Visada su šypsena, dirba be priekaištų
Ūkininkas S. Venckus teigė esąs patenkintas vyriausiosios veterinarijos gydytojos-inspektorės R. Šulcienės darbu.
Romualda Šulcienė vyriausiąja veterinarijos gydytoja-inspektore Pagėgių pasienio veterinarijos poste dirba nuo 2002 metų gegužės 20 dienos, tai yra nuo pat šios įstaigos įkūrimo. Anądien pas ją buvo atvykęs Rukų kaimo (Stoniškių sen.) ūkininkas Stanislovas Venckus, tad pakalbinome abu – domėjomės, kaip jiems sekasi, ar iškyla kokių nors problemų ir t. t.
Dirba nuo pat įstaigos įsikūrimo
R. Šulcienė „Šilokarčemai“ sakė, kad jos darbas yra padėti ūkininkams įregistruoti ir išregistruoti, identifikuoti bei ženklinti gyvulius. Kiekvienais metais pagal iš anksto sudarytą planą, kuriuos ūkius reikia patikrinti, ji važiuoja tikrinti, ar visi galvijai, kiaulės, avys, ožkos ir arkliai yra įregistruoti ir suženklinti.
„Labai malonu nuvažiuoti į ūkį, kuriame viskas yra tvarkoje ir niekas neužkliūva, - pasakojo R. Šulcienė. – Bet būna, kad ir užkliūva – dėl nežinojimo, kartais dėl apsileidimo. Tokius ūkininkus konsultuoju, paaiškinu, ką ir kaip reikia sutvarkyti, nes kartais būna, kad gyventojai ko nors nežino. Yra žmonių, gyvenančių toli, net už 35 ir daugiau kilometrų nuo Pagėgių. Yra vietų, kur žmogus apie 10 kilometrų turi eiti iki autobusų stotelės. Tad kai kuriems vyresnio amžiaus žmonėms nėra taip paprasta atvažiuoti į Pagėgius“.
R. Šulcienė sakė, kad dabar aktualu tai, kad yra sugriežtinta kiaulių apskaita. Kiekvienas kiaulių laikytojas privalo keturis kartus per metus, tai yra kiekvieno ketvirčio pirmąjį mėnesį deklaruoti, kiek jis tą dieną turi kiaulių. Pasak R. Šulcienės, kurie žmonės tai nepadaro, tokius reikia bausti, o tai nėra iš maloniųjų darbo sričių. Ūkininkai gali teikti prašymus, kad duomenis internetinėje sistemoje galėtų susivesti patys.
Pagėgių pasienio veterinarijos posto vedėjas Zenonas Komskis teigė, kad pagal ūkininkų, laikančių gyvulius, skaičių jo vadovaujamoje įstaigoje turėtų dirbti du gyvulių registraciją prižiūrintys veterinarijos gydytojai-inspektoriai. Kadangi daug ūkininkų tai padaro patys, pakanka ir vienos R. Šulcienės. Pasak Z. Komskio, skaičiuojant procentais tokių ūkininkų Pagėgių savivaldybėje yra daugiausia Lietuvoje.
R. Šulcienė teigė, kad bet kokį įvykį (gyvulių padaugėjimą, pardavimą ir pan.) privaloma registruoti per septynias dienas. Priešingu atveju Nacionalinė mokėjimo agentūra gali pritaikyti sankcijas.
R. Šulcienė kasdien į darbą iš Lindikų kaimo, esančio netoli Žukų, važinėja 30 kilometrų. Ten ji turi savo ūkį.
Ūkį perrašė anūkui
Ūkininkas S. Venckus, tą dieną apsilankęs veterinarijos poste pas R. Šulcienę, teigė, kad ji viską gerai išaiškina, jog neturintis jokių priekaištų. „Visada būna su šypsena, - džiaugėsi S. Venckus. – Kai reikia užregistruoja veršelį, kai reikia išregistruoja, pakonsultuoja“.
S. Venckus sakė ūkininkaujantis nuo 1990 metų, dabar jam jau 82-eji, o metai ir toliau bėga – ūkį reikia palikti kitiems, jaunesniems. S. Venckaus ūkis – mišrus, turi šešis galvijus.
„Neseniai anūkas Gytenis su žmona Raminta grįžo iš Anglijos, ten penkerius metus išdirbęs daržovių fabrike. Grįžęs įsidarbino vadybininku Usėnuose veikiančioje bendrovėje. Aš jam perrašiau savo ūkį“, - pasakojo S. Venckus, pasidžiaugdamas, kad anūkas jam ir proanūkį parvežė.