, kaip jis be leidimo miške spąstais gaudo bebrus. Aplinkos apsaugos departamentas faktą patvirtino. Pats girininkas teigia, kad yra persekiojamas.
„Tauragės kurjerį“ pasiekė raštiška informacija: „Norėčiau jums pranešti apie įvykį, kai balandžio 13 d. Šilutės aplinkos apsaugos pareigūnų buvo sulaikytas Pagėgių girininkijos girininkas R. Ubartas, įtariamas brakonieriavimu Pagėgių miške. Iki šiol jokios informavimo priemonės to nekomentuoja, nežinau dėl kokių priežasčių. Minėtas girininkas daugybę kartų yra pagautas brakonieriaujantis, daug kartų buvo rašyta įvairiuose laikraščiuose ir tai jam iki šiol nesutrukdė nei likti miško girininku, nei medžiotoju. Manau, kad šįkart taip pat yra siekiama viską tyliai gražiai nuslėpti, mat girininkas turi daug pažinčių iš tos pačios miškų urėdijos“.
Pranešimo autorius rašo, kad R. Ubartas 2008 m. buvo sulaikytas su neteisėtai sumedžiota stirna, 2010 m. buvo sulaikytas su ginklu ir šunimis Pagėgių miške be medžioklės bilieto ir be medžioklės lapo, 2019 m. pareigūnų baustas už netinkamai užpildytą medžioklės lapą ir ne tam skirtoje vietoje dorojamus gyvūnus. Tais pačiais metais buvęs sulaikytas be medžioklės lapo su sumedžiotu bebru, bet kitą dieną kitas medžiotojas aplinkos apsaugos pareigūnams pristatė medžioklės lapą paaiškinęs, kad lūžo pirštas, todėl laiku negalėjo jo užpildyti (buvo išteisintas). Šių metų balandžio 13 d., pasak pranešimo autoriaus, R. Ubartas vėl buvo užfiksuotas gaudantis bebrus spąstais, neturėdamas leidimo medžioti tame miške.
„Kokia žala padaryta gamtai, kokia administracine bauda jis baustas? – klausia pranešėjas. – Būtų malonu sužinoti platesnei visuomenei, kaip vyksta tyrimas, gal pagaliau kažkada įvyktų teisingumas, neterštų nei girininko, nei medžiotojo vardo šitas veikėjas“.
R. Ubartas – ne tik girininkas, bet ir medžiotojas. „Tauragės kurjerio“ kalbinamas telefonu jis neatskleidė, kuriam medžiotojų būreliui priklauso. Vyras įtaria, kad yra persekiojamas, esą prie to jau spėjo priprasti.
– Kai kam per daug aš aktų prirašiau, tai jie dabar galvoja, kaip su manimi susidoroti. Jie iš tikro taip daryti negali. Rytoj susitiksime su gamtos apsauga, šnekėsime, ką čia daryti. Kažkada „Lietuvos ryte“ bandė priviešinti, paskui tam žmogui teko su STT šnekėtis. Medžiotojai nesusitvarko su bebrais, tai jie gauna spaudimą iš manęs, o jie nori tik pramogauti, nenori dirbti. Bebrų yra labai daug žalos padaryta, pinigų daug išleista, medžiotojams daug raštų prirašyta, kad žiūrėkite, tvarkykitės su bebrais. Jie yra valstybinių miškų nuomininkai, išsinuomoja tuos plotus ne tam, kad miškų kokybė blogėtų, o turi reguliuoti žvėrių skaičių, – kalbėjo girininkas.
Pasak R. Ubarto, kol vyksta tyrimas, jis daug ko komentuoti negali, bet neslėpė, kad į minimus įvykius įsipainiojusios garsios pavardės, esą tai siejasi su politika.
– Vyksta toks reikalas, kad su raštais reikia jų prašyti, kad jie kažką darytų. Jie yra gavę daug raštų, paskutiniu metu sakėme, kad svarstysime apie tai, kad prarastų medžioklės plotus. Todėl jie kabinėja kameras, dar kažkokius dalykus daro vietoj to, kad darytų, kas priklauso, užsiiminėja tokiais niekais. Stato spąstus, o prie tų spąstų – kameras. Girininką dirbantį prifilmuoja. Nemalonūs ir negražūs vyksta dalykai. Patys davė lapus, patys prašė, kad padėčiau, o užskundė, iškvietė policiją. Labai aukštos pavardės, kai pradedi su jais imtis, tai man galvą skauda. Tyrimas vyksta, po savaitės viską išsiaiškinsime. Jei bent sykį būtų mane nuteisę, tai aš jau nedirbčiau girininku. Čia yra daugiau, čia yra politika, bet apie tai aš dabar negaliu šnekėti, – tvirtino R. Ubartas.
Aplinkos apsaugos departamento specialistai patvirtino, kad Klaipėdos valdybos Šilutės gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnai atliko tyrimą ir R. Ubartui surašė Administracinio nusižengimo protokolą už spąstais sugautą bebrą. Pasak aplinkosaugininkų, gamtai padaryta žala siekia nuo 800 iki 1 800 Eur, vyrui gresia teisės medžioti atėmimas nuo 3 iki 5 metų.
– Pažymėtina, kad vadovaujantis Administracinių nusižengimų kodekso 2 straipsnio 7 dalimi asmuo laikomas padariusiu administracinį nusižengimą tik ANK nustatyta tvarka įsiteisėjus nutarimui, kuriuo asmuo pripažįstamas padariusiu administracinį nusižengimą. Šiuo metu vyksta administracinės bylos nagrinėjimas Klaipėdos administracinių bylų nagrinėjimo skyriuje, – „Tauragės kurjeriui“ teigė aplinkos apsaugos specialistai. – Asmuo (R. Ubartas, – red.) per pastaruosius dvejus metus buvo du kartus baustas už smulkius medžioklės taisyklių pažeidimus.