„Žvilgio“ 10-ies metų jubiliejuje šokio pasaką dovanojo 101 šokėjas
Šilutės Vydūno gimnazijos kolektyvas spalvingai paminėjo savo gimtadienį. Tautiniais drabužiais pasipuošę renginio organizatoriai visus kvietė saugoti, puoselėti ir didžiuotis lietuvių liaudies tradicijomis. Pasidalino savo istorija ir net 101 šokėjas visus sužavėjo lietuvių liaudies šokiais.
Sukosi ir maži, ir dideli
Kolektyvas pirmiausia suteikė galimybę susirinkusiesiems pasimėgauti lietuvių liaudies šokių subtilumu, artimų sielai melodijų skambesiu. Šokėjai visus tiesiog sužavėjo – čia sukosi ir maži, ir jaunimas, ir suaugusieji. Tautiniais drabužiais pasipuošę renginio organizatoriai visus kvietė saugoti, puoselėti ir didžiuotis lietuvių liaudies tradicijomis.
Netrukus priminta ir tai, iš kokio grūdelio išaugo šiandien daugelio gerai žinomas kolektyvas „Žvilgis“.
Jo istorija prasidėjo dar 1997 metais, kai Šilutės Vydūno gimnazijoje pradėjo dirbti šokių mokytoja Asta Gužauskienė, kuri ir davė pagrindą susiformuoti šiam kolektyvui. Tuomet jo pavadinimas buvo „Skirvytėlė“. Deja, dėl susiklosčiusių aplinkybių ansamblis sugriuvo.
Mokytojai dirbant buvo visokių stilių šokių - ne tik tautiniai, bet ir pop ir netgi aerobika. Kasmet vykdavo žiemos ir pavasario šokių vakarai. 2000 metais ansamblis buvo išvykęs koncertuoti į Siciliją. Kartu su muzikos mokytoja Daiva Motiejūniene organizuodavo autorinės dainos ir šokio konkursus „Gabija“.
Mokytoja A. Gužauskienė tęsti veiklą į Vydūno gimnaziją grįžo 2009 metais. Tuomet ir atsirado „Žvilgis“. Kolektyvo pavadinimas kilo iš Vydūno eilių: „...siekiau žvilgį į gyvenimą gilinti ir ... dvasinį regratį plėsti.“
Sukūrė rūbus
Pedagogė kartu su technologijų mokytoja Alina Judžentiene kūrė ir siuvo rūbus kolektyvui, nes visada šokdavo su skolintais iš Kintų rūbais. Pažiūrėjus į archyvus, galima pamatyti, kad „Žvilgis“ puikiai gyvavo ir buvo aktyvus, dalyvaudavo ne tik mokyklos renginiuose, bet ir dainų šventėse bei įvairiuose festivaliuose.
2014 metais, išėjus A. Gužauskienei, veiklą tęsė Lina Šaulytė-Linkė, kuri taip pat padarė pertrauką 2017-aisiais. Ją trumpam pavadavo mokytoja Alina Urbonienė.
2018 metais grįžo mokytoja L. Šaulytė-Linkė, kuri jaunimo iki šiol itin mėgstama. Neilgai trukus vėl prasidėjo konkursai. Pirmame jų dalyvavo kaip naujas kolektyvas, nes daug narių buvo pasikeitę ir susiformavo visiškai nauja komanda, kuri buvo aktyvi – dalyvavo ne tik mokyklos renginiuose, bet ir miesto šventėse, tarptautiniuose ir nacionaliniuose konkursuose, festivaliuose ir visada buvo geriausiųjų gretose.
„Viskas prasidėjo prieš 23 metus ir kas būtų pagalvojęs, kad šiandien turėsime tiek daug... Begalę laimėjimų ir akimirkų. Bet didžiausias laimėjimas yra sukurta viena didelė šeima, kuri jau užaugino ne vieną nuostabią asmenybę. Šeima, su kuria būna pykčio ir džiaugsmo ašarų. Bet svarbiausia yra jausmas, kurį mes kiekvienas jaučiame savo komandai ir šokiui. Už viską, ką turime šiandien, už išpuoselėtą tautiškumą ir meilę šokiui galime dėkoti visoms vadovėms, kurios nepasidavė ir tikėjo, kad šis kolektyvas gali tapti viena didele šeima“,- kalbėjo kolektyvo narė.
Kolektyvui suteikta I meninio pajėgumo kategorija.
Įteiktos sveikinimų puokštės
Netrukus sveikinimo žodį tarė Šilutės Vydūno gimnazijos direktorė Marina Stirbienė. Ji neslėpė pasididžiavimo kolektyvu, dėkojo ir šokantiems, ir juos mokančiai mokytojai Linai, buvusioms vadovėms. Vadovė perdavė ir Šilutės rajono savivaldybės padėkas šokėjų mokytojoms.
Sveikinimo žodį tarė ir Šilutės rajono savivaldybės tarybos narė. Ji įteikė „Žvilgio“ vadovei L. Šaulytei-Linkei trispalvę, padėkojo už tai, kad ugdo nepalaužiamą sielą turinčius jaunus žmones Lietuvai, nes tie, kurie myli savo šaknis, savo kalbą, gerbia protėvius ir žino tradicijas, yra stiprūs.
Buvusios kolektyvų vadovės taip pat sveikino „Žvilgį“. A. Gužauskienė linkėjo suburti dar vieną grupę, kurioje šoktų 16 vaikinų ir su tinklais, ir su pagaliais. Ji dėkojo visiems, kurie prisidėjo prie to, kad mokykloje atsirado tautinis rūbas ir dabar jų nebereikia skolintis.
Mokytoja A. Urbonienė prisipažino, kad ilgai dvejojo, ar imtis mokyti „Žvilgio“ kolektyvą, o po to, kai ėmėsi šio darbo ir teko jį palikti, labai skaudėjo širdį. Ji taip pat ištarė daugybei žmonių padėkos žodžius.
Iki šiol į tautinių šokių sūkurį įtraukianti vis daugiau jaunų žmonių L. Šaulytė-Linkė teigė, jog ji yra tokia, kokia yra tik dėl to, kad turėjo iš ko mokytis. Ji vaikams priminė, kad juos visus myli, padėkojo ne tik kolektyvui, bet ir savo šeimai, kuri ją palaiko net tada, kai dėl jos mėgstamos veiklos negali dažnai leisti laiko drauge.
Skambant gimtadienio dainai į salę du jauni vyrai, pasipuošę tautiniais kostiumais, atnešė didžiulį tortą. Niekas neskubėjo skirstytis – po renginio netrūko apsikabinimų, džiaugsmo ašarų, pokalbių ir norinčių įsiamžinti fotonuotraukose.